Stilte rond plannen ziekenhuizen Top Taste in Kapelle moet ramen sluiten KIJK OP VGZ.NL Zorgverzekeraar Alle aandacht Lintje voor scheidend directeur RGZ zaterdag 7 november 2009 ZORG Geen nieuws van particuliere investeerders Operatiekamer in Vlissingen. Particuliere investeerders houden zich de laatste tijd heel stil. archieffoto Lex de Meester door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Ruim een jaar gele den diende de eerste particuliere zorginvesteerder zich aan in Zee land. Inmiddels heeft het Admi raal de Ruyterziekenhuis zijn plan nen bekendgemaakt, maar in de al ternatieve hoek blijft het stil. Die eerste particuliere investeerder was Arnold Slik - een Middelbur ger van geboorte. Hij wilde met zijn bedrijf DaVaci een privékli- niek bouwen op Walcheren. Alles moest daar anders, want zieken huizen zijn geldverslindende, inef ficiënte instellingen die niet de bes te zorg leveren, vond hij. De maan den erna praatte Slik - met zijn compagnon Paul Sloot - met ge meentebestuurders op Walcheren. Die zagen in de plannen van het duo een kans om het ziekenhuis - en daarmee de zorg - op Walche ren te houden. Afgelopen voorjaar zouden de plannen gepresenteerd worden, beloofden Slik en Sloot. Intussen dook begin dit jaar een nieuwe geldschieter op: Orange Cure, een investeringsmaatschap pij die zei de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen te willen over nemen. Het bedrijf uit Deventer vormde één front met de Vlissing- se huisarts Raymond Mookhram, die al eerder de wens had geuit de ziekenhuizen te willen kopen. „Er is niet zo heel veel gebeurd sinds die tijd", zegt Erik aan de Stegge van Orange Cure. Raymond Mookhram: „We willen nog steeds het ziekenhuis overnemen." Dat de raad van bestuur van het ziekenhuis daar anders over denkt, compliceert de zaak: „Ze willen wel geld aantrekken van investeer ders, maar ze willen niet de zeg genschap overdragen. En eigenlijk willen we samen met het zieken huis een plan maken. Maar als zij niet willen, houdt het op. We gaan niet als aasgieren zitten wach ten", aldus Mookhkram. En dan was er nog een gegadigde: de MC Groep van zorgonderne- mer Loek Winter. Hij is al eige naar van de IJsselmeerziekenhui- zen en zei eerder dit jaar ook de Zeeuwse ziekenhuizen te willen overnemen. Winter reageert niet op verzoeken om terug te bellen. Het toenmalige bestuur van de zie kenhuizen heeft gesprekken ge voerd met zowel Slik en Sloot als Raymond Mookhram, zegt zieken- huisvoorlichter Jaap Nelemans. „Dat is maanden geleden. Het is in ieder geval niet zo dat die mensen voortdurend opduiken in de agen da's van onze raad van bestuur." De huidige raad van bestuur wil best praten met geldschieters, zegt Nelemans. „Alles ligt open, maar ons uitgangspunt is dat onze plan nen worden uitgevoerd." En daar is Mookhram dan weer pessimis tisch over. „Je kunt nooit 130 mil joen bij elkaar krijgen door kosten te besparen en meer patiënten te trekken als je op de honderdste plaats van de ranglijst staat. Je moet eerst de zorg verbeteren, daar heb je geen nieuw gebouw voor nodig. Kijk naar Belgische zie kenhuizen: die gebouwen zien er niet uit, maar de zorg is goed." Arnold Slik van DaVaci was afgelo pen week onbereikbaar. GOES - Paul den Boer is gisteren tijdens zijn afscheid als directeur van de Stichting Revalidatiegeneeskunde Zeeland (RGZ) in Goes benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving de koninklijke onderscheiding uit handen van loco-burgemeester Rinus Dieleman. Den Boer (64) krijgt het lintje vanwege zijn inzet voor de samenleving, zijn bijdrages aan de RGZ en de Stichting Revant en zijn betrokkenheid bij het totale Zeeuwse zorgveld. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus KAPELLE - Uienverwerker Top Tas te in Kapelle moet voortaan alle ra men en deuren gesloten houden als de fabriek in werking is. Het college van Kapelle wil deze bepa ling opnemen in de milieuvergun ning, na klachten van omwonen den over geuroverlast. „Top Taste is een nieuwe fabriek op industrieterrein De Smokkel- hoek en toen het deze zomer zo heet was, zetten ze de deuren en ramen wagenwijd open om het koeler te houden. We zijn gaan meten en de klachten bleken te recht", verklaart wethouder Giel- Jan Burger (CDA, milieu). Volgens hem wil Top Taste medewerking verlenen. „Zelf hebben ze ook graag een goede relatie met de bu ren, zeker met het oog op hun uit breidingsplannen." Top Taste geeft geen commentaar. „Ik vraag me af waarom dit in de krant moet", zegt general manager sales en mar keting, Roel Janssen. mm*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 133