PZC L Goes schuift asfaltwerk Poel III door [Wm Stekker BE VEL ANDE N-TH O LE N 22 en 23 BEDRIJVENTERREIN Gemeente knipt planning in drieën om bedrijven te ontzien in week voor kerst Rijden alsof het vanzelf gaat almanak Zaterdag 7 november 2009 Slag om de Schelde: Hello grandpa in Bergen op Zoom Pelgrims Evelien en Cor zijn geen types voor rechte paden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De straten in bedrijventer rein Poel III worden dit jaar niet meer geasfalteerd, omdat het risico te groot is dat bedrijven daar voor de kerstdagen zeer grote hinder van ondervinden. Vooral TNT Post (pakketdienst), Sligro en Kreko hebben aangedron gen. op uitstel. Het asfaltwerk is verschoven naar voorjaar 2010. De gemeente wilde als crisismaat regel de opfrisbeurt van het klein ste en minst fraaie bedrijventer rein in Goes naar voren halen. Die was gepland in 2010, maar de eer ste fase is naar 2009 gezet. Doel was de komende weken de riole ring te verbeteren en de straatklin kers te vervangen door asfalt. De ondernemerscombinatie De Voogd Grijpskerke-Zeeuwse Asfalt Onderneming uit Middelburg liep echter enkele weken terug tegen le veringsproblemen op. Nieuwe be- tonputten voor de riolering bleken niet meteen leverbaar. Daardoor is het werk vertraagd, met als gevolg een te krappe planning in de we ken voor de kerst. „Het was de be doeling voor de kerst te asfalteren. De aannemerscombinatie dacht dat het allemaal nog wel zou luk ken, maar als gemeente willen we niet het risico lopen dat bedrijven in de problemen komen. Ze heb ben het razend druk voor de kerst en dan kun je straten niet twee da gen afsluiten. Daarom hebben we gisteren afgesproken dat over ruim een week alleen de rioleringswerk zaamheden worden verricht en vervolgens de klinkerbestrating wordt teruggebracht. In de winter staan de asfaltmolens stil, zodat pas in maart kan worden geasfal teerd", zegt gemeentelijk projectlei der Jaap Scheele. Stap twee volgt in de loop van volgend jaar. Daar bij wordt vanaf de Dirk Dronkers- weg een doorsteek gemaakt naar het aangrenzende bedrijventerein Poel II. Het is nu tijdens spitsuren erg lastig om vanaf de Poel III de Anthony Fokkerstraat op te rijden. Daar staat dan' de bekende vijfuur file, waardoor het bijna onmoge lijk is linksaf te slaan richting de ro tonde Nansenplein. Via de door steek kan verkeer vanaf Poel III snel naar het Nansenplein. De ge meente moet nog grond aankopen voor de doorsteek en de Stoom trein Goes-Borsele moet een over gang maken. Het totale project kost ruim een miljoen euro. De provincie heeft 4,5 ton subsidie toegezegd. KAMPERLAND - 'Hij doet het niet!', de klacht van gefrustreerde ruiters, is niet te horen bij de clinics westernriding die de Drentse sport- haptonoom Paulette Zorn en de Nederlandse kampioen westernrijden Astrid de Visser uit Kamperland (hier met 'Gin') geven bij OC Sta bles in Kamperland. Gisteren en vandaag le ren 21 ruiters met hun paarden bewegen zon der zichtbare hulpen. Op 20 december ont vangt staleigenaresse Hennie Hamminga de hele Nederlandse westernriding top voor een training met de Vlaamse-Amerikaanse Eron ABONNEE lA/irit 9 VOORDEEL Will!. Umi vww.pzc.nl/winweken Dampier. Vooral nu Anky van Grunsven ook western rijdt, wordt verwacht dat het Zeeuw se legioen van westernruiters vlot aangroeit. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar trekt nogal eens bij de woningbouwvereniging aan de bel, omdat mede-huurders er een rommeltje van maken. Laatst belde hij de corporatie opnieuw, nu om een akkefietje in zijn eigen woning te melden. De centrale verwarming was uitgevallen en het was steen koud in huis. De man had de stekker eruit getrokken en de cv volgens de regels bijgevuld. Maar toen hij de stekker weer in het stopcontact stak, gaf de co geen enkel teken van leven. De storingsdienst moest uitkomst brengen. De techneut van dienst be keek de situatie, vond het euvel snel en zei droogjes tot de klager: „Als ik u was zou ik de stekker van de tuin- verlichting eruit halen en die van de cv erin stoppen." Trekking 10 november Staatsloterij 6e" 1/5 lot)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 129