zeeland 127 Goes schuift asfaltwerk Poel III door Die gaon toch zöö vlug joeng YM^Home Rijden alsof het vanzelf gaat (ty www.ymhome.nl I tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl styling realisatie KAMPERLAND - 'Hij doet het niet!', de klacht van gefrustreerde ruiters, is niet te horen bij de cli nics westernriding die de Drentse sporthapto- noom Paulette Zorn en de Nederlandse kam pioen westernrijden Astrid de Visser uit Kamper land (hier met 'Gin') geven bij OC Stables in Kam perland. Gisteren en vandaag leren 21 ruiters met hun paarden bewegen zonder zichtbare hul pen. Op 20 december ontvangt staleigenaresse Hennie Hamminga de hele Nederlandse western riding top voor een training met de Vlaamse Amerikaanse Eron Dampier. Vooral nu Anky van Grunsven ook western rijdt, wordt verwacht dat het Zeeuwse legioen van honderd westernruiters vlot aangroeit. foto Willem Mieras zaterdag 7 november 2009 door Frank Balkenende GOES - De straten in bedrijventer rein Poel III worden dit jaar niet meer geasfalteerd, omdat het risico te groot is dat bedrijven daar voor de kerstdagen zeer grote hinder van ondervinden. Vooral TNT Post (pakketdienst), Sligro en Kreko hebben aangedron gen op uitstel. Het asfaltwerk is verschoven naar voorjaar 2010. De gemeente wilde als crisismaatregel de opfrisbeurt van het kleinste be drijventerrein in Goes naar voren halen. Die was gepland in 2010, maar de eerste fase is naar 2009 ge zet. Doel was de komende weken de riolering te verbeteren en de straatklinkers te vervangen door as falt. De ondernemerscombinatie De Voogd Grijpskerke-Zeeuwse As falt Onderneming uit Middelburg liep echter enkele weken terug te gen leveringsproblemen op. Nieu we betonputten voor de riolering bleken niet meteen leverbaar. Daar door is het werk vertraagd. „Het was de bedoeling voor de kerst te asfalteren. De aannemerscombina tie dacht het allemaal nog wel zou lukken, maar we willen niet het ri sico lopen dat bedrijven in proble men komen. Ze hebben het ra zend druk voor de kerst en dan kun je straten niet twee dagen af sluiten. Daarom hebben we vrij dag afgesproken dat over ruim een week alleen de rioleringswerk zaamheden worden verricht. In de winter staan de asfaltmolens stil, zodat pas in maart kan worden ge asfalteerd", zegt gemeentelijk pro jectleider Jaap Scheele. Stap twee volgt in de loop van volgend jaar. Daarbij wordt vanaf de Dirk Dron- kersweg een doorsteek gemaakt naar het aangrenzende bedrijvente- rein Poel II. Het totale project kost ruim een miljoen euro. De provin cie heeft 4,5 ton subsidie toege zegd. Interieuradvies f (?y\ Verkoopstyling Verkoop Realisatie door Rinus Willemsen Ziet ge daar dien boot naor Antwerpen gaon?" 'óór ik een man tegen zijn vrouw zeggen, 't Is 'n wat dikkere man mee een onmiskenbaar Vlaoms ac cent. Onwillekeurig kiek ook de kant uit van de Westerschelde, over 't geploegde land van de Grööten 'Uusjespolder. En inder- daod, een grööt wit schip steekt boven de diek uut en voart op z'n gemakje langst een paor boerderie- jen, richting Antwèrpen. Me staon bie 't Poontje, een ge huchtje onder Zaomslag wao vori ge weeke zaoterdag 'n klein groep je op excursie goeng op zoek nao ouwe polder'uusjes. De groep was grööter dan verwacht. „Dan gaon me de zaok in twijen doen," zegt êên van de gidsen, binst a tie zo 's even rondkiekt. „Dien 'elt bie mii," en mee 'n brêêjen èrmzwaoi dêêlt ie de groep ten 'alven deu. Over de smalle diekjes den polder in. De mist is opgetrokken en 'n waoterig zonnetje prikt tussen de wolken deu. 'n Paor veugels zwe ven boven de polder en in de ver te vliegt 'n 'êêl rêêsem van mêêuwen achter een trekker an, die an 't ploegen is. As 't 'n karre mee peetjes verbie riejt, ruuken me de verse winterpeejen. Op de bèêten na, de leste vruchten die uut de polder kommen. De gidst vertelt over de 'uusjes, die wel 'n dikke 'onderd jaor hier staon, 'oe de mannen overdag bie den boer op 't land buggelden en de vrouwen tuus voo 't 'uus'ou- wen zurgende. „Soms weunden ze mee zevene in zö'n kiepklein 'uus- je," gaot ze deu. „Wij mee zessen", V 'óór dien Vlaomieng tegen me zeg gen, „en me sliepen tegaore op zol der." Ik knik en lööp wa doelloos deu 't kleine kaomertje wao 't schaorse licht van 'n oktoberzon- netje deu de dunne blaoren van de leilinden vaolt. Onwillekeurig gaon m'n gedach ten nao de streekkenner Johan de Vries, de man die destijds deur het Land van Axel met z'n Solexje reej. Op zoek nao ver'aolen van vroeger. 'Oe dat ie op een schööne achtermiddag in 't naojaor bie een ouw mannetje komt, die lekker op de diek z'n puupje zit te róöken. Krom van 't wérken en verknocht an z'n 'uusje. „Dag 'Aomelienk'" zegt De Vries en zet z'n brommer tje tegen den om'einieng, 'Oe staot 't leven?" D'n ouwe man schuuft wat op zie je en begin z'n ver'aol. Dat 't toch nie meevalt zó allêêne in de polder en dat z'n dochter 'n paor kêêr in de weke langst komt om 't 'uus'ouwen wat te beredderen. Mao dat ie d'r nog nii an dienkt nao den binnen te gaon. De Vries luustert mee andacht nao 't wèrme ver'aol van dien dankbao- re grijsaard, die dao mee eerbied en ontzag over z'n vrouwe, z'n 'uusje en z'n polder praot. En in gedachten zien 'k ze dao zitten: De Vries en 'Amelienk, alle twi op 't bankje, in de zonne, onder de les te blaoren van de linde. De klokke op de schouwe tikt in 't kaomer- tje. De blaoren spelen tikkertje mee udder schaoduw op 't schutsel van de bedsteedeuren. „Da zijn schööne monumentjes, zunne", zegt m'n Zuiderbuur als we buten staon en naor de plavui zen in het gangetje kieken, 'n Paor tegels ziin gebroken. „Zeker iets zwaors opgevallen", dienk ik en kiek de polder in. Wat 'n uutzicht. In de verte de to rens van Zaomslag en nog altied de mêêuwen achter de trekker. „Dat schip is al weg," 'óór 'k m'n buurman nog zeggen. „Die gaon zöö vlug joeng, tegen woordig", dienk 'k en 'k stappen voorzichtig langst 't bankje, de diek op. KINDEROPVANG OP MAAI' vrijblijvend langs iend van maandag t/m zondag 19.00 uur www.juullje.nl m Juultje rruskt deel uit van Stichting Prokino

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121