Pijn zal het doen, maar de kerk 221 Deel raad Sluis is voor verlagen parkeerboete Herfstconcert harmonie Sas van Gent Geen behoefte aan verhuizing wethouder Saia: Landbouw moet weer meepraten ROC doet wijn cadeau aan stagebegeleiders Stekker almanak Tip? redactie@pzc.nl zaterdag 7 november 2009 Bij vieringen zitten mensen nu heel verspreid. Dat bevor- Zaterdagavond met de vieringen hebben we veel con- dert niet het gevoel van saamhorigheid, pastoor Miei Erpeiinck currentie van de voetbal. Giel van Boom, contactpersoon rk-kerk Hoe! KINDEROPVANG OP Dagopvang o tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang O tot 12 jaar Tel 0115-686100 Locaties: SLUIS Het voorstel om wethouder Ben Hennekam niet te verplichten naar Sluis te verhuizen, komt niet van B en W, maar van het presidium. De fractievoorzitters hebben die be voegdheid en zij oordelen het niet nodig dat Hennekam vóór de over vier maanden te houden raadsver kiezingen een woning zoekt, meld de een woordvoerster van de ge meente. Hennekam woont net over de grens, in Dilbeek. SLUIS Burgemeester Jaap Sala van de ge meente Sluis roept de landbouw sector op weer deelgenoot te wor den van de gebiedscommissie. De ze sector stapte daar een paar maanden geleden uit vanwege one nigheid over de vrijwillige grond verwerving in Waterdunen. „Het is bekend dat er spanningen zijn, maar er zou mij veel aan gelegen zijn dat de landbouw weer mee praat over de ontwikkelingen." TERNEUZEN Elke stagebegeleider die een leer ling van de afdeling Handel van het ROC Westerschelde begleidt, kreeg deze week uit handen van docenten van deze afdeling een fles wijn, als dank voor de inspan ning die hij of zij levert. De actie was op touw gezet omdat het afge lopen week 'de week van werken en leren 2009' was, georganiseerd door het Kenniscentrum Handel. SAS VAN GENT - Harmonie De Ver- eenigde Vrienden uit Sas van Gent geeft morgenmiddag in cultureel centrum De Speije in Sas van Gent een herfstconcert vanaf 14.30 De Terneuzenaar trekt nogal eens bij de woningbouwvereniging aan de bel, omdat mede-huurders er volgens hem een rommeltje van maken. Laatst belde hij de corporatie op nieuw, nu om een akkefietje in zijn eigen woning te melden. De centrale verwarming was uitgevallen en het was steenkoud in huis. De man had de stekker eruit getrokken en de cv uur. Op het programma staat on der meer een speciale Glenn Mil ler medley. Ook het opleidingsorkest treedt op. De toegang is gratis. volgens de regels bijgevuld. Maar toen hij de stekker weer in het stop contact stak, gaf de cv geen enkel te ken van leven. De storingsdienst moest uitkomst brengen. De tech neut van dienst bekeek de situatie, vond het euvel snel en zei droogjes tot de klager: „Als ik u was zou ik de stekker van de tuinverlichting eruit halen en die van de cv erin stoppen." door Frank van Cooten SLUIS - Een deel van de Sluise ge meenteraad wil de parkeerboetes verlagen. In de raadsvergadering van december dient de WD een amendement in om de boete te verlagen van 51 naar 41 euro. WD-fractievoorzitter Johan Pro voost bracht zijn amendement donderdagavond tijdens de raads vergadering in stemming, maar de stemmen staakten op negen voor en negen tegen. Zijn voorstel om de boetes te verla gen komt daarom volgende maand opnieuw aan de orde. Provoost vindt de boetes niet klantvriende lijk richting de Vlaamse bezoekers aan Sluis. In Knokke kost een par- keerprent immers 'slechts' zeven tien euro. Wethouder Ben Henne kam zei daar wel bij dat Knokke een wegsleepregeling kent en Sluis niet. „Deze zomer zijn honderden auto's weggesleept. En dat kost veel meer dan onze parkeerboete." Raadslid Chris van de Vijver (Libe raal Sluis) vindt dat Sluis best wat klantvriendelijker mag worden. Zo wees de gemeente het verzoek van Sluise ondernemers om bezoe kers vrij te laten parkeren tijdens 'de dag van de klant' van de hand en moet Sinterklaas huur betalen voor gebruik van het belfort. Vogels verdienen ook bescherming langs de westerschelde Zie www.pzc.nl/regio/ zeeuws-vlaanderen >2nLtjtfa. :2£fc reacties: 645 Dotteren kan ook gewoon in België eens IflHHHi 60% oneens 7H 40% Pastoor Miel Erpeiinck in zijn kerk in Sas van Gent. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 102