PZC Wel of geen innige band Rechtszaak Checkpoint EBEZHEiHmaeeeii BsnaaH Eén op vijf leraren Gereformeerden: is onbevoegd last van intolerantie 'Economie zal licht groeien' Politie krijgt poederbrieven Van Rompuy kanshebber PowNed en WNL op tv 12 zaterdag 7 november 2009 IN BEELD Het Checkpointproces ligt voor enkele maanden stil. Het was de bedoeling dat deze en komende week het proces gevoerd zou wor den tegen eigenaar Meddie Willemsen en vijftien medewerkers en leveranciers van de Terneuzense coffeeshop. Volgens het Openbaar Ministerie vormden ze name lijk een criminele organisatie en overtra den ze de gedoogregels. Het niet op komen dagen van het groot- Tijdens de eerste inval in Checkpoint, 1 juni 2007, werd in en om de shop ruim 95 kilo aan softdrugs op. Tijdens de tweede inval, 29 mei 2008, trof de politie in en om de shop en bij mede werkers thuis 120 kilo aan softdrugs aan. Volgens de gedoogregels mocht er niet verkocht worden aan mensen die drugs naar het buitenland zouden vervoeren. door Emtle Calon ste deel van de verdachten vormde dins dag de eerste verrassing. De rechters had den gehoopt dat ze Willemsen eens goed konden ondervragen over de bedrijfsvoe ring, het omgaan met de gedoogregels en zijn relatie met het openbaar bestuur. Want het proces gaat niet alleen om het overtreden van die regels maar ook over wat de overheid allemaal wist en toe stond. Donderdag, de dag dat de officier van jus titie zou vertellen welke straffen de ver dachten verdienen, werd de rechtszaak plotseling geschorst omdat er een foto zou zijn van oud-burgemeester Ron Bar- bé (Terneuzen) en Willemsen, poserend in een appartement van de verdachte op Curasao. Hoewel Barbé alles ontkent, zou die foto, aldus de rechtbank, wel eens kunnen aantonen dat er een innige band bestond tussen de verdachte en het open baar bestuur. Volgens de huidige bezitter van die foto, een advocaat, zouden er rond de bouw van Checkpoint zaken on derhands zijn geregeld en zou die foto De rechtbank in Middelburg waar het Checkpointproces plaatsvindt. foto Lex de Meester dat alleen maar onderstrepen. Om die waarheid over die foto te weten te ko men, worden de komende tijd alle betrok kenen gehoord door de rechter-commis- saris. Het is echter de vraag of dat iets zal opleveren. De bewuste advocaat en de oud-raadsman van Willemsen zullen na melijk zwijgen. Ze kunnen zich immers beroepen op hun verschoningsrecht en hoeven dus niets te zeggen over alles wat hen ooit is toevertrouwd. De kans is dan ook groot dat begin volgend jaar de rechtszaak tegen Checkpoint wordt voort gezet zonder dat önomstotelijk is komen vast te staan dat die foto bestaat of ver zonnen is waardoor de zweem van gerit sel rond Checkpoint blijft hangen. André Beckers, raadsman van Willem sen, wilde gisteren geen duidelijkheid ge ven. Hij volstond met een ontwijkend antwoord op de vraag of zijn cliënt een appartement had of heeft op Curasao. QUOTE VAN DE WEEK In Terneuzen wordt een monu ment onthuld ter herinnering aan het stoomschip Cornelis. ZATERDAG 14 NOVEMBER De voorpret voor het carna valsseizoen begint in Hulst met een carnavalsliedfestival. SC P-jongeren houden een debat over een eventuele tweede kerncentrale. l'llMil'IH'MiH I ■mmw Vlissingen hoort vandaag of ze kunststad van het jaar 2008/2009 wordt. In het provinciehuis wordt een bijeenkomst gehouden over gemaksdiensten. immmnmmmamm VIDEO VAN DE WEEK 'De functie van wijkagent moet uitgroeien tot een eigentijdse Bromsnor met veel verschillende brillen op' Els Brekelmans, plaatsvervangend korpschef van de politie Zeeland reacties: 640 Streng gereformeerden hebben recht op begrip voor levenswijze eens WBBÊÊ 56% oneens S2§ 44% 1. Maassen stuurt beller weg tij dens voorstelling Terneuzen 2. Lichaam na drie jaar gevonden 3. Ook Jan Modaal kan naar het sterrenrestaurant IN BINNEN- EN BUITENLAND Dankzij het herstel van de wereldecono mie zal ook de Nederlandse economie vol gend jaar licht groeien, meent het Interna tionaal Monetair Fonds (IMF). Maar de ge volgen van de recessie zijn jaren voelbaar. Forse bezuinigingen blijven noodzakelijk om het overheidstekort terug te dringen. Onthulling buste van Annie M. G. Schmidt aan het Kerkplein te Kapelle. Eén op de vijf leraren op Zeeuwse middelbare scholen geeft lessen waar voor hij niet de juiste diploma's heeft. Dat blijkt uit cijfers op een nieuwe website van het ministerie van On derwijs. In Zeeland ligt het percenta ge onbevoegde leraren iets hoger dan het landelijk gemiddelde van 18,3 pro cent. De nadruk die in Nederland wordt ge legd op het recht op gelijke behande ling, leidt volgens streng gereformeer den tot onbegrip voor de christelijke levenswijze. Dat leert het onderzoek 'Recht op Verschil' van de Roosevelt Academy. Voor het onderzoek wer den ruim 7000 orthodox- en bevinde lijk gereformeerden ondervraagd. Niet Jan Peter Balkenende, maar de Bel gische premier Herman Van Rompuy maakt volgens het geruchtencircuit nu de meeste kans om de eerste president van Eu ropa te worden. De Belg, ook christen democraat, wordt geroemd omdat hij in ei gen land rust bracht na een turbulente tijd. De nieuwe omroepen PowNed (voortgeko men uit website GeenStijl) en WNL (een dochter van de Telegraaf) zijn toegelaten tot het publieke omroepbestel. Ze krijgen vijf jaar de tijd om te bewijzen dat ze een toegevoegde waarde hebben. De idealisti sche omroep Llink verdwijnt uit het bestel. Op tien Zeeuwse politie bureaus zijn deze week poederbrieven bezorgd. Het poeder bleek onscha delijk. Maar voordat dit bekend was, gingen alle bureaus dicht en werden degenen die met het poe der in aanraking waren geweest, direct geïso leerd. De herkomst van de brieven is onduidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84