de winst Driebanders Delta/Fast blijven ongeslagen sport i 39 Van der Nat wint verrassend in Z1 Jesper Francke gaat wel voor Zeeuwse crosstitel O T5s,IfTlO maandag 9 november 2009 door Peter SnekJers TERNEUZEN - Een strijdvaardig Vlis- singen won op basis van die eigen schap verdiend met 1-0 de hockey- derby tegen Olympia. Rapide blijft in de problemen in de derde klas se. Het verloor met 5-2 van Zeven bergen. De vrouwen van die vereniging moesten met minimaal verschil buigen voor Dordrecht. In de der de klasse was het hooggeklasseer- de DES een maatje te groot voor Vlissingen. Olympia versloeg met ruime cijfers Oudenbosch. Mannen Derde klasse Zevenbergen-Rapide 5-2 (2-1): Rapide deed aardig mee en had bij vlagen zelfs een licht veldover- wicht. Dat resulteerde overigens niet in veel doelgevaar. De arbitra ge was het team uit Hulst niet bijs ter goed gezind. Zo kregen Joost de Jong en Maxim Post in de eer ste helft geel. Na de doelwisseling moest Joost de Jong zelfs met rood vertrekken. Het zat Rapide toch niet mee, want Jochem Beaart moest gedu rende een periode afhaken met een lichte blessure en Thijs de Bruijne moest zelfs al voor de rust definitief het veld ruimen door blessureleed. Zevenbergen kreeg le gio strafcorners, maar vond een uitstekende doelman André Pa ping tegenover zich. Voor Rapide scoorden Jochem Beaart (1-1) en Maxim Post (5-2, fraai schot met de backhand). Vierde klasse Olympia-Vlissingen 0-1 (0-0): Het duel was vrij evenwichtig, al toonde Vlissingen meer scherpte. Als één collectief vocht het voor ie dere bal en won veelal de persoon lijke duels. Op basis daarvan was de winst verdiend. In de beginfase kreeg het team twee mooie kan sen. Die bleven onbenut. Naarmate het duel vorderde werd ook Olympia af en toe gevaarlijk. Tien minuten voor het einde be sliste Roland Peekei dit treffen in het voordeel van Vissingen. Olym pia kon geen beroep doen op aan voerder en routinier Gijs Schueler. Afgelopen week blesseerde hij zich op de training. Vrouwen Tweede klasse Dordrecht-Rapide 1-0 (1-0): Reeds na zes minuten opende de thuisploeg via een counter de sco re. Daarna kwam Rapide beter in de wedstrijd en bood gelijkwaar dig tegenstand. De enkele kansen die het kreeg, bleven echter onbe nut. Na rust kreeg het te maken met de twaalfde man. De scheidsrechters waren opvallend royaal met geel voor Rapide. Voor futiliteiten kreeg Rapide in die periode drie keer geel gepresenteerd. Door het stempel van de arbitrage was de tweede helft minder van niveau. Rapide had ondanks die 'gekleur de' periode wel een licht veldover- wicht. Derde klasse Vlissingen-DES 1-4 (0-2): Net zo als vorige week liep de thuisploeg al vanaf het begin achter de feiten aan. Na één minuut opende DES de score. Vlissingen kwam niet on der de druk vandaan en zag het nog voor de doelwisseling 0-2 wor den. In het begin van de tweede helft zat het beter in de wedstrijd, al dwong het aanvallend te weinig ge vaar af Toen de 0-3 viel was de mentale weerbaarheid gebroken. Eva Zelders liet negen minuten voor tijd uit een strafbal 1-3 note ren. Kort daarna scoorde DES 1-4. Olympia-Oudenbosch 6-0 (1-0): Geflatteerde cijfers. Olympia speel de vooral in de eerste helft te slap. Toch nam het in die periode de lei ding via Leonie Agten. Nadat Leontien Dingenouts halver wege de tweede helft voor 2-0 had gezorgd, zakte Oudenbosch steeds verder weg en kwam regelmatig in aanvaring met de arbitrage. Dat kwam het spel niet ten goede en resulteerde zelfs in rood. Mede daardoor voerde Olympia in de slotfase de score op naar 6-0 door treffers van Lieke Blondeel (2x), Leontien Dingenouts en Valerie Jeandor. door joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Ondanks het gemis van Jean Paul de Bruijn versloeg Delta/Fast tegenstander MCR Me- taalconservering met 6-2. Verbrug- ge Terminals ging met dezelfde cij fers ten onder tegen DKM Tools/Nedglas in Oosterhout. De thuisspelers rekenden in een spannend duel af met een lastige opponent. Doordat de vervanger voor De Bruijn, Jeffrey Jorissen, een te zwakke schakel bleek, kwam er veel druk te liggen op de teamgenoten. De Hagenaar heeft met zijn zwakke optreden en zijn ondermaatse instelling geen beste beurt gemaakt bij de teamleiding. Jan Kikken was furieus op de jon ge reservespeler. „Wat een instel ling zeg. Ik had verwacht dat hij nog wel een trainingsuur zou ma ken om aan het materiaal te wen nen, maar hij bleef gewoon op zijn bed liggen. Hij straalt ook niks uit. Je veiwacht dat iemand die de kans krijgt in de eredivisie te spe len het laken wil opvreten, maar niks van dit alles. Hij liet zich zon der enige inspanning naar de slachtbank leiden. De volgende in valbeurt speelt Mathieu Vlerick." Het falen van Jorissen deed overi gens niets af aan het optreden van tegenstander Emilio Sciacca die voortreffelijk voor de dag kwam en wel hongerig was. Misschien wel een gevolg van zijn boosheid om de wedstrijdvolgorde. Hij was erop berekend in de tweede helft te spelen, maar moest al meteen aan tafel. Dat zinde hem niet en stak dat niet onder stoelen of ban ken. Gevolg was wel dat hij scherp als een mes in de ring verscheen en dat tot het einde toe bleef met 1.923 tot gevolg. „Ik was heel gecon centreerd", zei hij na afloop. „Ik heb weer bewezen dat ik in Sluis kil altijd goed speel. Ik- voel me hier lekker al was ik wel even boos." Op de andere tafel trok Peter de Backer de stand gelijk tegen een zich taai verdedigende Richard Bi- talis. De Backer bleef goed bij de les ondanks pogingen van de Fransman hem uit zijn spel te ha len. Het was daarna aan Eddy Leppens en Henk Habraken de beurt om de zege veilig te stellen. Het mees te gevaar kwam van de begaafde Deen Dion Nelin. Tot ver in de partij ging het gelijk op en pas bij 39-37 nam Leppens met een serie van zeven definitief afstand. Even daarna harkte Habraken de reste rende punten binnen door Nieu- wenburg te verslaan. Verbrugge verloor in Oosterhout met ruime cijfers. Alleen Glenn Hofman stond zijn mannetje en won van Jack Wijnen. Kees Wit- tens en Ronny Daniels verloren net als Martin Spoormans. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Als de voortekenen niet bedriegen, lijkt het Zeeuws in door dressuurkampioenschap in de klasse Z bijzonder spannend te worden. Ook in de selectiewed strijd van de Haring Ruiters zater dag in Nieuwvliet was er een aan elkaar gewaagde sterke kopgroep. Brabants jurylid Jack Moerings, die met zijn Zeeuwse collega Wim Reijnierse qua beoordeling opmer kelijk op een lijn zat: „Ik heb van daag een stel leuke combinaties mogen beoordelen. Fijne paarden die door de amazones goed wer den voorgesteld. Er werden door de kopgroep weinig fouten ge maakt. Dan is het moeilijk om de beste aan te wijzen, maar wel leuk jureren." In de klasse Zi stuurde Merel van der Nat de ruin Mr Be an verrassend naar de overwin ning. Regerend outdoorkampioe- ne Jeanine Nieuwenhuis eiste met Hexagon's Variety in Z2 de zege op. Merel van der Nat lijkt een aan winst voor de Zeeuwse dressuur- top. De amazone uit Heinkens- zand promoveerde met Mr Bean enkele weken geleden naar Z en diende zich in manege Hippo D'Or al meteen aan als titelkandi daat. De pas zeventienjarige ama zone stuurde de mooi bergop waarts en met veel afdruk door de piste gaande Beaujolais-zoon naar een totaal 64.85 procent. Van der Nat bleef daarmee favoriet Jessica Nijpjes met Vigo nipt voor. Ook in de eerste wedstrijd in Renesse ein digde Nijpjes op de tweede stek en verzekerde zich daarmee alvast van een plaats in de finale van de titelstrijd. Merel van der Nat: „Dit had ik niet verwacht. Het is pas mijn derde wedstrijd op dit ni veau. En Bean is niet de gemakke lijkste. Hij neemt graag het heft in handen. Je moet hem laten voelen wie de baas is. Als je dat lukt, doet hij alles voor je en laat je in de ring nooit in de steek." Jeanine Nieuwehuis deed in Z2 wat men van een kampioene mag verwach ten. De amazone uit Serooskerke reed de expressief bewegende Hexagon's Variety met 65.29 pro cent naar het oranje erelint. Bijna twee procent meer dan streekfavo- riet Evelien de Kesel met Voulez Vous. Voor Nieuwenhuize was de overwinning nog niet voldoende voor een startbewijs met Variety in de finale. Dit ticket sleepte ze wel in de wacht met TDN True- manda, die ze na haar overwin ning in de eerste wedstrijd in Nieuwvliet naar een vierde plaats stuurde. De deelnemers aan de Moerschanscross kregen een zwaar parcours voorge schoteld. foto Huib de Jonge door Sjaak Sinke HULST - De winnaar van de 24e edi tie van de Moerschanscross in Hulst, Jesper Francke van Dynami ca, is zeker van plan de crosstitel van Tim Pleijte over te nemen: „Ik probeer alle zeven wedstrijden mee te doen", liet hij strijdlustig weten. Pleijte liet twee weken gele den na zijn overwinning in de Den Inkelcross weten zijn titel niet te zullen verdedigen in ver band met deelname aan de Bel gische Lotto-crosscompetitie. In de langste serie van deze cross was het junior Niels Bouterse (AV56) die de zestig deelnemers op gang trok. „Laat maar gaan dacht ik onderweg, hij hoeft maar zes kilometer", zei Francke na zijn gewonnen race. Achter Bouterse hield een groepje .met Erwin Her mes (Dynamica), Martijn de Kok (Dynamica), 'trimmer' Huub van Noorden (Yerseke) en Jesper Fran cke elkaar goed in evenwicht. Na de winnende finish bij de jongens A van Bouterse, die Job de Brou wer (RKHAV) nog dicht zag nade ren, nam Francke het heft in han den en won de wedstrijd over 9300 meter in 31 minuten en 59 se conden. Van Noorden volgde op ruim een halve minuut, waarna Harmes tien seconden later het erepodium bij de senioren vol maakte. Francke voert de ranglijst aan met 321 punten voor Martijn de Kok met 296 punten. Edwin de la Ruelle (RKHAV) en Eric Cappon (Wielingen) hielden elkaar bij de mannen H35 goed in evenwicht waarbij De la Ruelle aan het langste eind trok. Edward de Leng (Dynamica), Theo den Herder (AV'56) en joop Lasseur wonnen de overige mastersklas- sen. Sandra de Block, sinds kort overgestapt van RKHAV naar Dy namica, had weinig moeite om de maximale 150 punten binnen te slepen. Annet van de Linde (AV'56) deed dat bij de masters D35 en Joleen Jansen (Bergen op Zoom) bij de D45. Marian van Dijk (RKHAV) was de enige Zeeuwse deelnemeester D45. Op de korte cross waren het de A-junioren Niek den Exter (Schel- desport) en Erwin Adan (Dynami ca) die specialist Edwin Stolk het nakijken gaven. Den Exter nam vanaf de start de leiding waar Adan, Stolk en master Michel van den Bos zich beperkten tot volgen. Na de eerste doorkomst had Den Exter al een voorsprong van 50 me ter op Adan en stond die niet meer af Adan bleef krap overeind en zette Stolk op een achterstand van slechts drie seconden. Aniek Aper zorgde voor een thuisover winning van RKHAV bij de vrou wen korte cross waar ze junior Es ther Platteeuw (Scheldesport) en Belgische Charlotte de Vlieger voor bleef. Platteeuw staat nog wel aan de leiding in het tussenklasse- ment. Mariëtta van Anrooy boekte haar tweede zege bij de masters D35. De organisatie van RKHAV had, dankzij de regen, een echt soppig crossparcours uitgezet waar op nogal wat mensen onderuit gin gen. Zo moest op de finish het startnummer van enkele deelne mers eerst schoongepoetst worden om tot tijdregistratie over te kun nen gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43