Perfect game voor De Jonge Oppassen geblazen voor Delta/Fast 401 sport De Bruijn begint sterk aan kwalificatie NK 'Vroeger was een perfect de Sander de Jonge uit Middelburg is op zeventienjari ge leeftijd de jongste Zeeuwse bowler die een per- Een perfect game betekent dat een fect game heeft gegooid op een Zeeuwse baan. Duel van SDC Putten met LRC uitgesteld door Mexicaanse griep zaterdag 7 november 2009 GPC VLISSINGEN Tegenstander: Schelluinen (thuis). Afwezig: Rafael Vulin (geblesseerd), Ronald Kloppenburg (werk), Jesper de Vlieger (liesblessure). Bijzonderheden: Het meespelen van Björn Ronde is onzeker. De aanvaller verstapte zich vorige week in de uit wedstrijd tegen Roda Boys en onder vindt nog hinder van die blessure. Hij legt vandaag in de warming-up een laatste test af. „Als Björn niet mee kan doen, missen we wel wat stootkracht voorin", meent trainer André Maas, „maar als we dezelfde instelling als vo rige week aan de dag leggen, kunnen we weer een goede resultaat halen." KLOETINGE Tegenstander: VVGZ (thuis). Afwezig: Niels Kole, Corné Schilper- oort en Mervin Niemantsverdriet (allen licht geblesseerd). Bijzonderheden: Niels Kole, Córné Schilperoort en Mervin Niemantsver driet zijn geblesseerd. Na de war ming-up wordt besloten of zij toch in actie kunnen komen. Tegenstander WGZ wordt door trai ner Cees Houtepen als een lastige ploeg omschreven. „Ze hebben elf doelpunten voor en zeven tegen. Dat zegt genoeg." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Nieuw Lekkerland (thuis). Afwezig: Evert-Jan van Opdorp (ge blesseerd) en Mevlud Eryürük (ge schorst). Bijzonderheden: Terneuzense Boys boekte vorige week tegen Roda Boys (1-4) de eerste overwinning van dit sei zoen en hoopt daar vandaag een posi tief vervolg aan te geven. Op dit mo ment staan vijf ploegen onderin dicht bij elkaar. „Het eerste streven is om bo venaan dat rijtje van vijf te komen", zegt Karl Vergouwen. „Als dat lukt, kunnen we daarna verder kijken. Ter neuzense Boys wil een stabiele eerste klasser worden, maar dat kost tijd." RCS Tegenstander: Unitas (thuis). Afwezig: André Siereveld (geschorst). Bijzonderheden: RCS streeft dit sei zoen naar een plek bij de eerste vier. „We liggen op schema", meent trainer Michel Leonhart, „maar als we op koers willen blijven, zullen we ook van Unitas moeten winnen. Het is een di recte concurrent." De vele tegendoelpunten zitten Leon hart een beetje dwars. „Aan de andere kant: zolang we er één meer maken dan de tegenstander is er niks aan de hand." VLISSINGEN Tegenstander: De Valk (uit). Afwezig: Peter de Jong, Sander Goede- gebure, Ronnie Cremer (allen gebles seerd). Bijzonderheden: Het is nog maar de vraag of Björn Langeveld in actie kan komen in de topper tegen De Valk. De verdediger liep vorige week een zware scheenbeenblessure op. „Er was spra ke van een flinke snee. De boel is ge hecht", vertelt trainer Ruud Pennings. „Hij heeft deze week niet kunnen trai nen. We moeten er voorzichtig mee zijn." Mocht Langeveld niet kunnen spelen, moet Pennings zijn defensie opnieuw wijzigen. Eerder raakte Peter de Jong al geblesseerd. De Valk is koploper in de eerste klasse met 22 punten uit 8 wedstrijden, Vlis- singen is de nummer twee met 4 pun ten achterstand. „De Valk speelt heel compact en heeft een heel goede ver dediging. Ik verwacht een spannende wedstrijd. We zijn aan elkaar ge waagd." PERFECT GAME /O r bowler 12 strikes op rij gooit. ROSMALEN - Biljarter Jean Paul de Bruijn is de voorwedstrijden van het NK pentatlon sterk begonnen. De eerste poulewedstrijd tegen toptalent Raymund Swertz was een fraai kijkspel, waarin De Bruijn het sterkst was. Dat ging echter niet zomaar. De jonge Limburger scoorde de 300 punten in het libre in één beurt. Het antwoord van De Bruijn was even indrukwekkend. Hij maakte in de nabeurt gelijk. In het 47/2 werd het ook gelijk nadat De Bruijn met 174 had geopend en met 26 besloot en Swertz ook nu op gelijke hoogte bleef. Het 71/2 (150 punten) wist de Bruijn te win nen dankzij een slotserie van 106, waardoor hij zijn tegenstander drie punten voorbleef. Het drie banden en het bandstoten gaven de doorslag De Bruijn won beide partijen. ZEIST - De wedstrijd in de hoofd klasse B tussen SDC Putten en LRC Leerdam gaat vandaag niet door. De Puttense ploeg had om uitstel gevraagd omdat zeven spe lers besmet zijn met Mexicaanse griep. Het duel wordt nu gespeeld op zaterdag 21 november. SDC Put ten en LRC zijn dit seizoen ook te genstanders van Hoek. Het is de eerste keer dat een wed strijd in Nederland wordt uitge steld door dé Mexicaanse griep. De KNVB heeft nog geen vaste procedures omtrent het griepvirus vastgesteld. „Daar is het nu nog te vroeg voor. We behandelen het per geval, maar we sluiten onze ogen er natuurlijk niet voor", al dus een woordvoerder van de voet balbond. Onlangs werd in Frankrijk het duel tussen Paris Saint-Germain en Olympique Marseille uitgesteld omdat drie spelers van de club uit Parijs kampten met het HiNi-vi- rus. Ook profclubs in Engeland en Duitsland hadden eerder al spelers die besmet waren met de Mexi caanse griep. door Rudy Boogert middelburg - De adrenaline stroomt nog steeds door het lijf van Sander de Jonge. Als 'jongste Zeeuwse bowler heeft de Middel burger afgelopen zondag een per fect game gegooid. Twaalf strikes op rij bezorgden hem in Goes op zeventienjarige leeftijd de hoogst mogelijke bowlingscore van 300 punten. „Op het einde dacht ik: laat ik maar zo snel mogelijk gooien, dan kan ik er niet te veel over nadenken." Sander de Jonge is niet de eerste en zeker niet de laatste die een per fect game gooit, maar in Zeeland heeft nog niemand er op jongere leeftijd één gegooid. Dat blijkt uit de 300-lijst van het bowlingdis trict Zeeland. De Jonge is de tien de Zeeuwse bowler die het op een Zeeuwse baan voor elkaar krijgt; Erik van Sabben en Leen Schaap flikten het meerdere keren. In to taal is de perfect game 23 keer ge gooid in Zeeland. „Ik was totaal verrast", bekent De Jonge. „Ik ben drie keer wel 's in de buurt gekomen met scores van 279 (twee keer) en 286, maar dan sloeg de spanning toe of er kwam net een foutje tussendoor. Bij die 286 gingen tegen het einde men sen tegen me praten, waardoor ik uit mijn spel raakte. Dat gebeurde nu niet. Niemand heeft wat ge zegd. Ik ging telkens rustig zitten en als ik aan de beurt was, vielen de kegels telkens om." „Na de tiende strike stond ik wel even te trillen, net als bij de elfde. Maar die laatste, de twaalfde, die moest gewoon om. Ik had geen zin om op 299 uit te komen. Ik heb maar zo snel mogelijk ge gooid, zodat ik er niet te veel over kon nadenken. M'n ploeggenoot vloog me over de stoelen om m'n nek. Iedereen feliciteerde me en 'Na de tiende strike stond ik wel even te trillen, net als bij de elfde. Maar die laatste moest gewoon om' dat is eigenlijk de hele week zo doorgegaan. Na de twaalfde strike voelde het alsof ik droomde. Dat gevoel heb ik twee dagen gehad." „Ik sta zo'n vijf, zes uur per week op de baan, trainingen en wedstrij den. Vroeger wilde ik altijd hoger op komen in het bowlen. Maar op een gegeven moment bleef ik een beetje stilstaan. Nu dit gelukt is, neemt er misschien wel een lande lijk jeugdteam contact op. De druk is nu van de 300 af Dat is een voordeel. Als ik nu nog eens in zo'n situatie kom, weet ik dat ik het kan. Dan zit er niet zoveel spanning meer op." door Rudy Boogert GOES - De 300-games zijn de laat ste jaren aan inflatie onderhevig. Door de technische ontwikkelin gen van baan en bal worden nu veel meer perfect games gegooid dan vroeger. Ter illustratie: van de veertien 'Zeeuwse' 300-games zijn er twaalf in de afgelopen vier jaar gegooid. „De - met respect - min dere bowlers worden geholpen door de techniek", vertelt bonds- medewerker Edwin van Delden. Dat neemt niet weg dat Sander de Jonge - met zijn zeventien jaar nog een jeugdspeler - een uitzon derlijke prestatie heeft geleverd. „Als ik een schatting moet ma ken", aldus Van Delden, „worden er jaarlijks zo'n 50 a 75 perfect ga mes gegooid. En als je alleen naar door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Delta/Fast Bouwservice speelt morgen in de negende ron de van de eredivisie driebanden thuis tegen MCR Metaalconserve- ring uit Vlaardingen. Verbrugge Terminals reist naar Oosterhout, voor het duel met DKM Tools/ Nedglas. Voor Delta/Fast is het oppassen ge blazen. De komende tegenstan ders lijken makkelijke opponen ten, maar een vergissing is snel ge maakt. MCR heeft nog maar vijf punten, maar dat is een beetje op tisch bedrog. Met een beetje meer geluk (of misschien wel koelbloe digheid) hadden het er zomaar ze ven of acht kunnen zijn. Kopman Dion Nelin verloor twee keer met 50-49 en dat kostte zijn team tel kens de overwinning. Emilio Sciac. ca stond tegen Raymond Ceule- mans met 36-23 voor en schrok daar zo van dat hij verkrampte en de wedstrijd nog uit handen gaf. En weer ging een punt verloren. De thuisploeg is gewaarschuwd, want dit kan zomaar veranderen. Daar komt nog bij dat de in top vorm verkerende Jean Paul de Bruijn niet van de partij is. Hij moet kwalificatiewedstrijden spelen voor het NK pentatlon (vijf kamp) in Rosmalen. Dave Christia- ni ontbreekt om dezelfde reden bij de tegenstander. Jeffrey Jorissen vervangt De Bruijn bij Delta/Fast. Verbrugge Terminals gaat een van de vele vierpuntenduels van het seizoen aan in Oosterhout. Met een remise houdt het de thuis ploeg al op afstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 112