meningen 117 Europese Openbare aanbesteding brieven Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ossenisse 2 Als we het artikel 'Extra eisen pro vincie bij Ossenisse' juist interpre teren, is het plan Perkpolder er me de de oorzaak van, dat er elders langs de Schelde dijkbetredingsver- boden worden ingesteld. In het ontwerpbestemmingsplan Perkpol der is er geen melding van ge maakt dat er elders ter compensa tie ingrepen moesten plaatsvinden. Ook ons provinciebestuur maakt dus steeds meer gebruik van 'groe ne leugens'. (Zie ook de opmer king van gedeputeerde Wiersma met betrekking tot Waterdunen: 'Den Haag ziet Waterdunen als es sentieel', terwijl men het zelfheeft aangedragen.) Als dit allemaal zo doorgaat, zal binnenkort ook de dijk en het strandje ten westen van Perkpolder verboden gebied wor den. De rijken krijgen hun deeltijdwo ning, golfbaan en jachthaven. De Zeeuws-Vlamingen kunnen thuis blijven om hun zegeningen te tel len. Ook de zo gewenste toeristen zullen wegblijven, want wat heb je er aan om tegen een dijk aan te kij ken waar je niet op mag? P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Ossenisse 3 Wordt het niet eens de hoogste tijd dat wij Zeeuwen - en toch ze ker de fietsers uit Kloosterzande - ons niet door hekken en prikkel draad laten hinderen. Het is onno zele waanzin. Kijk nou maar eens bij de dijkverzwaring bij Ossenisse. Waarom al dat gedoe? De vogels vinden het juist leuk om met fiet sers mee te vliegen. Mijn oplos sing, en neem dat maar van mij aan: begin nog dit jaar met het as falteren vanaf Ossenisse tot aan de oprit van het Hellisgat. Het asfalte ren van een weg van 2 meter breed. Zo hebben de recreanten, de fietsers van Kloosterzande, Hulst en de meevliegende vogels een langere levensduur. Nu sluit je iedereen de pas af met al dat regel- zieke gedoe. Theo Mahu Van Speijkstraat 4, Kloosterzande Zilveren Schor Het Zilveren Schor (HZS) wordt verkwanseld aan commercie. In de krant van 29 oktober lees ik met verbazing het artikel 'Luxe vakan tievilla's op HZS'. Het is de bedoe ling om een commerciële bestem ming te geven aan HZS, het door het Nederlandse volk bijeenge brachte cadeau voor het 25-jarig hu welijk van koningin Juliana en prins Bernhard in 1962. Het ge bruik van HZS werd gegeven aan de stichting HZS voor de symboli sche huursom van één gulden. Oor spronkelijk internationaal ontmoe tingscentrum voor de jeugd, werd HZS later door het Rijk erkend als internaat voor vormings- en ont wikkelingswerk. Doelgroep bleef de jeugd. B enW van Middelburg hebben blijkbaar al ingestemd met het plan luxe vakantievilla's op het terrein van HZS te bouwen, inclu zaterdag 7 november 2009 sief het slopen van het hoofdge bouw: vernietiging van het cadeau aan het koninklijk huis. Ik vind dit onbegrijpelijk en verwerpelijk. Overigens is het gebouw ontwor pen door de architect Aldo van Eyk en valt als zodanig onder de wettelijke bescherming van intel lectueel eigendom. Jan Hundscheid Nederstraat 20, Middelburg AOW Door de media wordt je tegenwoor dig overstelpt met berichtgeving in verband met de noodzaak om de AOW-gerechtigde leeftijd te verho gen; zelfs het IMF acht het noodza kelijk om via een aanbeveling een en ander te bevestigen. Deze schijn baar toevallige berichtgevingen re flecteren de sterke lobby van de fi nanciële sector waaronder ook de miljarden vertegenwoordigende pensioenkassen om de reserve ver liezen, ontstaan door de interne de cadente bonussencultuur, terug aan te zuiveren. De huidige crisis, ontstaan door eigen toedoen van de sector, gebruikt men als alibi om zich, via de regering gelegali seerde diefstal, de door arbeiders opgebouwde pensioen tegoeden cq rechten toe te eigenen. Volgens minister Bos valt het allemaal wel mee en kunnen personen van 55 jaar of jonger zich alsnog bij de sec tor, middels in de maak zijnde fi nanciële producten, tegen deze na delige gevolgen indekken. Zoiets dus als een diefstalverzekering ach teraf Daaaag meneer Bos, tot ziens in de een of andere topfunctie bij een grote financiële instelling, mis schien zelfs wel de Nederlandse Bank. E. Naessens Willen Alexanderlaan 45, Clinge Islam Is de islam een bedreiging voor on ze Nederlandse samenleving? Als we de belangrijkste figuur uit het christendom nemen, namelijk Je zus Christus, zien we dat de islam Jezus Christus erkent als een mach tig profeet van God. Ze geloven echter niet dat hij de zoon van God is. De figuur Mohammed heeft meer menselijke eigenschap pen dan Jezus. Het jodendom er kent de figuur Jezus helemaal niet, en wacht nog steeds op de Mes sias. Tussen het christendom en het jodendom is dus een veel grote re kloof, dan tussen de islam en het christendom. Is het bestrijden van de islam zo noodzakelijk? Of is het bestrijden van niet democra tisch handelen, a-sociale praktij ken, en discriminatie op basis van seksualiteit, seksuele geaardheid, huidskleur, ras en geloof essentië ler om prettig met elkaar te kun nen leven? Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Instanties In vroeger tijden spraken perso nen, tegenwoordig is dat andprs, nu spreken instellingen. Enige voor beelden: De regering, de fractie, de rechtbank, de Raad van State, colle ge van B&W en zo kan je nog wel even doorgaan. Het resultaat is dat er niemand persoonlijk aangespro ken kan worden over wat er ge zegd en besloten is binnen zo'n in stelling. Wel zo handig. Verdwijnt er een persoon, de instelling gaat gewoon verder. Vandaar dat onze premier eventueel gemakkelijk kan verdwijnen. Een stem mindër, maar gelijk is er een ander en we gaan gewoon verder. N. van de Wekken Midderistraatl, Kats Q-koorts De varkenspest bedreigde varkens. De geïnfecteerde bedrijven werden geruimd. Gekke koeien kregen de zelfde behandeling. Maar geiten hebben geen last van het Q_-koorts- virus. Onze minister van land bouw vindt geiten belangrijker dan onze gezondheid. Onze minis ter van volksgezondheid weet van gezond niets af. Wij kunnen de Qjkoorts krijgen. A.P. de Graaf Muddy Watersstraat 28, Middelburg Sluis Reactie op het artikel over de ge meente Sluis uit de krant van vrij dag 6 november: Dat ze Sluis weer willen veranderen! Eerst werd er gesproken over Sluis aan zéé! Dat ging uiteindelijk niet door, na heel veel euro's weggegooid te hebben. Nu gaan we de zaak anders op de schop nemen. Nu moeten de au to's weer weg bij het stadhuis! Heb ben de heren er wel bij stilgestaan dat alleen de Belgen blijven ko men! En hebben de heren er ook bij stil gestaan dat de mensen die steeds ouder worden moelijk ter been zijn en alleen in de binnen stad nog een paar honderd meter kunnen lopen? Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Weer ontpolderen? Zeespiegelrijzing maakt verdere verdieping nodig? De gesuggereer de mechanismen moeten dan wel eerst solide worden onderbouwd. Het enige wat men zich eventueel nog kan voorstellen in de verre toe komst is aanwijzing van calamiteu- ze overloopgebieden met sluiswer- ken in de dijk. Inundatie zal ook in ternationaal een harde dobber krij gen. De FAO dringt krachtig aan op juist meer landbouw. De wereldbe volking groeit sterk. Jammer voor veel mensen die zich een toekomst dachten te verzekeren in de natuur- bouw, maar herscholing lijkt onaf wendbaar. 25 jaar geleden leek de omzetting van landbouwgrond in natuurgebieden logisch, omdat de rest van de wereld ons goedkoper voedsel zou gaan leveren. Dat zal over enige tijd niet meer opgaan en ontpolderen kan Neder land een slechte naam bezorgen. We zullen uit de droom moeten ontwaken. We weten immers wat er met een slapende garnaal ge beurt. Reinier Scheele Energiestraat 11, Terneuzen Gereformeerden 3 Streng gereformeerden lijden on der het onbegrip, dat heerst bij de 'buitenwereld' over hun christelij ke levenswijze (krant 4/11). Ik heb absoluut niets tegen mensen die streng gelovig zijn en die leven vol gens de regels van de bijbel of de koran. Maar om daarvoor begrip op te brengen, dat gaat me te ver. Het onderdrukken, achterstellen van vrouwen, wier enige recht het aanrecht is, het stenigen van vrou wen, die overspel gepleegd hebben en de doodstraf voor homo's (m/v) in sommige islamitische lan den. Dat kan niet. Evenmin als het niet vaccineren vanwege een le vensovertuiging. Voor katholieke filipino's, die zich op Goede Vrijdag laten kruisigen of orthodoxe joden die met hun voorhoofd een muur in Jeruzalem proberen te slopen, kan ik ook geen begrip opbrengen. En is het niet zo, dat de heilige boeken ge schreven zijn door 'gewone' sterve lingen? John Degeulle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Ziekenhuizen 17 Werkelijk, je wordt er toch niet goed van: dat gekissebis rond de bouw van een nieuw ziekenhuis. Je zou bijna zeggen; dat gedonder moet eens ophouden. Twee directeuren zijn vertrokken (Zomer en Simons) maar wat ge beurt er daadwerkelijk? Ik herin ner mij nog heel goed dat er veel ja ren geleden enorme rivaliteit was tussen Vlissingen en Middelburg. Nu vindt dit plaats tussen Vlissin gen en Goes. Mijn angst als ver pleegkundige, maar ook als even tueel patiënt, dat wij onze kundige specialisten, let wel: ook kundig in het omgaan, gaan verliezen. Ze ver trekken gewoon. Henk Pagie Reaganlaan 29, Goes Ziekenhuizen 18 Het mag duidelijk zijn waarom het gedrag van de heer Vierhout zo professioneel geslepen is. Hij beoe fende als arts het snijdende vak, dat toch tot de heelkunde behoort. Aan de heer Hirdes (raadslid van Vlissingen) zou ik willen zeggen: als beide gemeenteraden (Vlissin gen en Middelburg) de overdracht blokkeren voor het verkrijgen van de grond voor het miniatuur zie kenhuis in Middelburg, moet men op de oude, goede locatie verder. P. Janzen Touwbaan 85, Middelburg JIIL Opdrachtgever: Bestek: Omschrijving: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 6001 4-330 LA Middelburg E&M4-2010 Het verhelpen van storingen in en aan de mechanische installatiedelen van de centraal bediende objecten kanaal door Walcheren en de basculebruggen in de Zeelandbrug, de beide aanleginrichtingen fast Ferry in Vlissingen en Breskens en het uitvoeren van periodieke smeerwerk zaamheden aan de genoemde objecten in de periode april 2010 t/m maart 2012. Aanbestedingsreglement; Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten (BAO). Het aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2005 is overeenkomstig van toepassing. Aanbestedingsdatum. Vrijdag 18 december 2009 om 10.30 uur. Inlichtingen: Maandag 30 november 2009 om 14.00 uur. Aard van de opdracht: Diensten. pJL Jè www.aanbestedinqskalender.nl. Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17