61 binnenland Jan Smit Massaontslag postbodes bij TNT lijkt van de baan 'Mozambique' drukt op prins Voordelige VERRE REIZEN met KRAS.NL Een be< Nederlandse spijbelaar niet meer veilig in België KRAS.NL verliefd BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Eindelijk zijn complete verhaal! BEIJING ZUID-AFRIKA [979? Onze THAILAND zaterdag 7 november 2009 Een sj£eWe 11 los g^aySKIok HO Mem «One .HU MOB' En oók: Humor BN'ers Levensverhalen Columns Mode Beauty Reportages Recepten Jannes 'h ben een mf"van de frikander den haag - Notoire spijbelaars die in Nederland wonen en in België naar school gaan, worden vanaf volgend schooljaar strenger aange pakt. Dat schrijft staatssecretaris Marja van Bijsterveldt in een brief aan de Tweede Kamer. Tot nu toe werd nauwelijks opgetreden om dat het straffen van deze leerlin gen voor zowel de Nederlandse als Vlaamse autoriteiten lastig bleek. Zo'n tienduizend leerlingen uit vooral Noord-Brabant, Limburg en Zeeland, gaan over de grens naar school. Tweeduizend gaan er naar de basisschool, zo'n 3500 vol gen middelbaar onderwijs. Enkele tientallen hardnekkige spij belaars vallen onder het Neder landse spijbelregime. Belgische scholen zijn verplicht bij het Vlaamse ministerie van Onderwijs te melden wanneer een leerling zonder toestemming dertig halve assen - Het massaontslag van 11.000 postbodes bij TNT Post lijkt van de baan. Het bedrijf komt van daag met een nieuw voorstel om het overleg met de bonden over de reorganisatie vlot te trekken. Postbodes hoeven wat TNT betreft niet langer vijftien procent van hun maandloon in te leveren, 3,5 procent volstaat. Met dit voorstel hoopt het postbedrijf de vastgelo pen onderhandelingen over de re organisatie te heropenen. Die la gen stil nadat de leden begin dit jaar het principeakkoord van bon den en werkgever wegstemden. Het nieuwe voorstel betreft 1 ja nuari 2010 tot 2012. De 3,5 procent loonsverlaging is opgebouwd uit een eigen bijdrage in de pensioen premie van twee procent in 2010, oplopend tot zes procent in 2012. De zaterdagtoelage wordt terugge bracht van veertig naar twintig procent. Tot 2012 komt er geen loonsverhoging. „Gedwongen ont slagen hopen we zo tot een mini mum te beperken", aldus een woordvoerder van TNT Post. AbvaKabo-bestuurder Jan Willem Lefebre noemt het voorstel 'een stap in de goede richting'. Het plan komt op het moment dat de vakbonden hun leden twee keuzes voor de reorganisatie hebben voor gelegd. Optie één, inleveren van loon en arbeidsvoorwaarden in ruil voor werk binnen of buiten TNT. De tweede optie, behoud van salaris en arbeidsvoorwaarden met als gevolg dat er vele gedwon gen ontslagen vallen in de komen de vier jaar. De postbodes kunnen tot 22 november stemmen, daarna schikken de bonden aan tafel met de TNT-directie. De bezorging van kerstkaarten loopt gevaar als TNT niet tot een akkoord komtjnet de bonden. De bereidheid onder postbodes om juist in de razend" drukke decem bermaand het werk neer te leggen is groot. „Dat ligt voor de hand", al dus AbvaKabo-bestuurder Jan Wil lem Lefebre. TNT laat weten dat een staking met Kerst de zaak meer kwaad dan goed zou doen. „Klanten kunnen overstappen naar de concurrent, waardoor het er nog beroerder uit komt te zien." dagen in een schooljaar niet in de schoolbanken zit. Wanneer de leer ling ondanks herhaaldelijke beris ping blijft spijbelen, kan de Bel gische overheid hen niet straffen. Die moet spijbelaars bij Nederland se leerplichtambtenaren aangeven. Volgens de woordvoerder van Van Bijsterveldt is dat moeilijk en om slachtig omdat zo'n melding over veel schijven gaat. Daarbij zijn Bel gische scholen niet altijd op de hoogte van de exacte verblijfplaats van de scholier. Om notoire spijbelaars toch aan te pakken, wil de bewindsvrouw het mogelijk maken dat het Vlaamse ministerie spijbelende Nederland se scholieren vanaf augustus 2010 kan aangeven bij het digitale ver- zuimloket van de IB-Groep. Sinds vorig jaar melden Nederlandse scholen daar welke leerling weg blijft uit de les. door Hans Jacobs mexico stad - Prins Wil- lem-Alexander heeft 'slapeloze nachten' van alle commotie over zijn vakantiewoning in Mozambi que. De kritiek raakt hem, zo zei de prins gisteren in Mexico. Het laat ook koningin Beatrix niet koud, zo bleek toen zij de media duidelijk geëmotioneerd vroeg om 'eerlijk' te berichten over het pro ject in Machangulo. Veel van wat is geschreven, gezegd of getoond was nogal gekleurd. Beatrix zei dat ze geen enkele twij fel heeft over de goede intenties van haar zoon en schoondochter. Ze begrijpt heel goed dat zij een va kantiewoning hebben gezocht waar ze ongestoord kunnen genie ten. Willem-Alexander wilde ver der niets zeggen over de discussie. Hij wilde premier Balkenende niet dwarsbomen. De premier heeft een brief in de maak aan de Twee de Kamer waarin een aantal zaken over het vakantiehuis nog eens worden uitgelegd en verduidelijkt. Maar de prins liet nadrukkelijk ook de optie open dat hij zich te rugtrekt. Alle opties zijn nog open, zei Willem-Alexander. Hij verzekerde dat zijn werk voor en in Nederland het allerbelangrijkste is in zijn leven. „Daar sta ik voor, daar ga ik voor", aldus de prins, die zijn moeder bedankte voor haar woorden door zijn arm om haar heen te slaan. Willem-Alexander maakte snel een einde aan de discussie over zijn uitglijder in het Spaans tij dens een verder Engelstalige toe spraak eerder deze week in Mexico Stad. Hij liet een garnaal 'naar de kloten' gaan door het Spaanse woord 'chingada' te gebruiken. Al leen in Mexico heeft het woord de ze dubbelzinnige betekenis. „Maak van een garnaal geen walvis", zei de prins gisteren lachend. Zijn uitspraak was goed, beklem toonde Maxima. Hij had het die bewuste morgen nog getest, zei de prins, maar beiden waren zich niet bewust van de dubbelzinnige betekenis. Koningin Beatrix vertelde dat ze zich had laten inenten tegen de Mexicaanse griep. Ze behoorde ge zien haar leeftijd immers tot de ri sicogroep. In gesprekken met art sen in het gastland had ze nadruk kelijk gesproken over H1N1 en niet over de 'Mexicaanse griep'. li SOUTH fiFRICR Diverse gegarandeerde vertrekdata! Stedentrip Beijing 6/8 dagen o.b.v. ontbijt Vertrek: van 8/12 t/m 16/2 •gegarandeerd vertrek in december, januari en februari vliegreis, verblijf in 3- of 5-sterren hotel inclusief ontbijt tip: boek het voordelige excursiepakket met o.a. een uitgebreide citytour, eèn bezoek aan de Grote Muur, de Minggraven en de Verboden Stad www.kras.nl/36232 (3-j www.kras.nl/25950 5-< Rondreis Sensational South Africa 16/17 dagen o.b.v. ontbijt Vertrek: van 18/1 t/m 26/4 •gegarandeerd vertrek op 18 januari, 8 februari, 1 maart en 12 april •vliegreis, verblijf in hotels, ontbijt en excursies met Ned.sprekende reisleiding •met o.a. Pretoria, het Kruger National Park, Swaziland, St. Lucia Reservaat, Durban, Drakens- bergen, Johannesburg en Zululand Zie www.kras.nl/25990 Rondreis Best of Vietnam 18 dagen o.b.v. ontbijt Vertrek: donderdag 31 december gegarandeerd vertrek op 31 december •vliegreis, verblijf in hotels, ontbijt en excursies o.l.v. Nederlandssprekende reisleiding •met hoogtepunten als Ho Chi Minh City, de beruchte Cu Chi tunnels, de beroemde Mekong Delta, Dalat, de badplaats Nha Trang, Hoi An, Hué Halong Bay en Hanoi Zie www.kras.nl/36230 Toppers! Glimlach van Thailand 15-daagse rondreis Spectaculair geprijsd! o.b.v. 12 x ontbijt Vertrek: van 10/2 t/m 31/3 Zie www.kras.nl/25961 Highlights van Thailand 15-/16-daagse rondreis Slechts enkele vertrekdata! o.b.v. 12/13 x ontbijt en 6 x lunch Vertrek: van 12/11/m 17/3 Zie www.kras.nl/25986 Exotisch Zuid-Thaiiand 15-daagse rondreis Diverse gegarandeerde vertrekdata! o.b.v. 12 x ontbijt Vertrek: van 6/12 t/m 24/3 Zie www.kras.nl/36190 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6