Stilte rond plannen ziekenhuizen Stekker WALCHEREN Jugendstilpand 22 en 23 Hotel opent deuren in Rijden alsof het vanzelf gaat Stormvloedkering drie nachten dicht almanak Slag om de Schelde: Hello grandpa in Bergen op Zoom Gratis opleiding moet gastouders trekken door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Ruim een jaar gele den diende de eerste particuliere zorginvesteerder zich aan in Zee land. Inmiddels heeft het Admi raal de Ruyterziekenhuis zijn plan nen bekendgemaakt, maar in de al ternatieve hoek blijft het opval lend stil. Die eerste particuliere investeer der was Arnold Slik - een Middel burger van geboorte. Hij wilde met zijn bedrijf DaVaci een privé- kliniek bouwen op Walcheren. Al les moest daar anders, want zie kenhuizen zijn geldverslindende, inefficiënte instellingen die niet de beste zorg leveren, oordeelde Slik. De maanden erna praatte Slik - ran es met zijn compagnon Paul Sloot - met gemeentebestuurders op Wal cheren. Die zagen in de plannen van het duo een kans om het zie kenhuis - en daarmee de zorg - op Walcheren te houden. Afgelopen voorjaar zouden de plannen gepre senteerd worden, beloofden Slik en Sloot. Intussen dook begin dit jaar een nieuwe geldschieter op: Orange Cure, een investeringsmaatschap pij die zei de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen te willen over nemen. Het bedrijf uit Deventer vormde één front met de Vlissing- se huisarts Raymond Mookhram. Die had al eerder de wens geuit het ziekenhuis in Vlissingen over te nemen. „Er is niet zo heel veel gebeurd sinds die tijd", zegt Erik aan de Stegge van Orange Cure. „Ik kan er eigenlijk niet zoveel over zeggen." Huisarts Raymond Mookhram wel: „We willen nog steeds het zie kenhuis overnemen." Dat de raad van bestuur van het Admiraal de Ruyterziekenhuis daar anders over denkt, compliceert de zaak, meent Mookhram: „Het bestuur wil wel geld aantrekken van inves teerders, maar wil niet de zeggen schap overdragen. En eigenlijk wil len we samen met het ziekenhuis een plan maken. Maar als dat niet wil, houdt het voor ons op. We gaan niet als aasgieren zitten wach ten tot de ziekenhuizen omval len." En dan was er nog een gegadigde: de MC Groep van zorgonderne- mer Loek Winter. Hij is al eige naar van de IJsselmeerziekenhui- zen en hij zei eerder dit jaar ook de Zeeuwse ziekenhuizen te wil len overnemen. Winter laat niets van zich horen als de PZC hem vraagt de stand van zaken toe te lichten. „Daar is nog niets over te zeggen", laat hij via zijn secretaresse weten. Het toenmalige bestuur van de zie kenhuizen (dat nog uit Rob Zo mer en Hans Simons bestond, red.) heeft gesprekken gevoerd met zowel Slik en Sloot als met Raymond Mookhram, zegt voor lichter Jaap Nelemans van het Ad miraal de Ruyterziekenhuis. „Dat is maanden geleden. Het is in ie der geval niet zo dat die mensen voortdurend opduiken in de agen da's van onze raad van bestuur." De huidige raad van bestuur (met Pieter Vierhout als voorzitter) wil best praten met geldschieters, zegt woordvoerder Nelemans: „Alles ligt open, maar ons uitgangspunt is dat onze plannen worden uitge voerd." En daar is Mookhram dan weer pessimistisch over. „Je kunt nooit 130 miljoen euro bij elkaar krijgen door kosten te besparen en meer patiënten te trekken als je op de honderdste plaats van de ranglijst staat", voorspelt de Vlissingse huis arts. „Je moet eerst de zorg verbe teren, daar heb je geen nieuw ge bouw voor nodig. Kijk naar Bel gische ziekenhuizen: die gebou wen zien er niet uit, maar de zorg is goed." Arnold Slik van DaVaci was afgelo pen week telefonisch niet bereik baar om inzicht te geven in de voortgang van zijn initiatief. Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN - Vlissingen heeft er sinds gisteren een driesterrenhotel bij. In één van de Jugenstilpanden aan de Spuistraat is Bed by the Sea geopend. Het hotel is gevestigd in Villa Louise en beschikt over ne gen tweepersoonskamers. „Geen enkele kamer is identiek", vertelt Yves van Veen van Bed by the Sea. „We hebben veel gewerkt met spul len uit de Jugenstilperiode." In het naastgelegen Villa Maria worden twee luxe appartementen ver huurd aan toeristen en zakenlui die voor enige tijd in Vlissingen moeten verblijven. De Jugenstilpan den zijn in 1910 gebouwd naar ont werp van architect Petrus Francis- cus Smagge (Vlissingen, 1876-1939). BURGH-HAAMSTEDE - De OoSter- scheldekering is de komende week drie avonden en nachten afgeslo ten voor het wegverkeer. Van woensdag tot en met vrijdag is de kering gesloten tussen 19.00 uur en 05.00 uur. Het verkeer moet omrijden via de Zeelandbrug. De afsluiting is nodig omdat één van de voegen vervangen moet wor den. De man in de Terneuzense binnen stad maakt zich ernstig zorgen over de verloedering van steegjes en brandgangen. Hij deponeert zijn grie ven al geruime tijd bij woonstichting Clavis, toevallig ook zijn huurbaas. Deze week kwam hij daar ook weer terechttoen hij zelf een akkefietje had: zijn centrale verwarming was uitgevallen. Hij trok de stekker eruit Tip? redactie@pzc.nl en vulde de cv bij. Toen hij de stek ker er vervolgens weer instak, gaf de cv geen enkel teken van leven. Ten einde raad belde hij de storingsdienst van Clavis. De techneut van dienst meldde zich kort daarna, bekeek de situatie en verklaarde droog: „Als ik u was zou ik de stekker van de tuin- verlichting eruit halen en die van de cv erin stoppen." Zaterdag 7 november 2009 - mmmsm «sm mmm s mmesamm m&m ZORG Geen nieuws van investeerders KAMPERLAND - 'Hij doet het niet!'. Die klacht van gefrustreerde ruiters is niet te horen bij de clinics westernriding die de Drentse sporthaptonoom Paulette Zorn en de Nederlandse kampioen westernrijden Astrid de Visser uit Kamperland (hier met 'Gin') geven bij OC Stables in Kamper land. Gisteren en vandaag leren 21 ruiters met hun paarden bewegen zonder zichtbare hulpen. Op 20 december ontvangt staleigenaresse Hen- nie Hamminga de hele Nederlandse westernri ding top voor een training met de Vlaamse-Ame- rikaanse Eron Dampier. Vooral nu Anky van Grunsven ook western rijdt, wordt verwacht dat ook het Zeeuwse legioen van westernruiters vlot aangroeit. foto Willem Mieras www.pzc.nl/winweken Trekking 10 november Staatsloterij [bij een heel lot) VS iot>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23