weg te slaan ►ort39 David en Goliath strijden om wereldtitel boksen zwaargewicht Real Madrid en Portugal ruziën over spelen Christiano Ronaldo Kies Delta Management Design! meer wF7 Www.fJ Hogeschool Zeeland zaterdag 7 november 2009 'Ten opzichte van de rest heb ik nog enige achterstand. Die moet ik zo snel mogelijk zien weg te werken' Mijke Lievens een enorme portie wilskracht en gedrevenheid aan vast. Ik heb er al les voor over. Dat heeft me zover gebracht. En er zit ook niks anders op dan keihard te werken. Ten op zichte van de rest heb ik nog enige achterstand. Die moet ik zo snel mogelijk zien weg te werken", ver telt het kersverse lid van de zeil- kernploeg. Ze voegt er aan toe dat niet alleen het varen van opvallende uitslagen hoeft te leiden tot de uitverkiezing in de kernploeg. „Ik deed in de loop der jaren wel mee aan natio nale of internationale klassewed strijden, maar noemenswaardige resultaten zette ik niet neer. Dat ge beurde pas dit jaar op het EK matchracen in Denemarken. Toen haalde ik met m'n vier teamgeno ten zilver." Nog meer dan voordien staat het leven van Mijke Lievens in het te ken van zeilen. Het is de bedoeling dat ze samen met Mandy Mulder, vorig jaar stuurvrouw van de zilve ren Yngling in Peking, en nog een andere zeilster een vast team op één van de Elliots 6m wordt. De (voorlopig) vijf kernploegleden in het matchracen zijn volop in trai ning. De groep is onlangs terugge keerd van een elf dagen durende trainingsstage in het Zuid-Portuge- se Portimao. Volgende week vertrekken de zeil sters wederom voor elf dagen naar de Algarve. „Daarna zijn we zes da gen vrij en volgt er nog een Portu gese stage van elf dagen. In januari gaan we een maand naar Miami. Daar wordt ook de eerste wereld- Matchrace Een matchrace is een discipline bin nen de zeilsport waar maar twee boten tegelijk tegen elkaar racen. Dit in tegenstelling tot een fleetra- ce, waarbij bijna altijd drie of meer boten het tegen elkaar-opnemen. Hierbij gelden dan ook iets andere regels en wordt een heel andere racestrategie aangehouden. De belangrijkste matchrace-wed strijd is de America's Cup. De win naar van de America's Cup mag uit gedaagd worden door de winnaar van de luis Vuitton Cup. Titelver dediger is de Alinghi uit Zwitser land, die in 2006 en 2007 won. Roeland Lievens, de eveneens suc cesvolle neef van Mijke Lievens. bekerwedstrijd gevaren. Tijd om te studeren is er niet veel. Afstuderen moet ik dus nog even uitstellen, maar ik weet waarvoor ik het doe." Hoewel de kans aanwezig is dat Mijke Lievens namens Nederland naar de Spelen in Londen wordt uitgezonden, staart ze zich daar niet blind op. Want er bestaat een kans dat ze voortijdig afvalt. Ook een blessure zou roet in het eten kunnen gooien. Daarom concen treert ze zich in eerste instantie op de overige grote internationale wedstrijden die er aan zitten te ko men. Toch gaan de gedachten van Mijke Lievens wel eens naar een mogelijk avontuur in Londen. En dan in het bijzonder naar de aan wezigheid van twee IJzendijke- naren op de Spelen. Die andere Zeeuws-Vlaming én dorpsgenoot is haar iets jongere neef Roeland Lievens, toproeier in de lichte vier zonder stuurman. Hij miste Peking 2008 op een haar tje. Saillant detail: hij studeert net als zijn nicht watermanagement aan de TU Delft. „Ik zie hem ook regelmatig. Bijna nooit in de colle gebanken, maar vooral in de sport zaal. We hebben het er nog niet echt over gehad, maar het zou toch geweldig zijn als dit zou uitko men. Stel je toch eens voor: Mijke en Roeland Lievens uit IJzendijke samen voor Nederland op de Olympische Spelen", mijmert ze hardop. AMSTERDAM - Vanavond bokst de Russische WBA-wereldkampioen Nikolai Valoejev tegen de Engels man David Haye. De uitdager is klein, licht en snel. De titelverdedi ger groot, zwaar en langzaam. Mensen die hem voor het eerst zien, schrikken vaak. Valoejev is de reactie gewend. Hij is 36 jaar en al die tijd heeft men zich verwon derd over zijn buitenproportionele lichaam. „Maar ik ga mijn ledema ten niet afzagen", zei de Rus in de Duitse pers. „Ik kan mezelf niet veranderen. Ik accepteer me zoals mijn ouders en God me hebben ge maakt." Valoejev treft vanavond in Nümberg een tegenstander die ook schrok bij de eerste aanblik van 'the beast from the east'. In 1996 ging de 16-jarige Londenaar David Haye in zijn eigen stad naar een partij van de roemruchte Rus en hij wist niet wat hij zag. „Ik ken de zijn bijnaam en ik heb gewacht totdat hij uit de ring stapte zodat ik hem van dichtbij kon zien", zei Haye in The Guardian. „Ik was ge schokt. Hij was groot, eng en ha rig. Heb je al dat haar op zijn rug gezien?" Haye moet het vanavond van zijn snelheid hebben. De Brit is 1.91 meter en hij weegt honderd kilo. Hij vocht tot voor kort in het crui- ser-gewicht (hij was WBC-, WBA- en WBO-kampioen tot 90 kilo gram) en vanavond staat hij pas voor de tweede keer als zwaarge wicht tussen de touwen. De enige manier om Valoejev (met 2.13 meter en ongeveer 140 ki lo de grootste en zwaarste boks kampioen ooit) te verslaan is: spo radisch dichtbij te komen, een combinatie plaatsen en snel weer uit de frontlinie verdwijnen. Valoejev heeft in zijn carrière van 52 profgevechten echter al 52 tegen standers gezien die hetzelfde strijd plan hadden. Slechts één keer werkte het. Zo imposant als Valoejev eruit ziet, zo saai zijn doorgaans zijn ge vechten. Hij won 34 partijen op knock-out, maar hij oogt traag en Nikolai Valoejev verloor van zijn 52 profgevechten er slechts één. foto ANP onbeholpen. Ondanks zijn reus achtige lichaam en zijn sterke in casseringsvermogen (hij kreeg nog nooit acht tellen) bokst de Rus voorzichtig. Gek is dat niet, want Valoejev leerde de sport pas op la tere leeftijd kennen. Voor hij op zijn twintigste voor de eerste keer bokshandschoenen aantrok, hield hij zich bezig met basketbal en dis cuswerpen. Na een zeer korte ama teurloopbaan werd hij profbokser. Als een soort reizend circus trok hij over de wereld en sinds kort heeft hij onderdak gevonden bij de Duitse boksstal Sauerland. In 2005 won hij de WBA-titel, die hij in 2007 verloor en in 2008 in een saai gevecht heroverde. Haye staat juist te boek als een op windende bokser met een harde stoot. De 29-jarige Engelsman was in zijn jonge jaren model en hij is wat beter van de tongriem gesne den dan de stugge Valoejev. Haye heeft zich bovendien voorgeno men om geschiedenis te schrijven. De Engelsman bokste tot dusverre 23 partijen, waarvan hij 22 won (21 knockouts). Maar waar Valoejev nog nooit neerging, heeft Haye een ietwat zwakke kin. „Het is vanavond David tegen Go liath", voorspelde Haye. „Ik heet David en David wint. Ik heb er over gedroomd. Ik zag Valoejev langzaam vallen." Het gevecht wordt vanavond vanaf 22.15 uur live uitgezonden op de Duit se televisiezender ARD. MADRID - Real Madrid en Portugal ruziën over de geblesseerde Cristia- no Ronaldo. De Portugese bond wil de sterspeler van Real selecte ren voor de play-offs om WK-deel- name tegen Bosnië op 14 en 18 no vember. De Madrilenen vinden het onverantwoord wanneer Ro naldo met zijn enkelblessure zou aantreden. „Ronaldo wil spelen, hij wordt op geroepen en dan zullen onze art sen hem onderzoeken", aldus Gil- berto Madail, president van de Por tugese voetbalbond. Technisch di recteur van Real Madrid, Jorge Val- dano, wil niets weten van een ren tree van Ronaldo bij één van de in terlands: „Wanneer Ronaldo weer speelt, zijn wij de eerste die hem inzetten." Ronaldo bracht donderdag in Am sterdam een bezoek aan chirurg Niek van Dijk, die hem in 2008 aan zijn enkel opereerde. De arts adviseerde de aanvaller vijftien da gen rust, wat zou betekenen dat hij pas rond io november fit is. door Jop van Kempen OPEN DAG In de hbo-opleiding Delta Management Design* staan gebiedsontwikkeling en -inrichting in delta's centraal: wat kan er in een delta? Hoe wonen we er veilig? Kan er toerisme worden ontwikkeld? Hoe komen we aan zoet water? Als gebiedsmanager breng je met jouw overall visie belangen bij elkaar en weet je wat er nodig is om deltagebieden te ontwikkelen met het oog op de toekomst. Delta Management Design is onderdeel van de Delta Academy: een unieke academie voor opleidingen op het gebied van water, land en het leven in deltagebieden! start in september 2010 ónder Voorbehoud van accreditatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41