PZC 7 Tijd dringt voor Huntelaar Mokerslag voor schaatsters Samson 38 en 39 40 en 41 Mijke Lievens uit IJzendijke blijkt zeilster met grote talenten Zaterdag 7 november 2009 Sander de Jonge (17) twaalf keer foutloos op de bowlingbaan Tip? sport@pzc.nl NEDERLANDS ELFTAL Spits moet om in WK-selectie te komen snel wedstrijden gaan spelen door Leon ten Voorde ZEIST - Hij is er in de oefenwedstrij den tegen Italië (14 november) en Paraguay (18 november) nog ge woon bij. Maar ondanks de uitver kiezing voor Oranje moet Klaas-Jan Huntelaar serieus op zijn tellen gaan passen. „Mijn geduld met Klaas-Jan is nog niet op", zegt Bert van Marwijk. Maar tegelijkertijd stuurt hij wel meteen een waarschuwingssignaal richting Milaan. „Na Italië en Para guay spelen we drie maanden geen wedstrijden meer. Daarna staat het WK al voor de deur. Het worden spannende tijden voor sommige spelers. Die hebben niet al teveel tijd meer", zegt Van Mar wijk. Wat hij daarmee bedoelt in het specifieke geval van Huntelaar is wel duidelijk: als de spits in de ko mende periode geen speelminu ten gaat pakken bij AC Milan, of na de winterpauze bij een andere club, dan heeft de spits een serieus probleem. ,„Op het WK hebben we fitte spelers nodig, spelers die in een ritme zitten. We nemen geen spelers mee die maanden niet hebben gespeeld", laat de boodschap niets aan duidelijkheid te wensen over. Dinsdag zag Van Marwijk thuis vanaf de bank nog eens hoe uit zichtloos de situatie is van Hunte laar bij AC Milan. De Achterhoe ker bleef in het duel met Real Ma drid negentig minuten lang ver scholen in zijn trainingspak. Hun telaar is derde keus in Milaan en niets wijst erop dat daar verande ring in komt. „Of Klaas-Jan met Milan niet de verkeerde keus heeft gemaakt? Dat weet ik niet. Ik snap best dat hij voor de allure van zo'n grote club is gegaan", zegt Van Marwijk. „Ik heb in de zomer wel met hem over zijn toekomst ge sproken. Tottenham en Stuttgart wilden hem hebben en ik heb toen gezegd dat ik dat twee uitste kende clubs vond." Van Marwijk wil eerst de transfer periode in januari afwachten voor dat hij een beslissing neemt. „Ik snap best dat het niet ideaal is dat je in zes maanden tijd bij drie ver schillende clubs terechtkomt. Aan de andere kant wil een voetballer ook spelen en dus zou ik het in zijn geval wel weten als er tegen die tijd nog niets is veranderd." Omdat Huntelaar bij Milan nooit speelt, zal hij tegen Italië normaal gesproken niet in de basis staan. Dat gegeven opent de deur naar een nieuwe discussie: wie moet er dan in de spits bij Oranje? Meest logische keus zou Robin van Per- sie zijn, die bij Arsenal ook de diepste aanvaller is een systeem met twee buitenspelers. Hij ver keert in bloedvorm en scoort aan de lopende band. Hoewel Van Marwijk Van Persie waarschijnlijk wel gaat inzetten als diepste spits, is hij er nog niet van overtuigd dat dat ook de beste plek is voor hem. „Ik vind Robin geen type dat met de rug naar de goal tegen twee grote centrale ver dedigers moet opboksen. Je moet er voor zorgen dat hij met het ge zicht naar de goal komt te spelen. En vanaf de zijkanten kan dat. Daar heeft hij overzicht over het hele veld, kan hij zijn steekpass kwijt en naar binnen snijden." BERLIJN - Lichtpuntjes noemde coach Gerard Kemkers zijn pupil len Ireen Wüst en Renate Groene- wold zondag na het NK afstanden. In vijf dagen kan veel veranderen. Gisteren stond Kemkers in Berlijn na de eerste 3 kilometer van de we reldbekercyclus met zijn handen in het haar. Elfde en dertiende wer den Wüst en Groenewold. Op dik elf en bijna twaalf seconden van winnares Martina Sablikova, die bij de eerste internationale kracht meting een mokerslag uitdeelde. „Sablikova is van een ander ni veau", "wist Kemkers. „Zes secon den naar de nummer twee is een enorm verschil. En zij staat be kend om haar stabiliteit." De winnares lachte alleen. De 4.00,75 was een verbetering van Groenewolds baanrecord uit 2006 Achter Het Wild Varken 12 in Den Bosch. Dat is niet het veteranen- elftal van het Bossche AHWV, ook niet een carnavalswagen uit Oeteldonk. Nee, het is het adres van ex-voet baller Hans Gillhaus. Tenminste, dat was twintig jaar geleden zo. En wilde je in die tijd een kaartje bij Johan Cruijffin de bus doen, doen moest je naar de Uithof 11 in Vinkeveen. In de Ferdinand Bolstraat 5 in Zelhem kon je op de koffie bij Guus Hiddink. Wel eerst even bellen natuur lijk. Zijn telefoonnummer: 08342-2221. Nog maar twee decennia geleden was het gat tussen de voetballers en supporters niet zo groot. Een kaartje sturen naar Dennis Bergkamp? Geen probleem. lames Rosska- door Rudy Boogert de 22 in Amsterdam. Entertrainer Barry Hughes boeken? Gewoon bellen: 023-288463. Ronald Koeman stalken omdat hij veel te hard schiet? )e pakte het Samson-voetbaljaarboek erbij en je wist vlekkeloos waar je naartoe moest rijden. Kom daar tegenwoordig nog maar 's om: een boekje met alle adressen van bestuur, staf en selectie van alle profclubs. Als je hoort (om je heen), ziet (op tv) en leest (op internet), hoe sommige supporters over de tegenpartij denken, dan zou het Samson- jaarboek editie 2009 eerder een 'dodenlijst' zijn dan een hulpmiddel voor handtekenin genjagers. In korte tijd is het voetbalmilieu drastisch veranderd. De financiële belangen zijn immens groot geworden, spelers wisse len sneller van club dan van onderbroek, trainers worden na drie nederlagen al bij het grofvuil gezet. Dat was in de Samson-tijd niet. Sterker nog, in die tijd stond het Nederlands voetbal wél in hoog aanzien: PSV won dankzij Hans van Breukelen (St. Jacob St. Annastraat in Heerde) immers de Europa Cup 1 en Oranje dankzij Marco van Basten (Wagenaarkade in Utrecht) de Europese titel. Niet alleen de omstandigheden zijn blijkbaar negatief ver anderd, ook de prestaties. En dat is jammer, zegt de romanticus. Jammer voor Miroslav Stoch, want die heeft na donderdag wel een vriendelijk kaartje verdiend. Maar niet jammer voor Luis Suarez, want de glaszetter zou de weg naar zijn huis (geen idee waar het is) kunnen dromen. Zou Mario Been eigenlijk nog in Schoener 75 in Barendrecht wonen? Klaas-Jan Huntelaar (nummer 11komt slechts zelden in actie voor AC Milan. Dat kan hem komende zomer het WK kosten. foto Daniël Dal/EPA (4.02,44). „Ik weet niet wat er ge beurde", zei de Tsjechische. „Dit was een verrassing. Of het nog sneller kan? Dat zien we wel in Vancouver." Simon Kuipers hield aan de eerste internationale krachtmeting van het seizoen een liesblessure over. De schaatser uit de ploeg van Jac Orie werd gisteravond na de 500 meter tijdens de World Cup afge voerd naar zijn hotel. „Het schoot er al 50 meter na de start in", aldus de sippe Kuipers. Fysiotherapeut Nico Hofman had later op de avond hoop dat de schade meevalt. „De eerste signa len wijzen er niet op dat er iets ernstigs stuk is. We kijken het nog even aan." Jan Smeekens eindigde als achtste op de 500 meter en was daarmee de beste Nederlander. De eerste van twee 500 meters (de tweede is morgen) werd gewonnen door de Koreaan Kang-Seok Lee. De we reldkampioen zette de snelste tijd van het prille seizoen op het score bord: 34.80. Stefan Groothuis ging op de dui zend meter onderuit in zijn race te gen Jan Bos. Vorig jaar won hij de World-Cupwedstrijd in Berlijn nog. Dit keer deed Shani Davis dat. De Amerikaan pakte met 1.08,53 het baanrecord af van Er- ben Wennemars (1.08,88). Mark Tuitert werd vierde in 1.09,51 en bewees opnieuw zich goed thuis te voelen tussen de sprinters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39