effeweg.nl meningen 113 a UITGELI STEDENTRI brieven supervoordelige busreizen Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 kerstreis Valkenbun ..es. mmte MÏT Meow vincis- Praagv.a.€ 99, Berlijnv.a.€ 149, Londenv.a.€ 149, Brussel159, Parijsv.a.€ 159, Dortmund en Diisseldorf 79, Offenburg en Strasbourg v.a.€ 109, Romantische Strassev.a.C 109, Wiesbadenv.a.€ 129, Halle en Leipzigv.a.€ 129, Boedapest€429, dinsdag 10 november 2009 Brieven (max. 150 woorden) richtèn aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Herindeling Als Vlissingen destijds 'ja' had ge zegd tegen de vorming van-een ge meente Walcheren, had het be stuurlijk plaatje van Zeeland er nu heel anders uitgezien. Met deze uit spraak van Alex Dijkwel begint het interview van uw krant van 7 no vember. Gelukkig is dat toen niet gebeurd en beseften wijze mannen dat herindeling geen automatisme is. Zeker, uiteenlopende doelstellin gen van gemeenten en daarbij ge- kozen middelen leiden tot be- stuursproblemen. Het oplossen daarvan vereist inzicht en be kwaamheid. Er is daarmee al veel ervaring opgedaan hoewel, mis schien meer hoe het niet moet dan hoe het wél moet. Van onderzoek naar de maatschappelijke kosten en baten valt zeker te leren. Om nu te stellen dat een nieuwe herinde ling op Walcheren onvermijdelijk is lijkt me onzin en onbewezen. Hiermee wordt een soort natuur wet gesuggereerd die onafhankelijk is van een aantal voorwaarden. Zo'n uitspraak is gebaseerd op poli- Een gloednieuwe auto? Met korting? Én direct wegrijden? Ga snel naar O AutoTrack.nl tiek drijfzand en het lijkt me niet verstandig daar in te trappen. A.M. van den Broecke Beukenlaan 1, Middelburg Mustang Onder het kopje 'Mustang splijt ziel van Amerika' stond een, ogen schijnlijk, aandoenlijk stukje in de krant van 6 november. Nu dacht ik altijd dat de ziel van Amerika be stond uit een dollarteken. Het pro bleem met de mustangs is hetzelf de als waar men over heel de we reld, vroeg of laat, mee te maken krijgt; namelijk faunavervalsing. Zijn het niet de konijnen in Austra lië dan wel de damherten in Zee land, nu weer de mustangs in Ame rika. De Conquistadores brachten in de zestiende eeuw paarden mee naar Zuid-Amerika. Verwilderde nazaten hiervan zijn de mustangs. Het klinkt op zijn minst wat hypo criet als een volk, dat in de negen tiende eeuw uit vermaak vele in heemse bisons vermoordde nu in eens zielig doet over een aantal uitheemse paarden. Houdt de kud den binnen aanvaardbare propor ties, door afschot, consumeer dit in plaats van gefokt slachtvee; is mijn bescheiden suggestie. C.J. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg SaBeWa Fraude bij samenwerkingsverband SaBeWa: Wat mij steeds verbaast bij dergelijke ontdekkingen is dat men steeds direct naar de dader wijst, terwijl men zelf de gelegen heid heeft geschapen. Onderzoek naar de eigen organisatie zou dan ook prioriteit dienen te hebben. In dit geval was er in het verleden ook nog eens een fraude en een eventuele bij de vorige werkgever. De gemeente Goes blijft wel erg stil. Men zou zich dan ook moeten afvragen in hoeverre de administra tieve organisatie en de functieschei ding wel goed zijn geregeld. En waar is de accountant die bij de controle van de jaarrekening hier tegenwoordig veel aandacht aan schenkt.... Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Cameratoezicht Cameratoezicht Goes Werkt: Aan mijn hoela. Het gebied waar came ratoezicht is misschien wel, daar buiten is het verergerd! Bij verlaten van het cameragebied gaan ze los. Wekelijks overlast van geluid, ver nielingen, drugshandel, afbreken van autospiegels en mercedesster- ren, krassen, deuken en lopen op auto's, fietsen gooien in de singel. Dat zien de camera's niet. De ge meente Goes steekt de kop in het zand. Ze verplaatst het probleem, maar lost het niet op. Als ze dit in zien, kan het cameratoezicht wel werken. Vrijgekomen politie bin nen het cameragebied kan erbui ten aan het werk. Het probleem verplaatst zich ook meer naar over dag. Verzameling van rumoerige en vernielende groepen: ieder half uur scooters met drugsaanvoer, kratten bier stapelen zich op, gillen de meiden, bomen worden ver nield en onze ganzen ontgelden het. Alles buiten de camera's om: dus niet bekend bij de gemeente. J. Akkerman Oostsingel 92, Goes Hypotheekrenteaftrek Als je er als politici voor wilt zor gen dat de consument weer enig vertrouwen in de economie en toe komst krijgt en weer meer gaat besteden/investeren, moet je er vooral voor zorgen dat onrust niet de kop op gaat steken. Na de eerste afbraak, het opschuiven van de AOW-datum (iets waar de meest- verdienenden het minst van mer ken, zij hebben immers de moge lijkheid en middelen om tijdig iets voor zichzelf te regelen), gaan er nu al geluiden op dat de hypothee krenteaftrek er aan moet geloven. Ook dit zorgt (voor de zoveelste keer) voor onrust bij de bevolking en bouwwereld. Als er dan toch iets moet verande ren vanwege economische nood zaak zorg er dan voor dat niet maar 7 procent (het rijkste deel van Nederland) voor bijna de helft (45 procent) profiteert van het be lastingvoordeel. Iedereen gelijke af trek en het scheelt gelijk een paar miljard. Veel partijen nemen een slappe af wachtende houding aan en durven zich niet uit te spreken. Bonussen worden intussen zelfs alweer ver hoogd. Fred Hokke De Lannoystraat 9, Vlissingen Hoogtepunten: bezoek aan designer Outlet Roermond, Maastricht met een schaatsbaan en kerstmarkt op het Vrijthof, kerstmarkten Fluwelengrot en Gemeente^ lichtshow Magicalibration, culinaire wandeling Route d'Amuse, kasteeltuinen van Arcen in kerstsfeer. Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijt, vervoer per Tourist Class touringcar Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl 4 dagen - Vertrek: 27 november, 4, 11, 18 december $H(rt 4 dagen - Vertrek: 4, 11, 18, 24 december 4 en 5 dagen - Vertrek: 27 november, 4, 11, 14, 18 december 4 en 5 dagen - Vertrek: 18, 20, 21, 24,30 november, 11,18, 23, 29 december 4 dagen - Vertrek: 18 december 4 en 5 dagen - Vertrek: 20, 27 november, 11, 29 december 2 dagen - Vertrek: o.a. op 4 en 5 december 3 dagen - Vertrek: 27 november, 11,18 december 3 dagen - Vertrek: 27 november, 4,11,18 december 3 dagen - Vertrek: 27 november, 4,11,18 december 4 dagen - Vertrek: 4, 11, 18 december 8 dagen - Vertrek: 22 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13