ad Lievens is niet van het water 381 sport Zelfmoord baanrenner De Fauw Cabri is weer fit Florida Fly Drive Mexico (i REIZEN Ongeveer vierenhalf jaar nadat ze met zeilen begon, is Mijke Lievens al lid van De ksrnPloe3 teit op t moment s de kernploeg van de KNWV ruimte in de Elliot 6m. Incl. vlucht, huurauto, hotel 9 dgn o.b.v. logies Vertrek 16,23,30 nov. 7 dec. van 752f Florida's Best Ind. vlucht, huurauto, hotel 9 dgn o.b.v. logies Vertrek 16,23,30 nov., 7 dec. uw voordeel 190,- p.p. Mexico 'Wonderen van Yucatan'* 9 dgn o.b.v. logies/ontbijt Vertrek div. data nov. t/m mrt. uw voordeel €130,- p.p. Cuba 'Cubanisimo' 9 dgn o.b.v. halfpension Vertrek 22 nov., 6 dec, 28 feb. uw voordeel €126,- p.p. Op alle reizen per Martinair. Geldig voor alle vertrekken t/m 5 dec. Ga voor deze en nog veel meer Oad-aanbiedingen naar: Niet inbegrepen 3 nachten verlenging in hotel haar keuze.Extra korting alleen geldig op de gidsprijzen. Bovengenoemde aanbiedingen zijn slechts een selectie uit hèt uitgebreide aanbod van Oad Reizen. Kijk voor meer lastminutes op www.oad.ni/ aanbiedingen, of ga naar uw reisadviseur. Alle prijzen zijn vanafprijzen met vertrek v.a. Amsterdam, o.b.v. 2-pers. bezetting (tenzij anders vernield) in goedkoopste klasse. Prijzen zijn jncl. luchthavenbelasting, brandstof- en veiligheidsheffingen, transfer van/naar üw accommodatie en service van onze Nederlandssprekende reisleiding. Prijzen zijn excl. evt. klasse^ en/of weekendtoeslagen. Let op: Er geldt op elke reis, m.u v. Florida fly drive/Florida's Bést, een min. aantal deelnemers. BESTIPRUS AAA KWALITEIT <CUÜ7 zaterdag 7 november 2009 BRUSSEL - De Belgische wielrenner Dimitri de Fauw (28) heeft zelf moord gepleegd. De Fauw was jarenlang een vaste waarde in het zesdaagsecircuit en veroverde op de piste Belgische ti tels in verschillende disciplines. Woensdag eindigde hij met de Deen Marc Hester nog als zevende in de Zesdaagse van Grenoble. De Fauw was ook actief op de weg. Van 2003 tot 2005 reed hij voor Quick-Step. In 2006 maakte hij de overstap naar Chocolade Jac ques. Op het einde van dat jaar kwam De Fauw op de Zesdaagse van Gent in botsing met de Span jaard Isaac Galvez, die overleed aan de gevolgen van zijn val. De Fauw worstelde daarna met een zware depressie. Baanwielrenner Iljo Keisse reageer de aangeslagen op het nieu,ws. „Na het ongeluk met Isaac Galvez was hij soms wel stiller dan gewoon lijk. Ik denk dat dat ongeluk door zijn hoofd is blijven spoken." BLIKSEMCARRIÈRE leden. Slechts voor 3 van hen is AMSTERDAM - Gabri is op tijd fit voor de topper van Ajax morgen tegen FC Twente. De Spanjaard kreeg donderdag tegen Dinamo Za greb rust omdat hij last van zijn spieren had. Trainer Martin Jol kan ook weer over Dennis Rommedahl en Ismail Aissati beschikken. De coach van Ajax beschouwt FC Twente als titelkandidaat. „Ze vor men een hecht collectief en heb ben een sterk middenveld. De aan val is de beste linie van FC Twen te. Ze winnen veel wedstrijden en geven weinig weg. Het wordt een zwaar duel." Oud-Ajacied en huidig Twen- te-speler Kenneth Perez voorspelt een interessante en open wed strijd waarin de vorm van de dag bepalend zal zijn. „Een favoriet is moeilijk aan te wijzen. Normaal is Ajax dat in de eredivisie. Maar nu denk ik dat het fifty-fifty is." Of hij zelf tegen zijn oude club ba sisspeler is, is nog maar de vraag. Perez werd donderdag tegen FC Sheriff (2-1) na een vlakke eerste helft gewisseld. „Ik zeg daar niets over. Dat moet je aan de trainer vragen." door René van Stee DELFT - In haar jeugd zeilde Mijke Lievens wel eens mee op de boot van haar vader. De geboren en ge togen IJzendijkse deed eigenlijk nauwelijks aan sport. Dit verander de toen ze in Delft lid werd van de studentenzeilvereniging Broach. „Ik besloot toch maar eens de stou te schoenen aan te trekken. Het ging meteen al heel lekker. Sinds dien ben ook niet meer van het water weg te slaan. Dat is inder daad een hele verandering ten op zichte van vroeger. Ik weet eigen lijk ook niet meer beter", zegt de 26-jarige studente watermanage ment aan de TU Delft. Het talent en de gedrevenlieid van Mijke Lievens bleven niet onopge merkt. Zo'n vierenhalf jaar nadat ze het ruime sop koos, is ze opge nomen in de kernploeg van water- sportverbond KNWV. De bonds coach is Maurice Paardenkooper. Hij leidde de Yngling-kernploeg vorig jaar in Peking naar olym pisch zilver. Lievens tekende onlangs een jaar- 'lk heb er alles voor over. Er zit ook niks anders op dan keihard te werken' contract. De Zeeuws-Vlaamse doet er vanaf nu alles aan om een plek je te veroveren in de Elliot 6m. Als opvolger van de Yngling maakt de ze boot op de Spelen van Londen in 2012 zijn olympische debuut in het matchracen. „Ik ben de enige nieuweling in het gezelschap, waar in al enkele olympische medaille winnaars zitten. Dat ik daar nu deel van uitmaak, is natuurlijk he lemaal geweldig." De weg naar de top kende uiter aard enkele tussenstappen. Lie vens begon in een J22 (met een be manning van drie personen). Daar na volgde een Ivlumm 30, waar mee zij namens een team van Broach en de TU Delft onder meer meedeed aan de Tour de France a la voile, de Ronde van Frankrijk voor zeilers die zowel binnen- als buitengaats wordt ge varen. Eind 2007 trad de toekomsti ge ingenieur toe tot het talenten- Mijke Lievens maakt een stormachtige carrière door en behoort tot de kernploeg van de KNWV. foto Simon Keijzer team van het zeilverbond dat on der leiding stond van de uit Ter- neuzen afkomstige zeilster Klaar- tje Zuiderbaan. „Het is inderdaad een stormachtig verloop van mijn loopbaan tot nu toe. Maar ik weet waaraan ik het heb te danken. Na tuurlijk moeten de basisvaardighe den in orde zijn, maar ik koppel er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40