Ondanks slecht zicht 22 lE^a Wint u...? Bibliotheek zoekt voorleesvrijwilligers Antoinette vaart voor de eerste keer uit Rijkswaterstaat opent informatiepunt Après ski muziek in sportcafé De Vanger Leerlingen wijzen op maximumsnelheid Met z'n allen ontbijten op de Oosterburcht Trio Tsymbalova in De Rode Kamer Paddenstoelenpad Rabelink wil actie misbruik alcohol jeugd Directeur geschorst na aangifte ouders vrijdag 6 november 2009 #g ABONNEE •- VOORDEEL - www.pzc.nl/winweken ZIERI KZEE De bibliotheek in Zierikzee zoekt vrijwilligers, liefst vijftigplussers, die het leuk vinden om af en toe voor te lezen aan peuters. Van vrij willigers wordt verwacht dat ze in de periode van januari tot mei mi nimaal 8 keer een halfuurtje voorle zen aan kinderen van twee tot vier jaar. Ter voorbereiding is er een workshop. Aanmelden kan tot 25 november in de bibliotheek. STELLENDAM Reddingboot Antoinette van KNRM-post Stellendam is woens dagavond zonder resultaat op zoek gegaan naar een schip in nood op de Noordzee. De bemanning was aan het oefenen met het nieuwe schip toen een vuurpijl werd ge zien. Deze pijl werd ook waargeno men door de vuurtoren in Oud dorp. De reddingboot heeft een tijd gezocht maar niets gevonden. BRUINISSE Automobilisten die Zeeland bin nenrijden via de Grevelingendam kunnen na volgende week donder dag een informatiestop maken. Op de parkeerplaats halverwege de dam wordt een 'infotake' geplaatst. Met dit apparaat kunnen automobi listen informatie zoeken over bij voorbeeld wegwerkzaamheden en vervolgens printen. Dergelijke ap paraten worden ook gebruikt als in- fopunt in toeristische centra. BRUINISSE De DJ's van het Après Schuurteam draaien zaterdag in het sportcafé van multifunctioneel centrum De Vanger aan de Molenstraat 52 in Bruinisse. Het Après Schuurteam bestaat uit DJ's die met après ski muziek de tent op zijn kop zetten. Het feest in sportcafé De Vanger be gint om 21.00 uur, de entree is gra tis. ZIERIKZEE Scholieren van de Zierikzeese Theo Thijssenschool vragen maan dagochtend vroeg op de Caland- weg de aandacht voor de daar gel dende maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Ze doen dat sa men met de politie, de gemeente en Veilig Verkeer Nederland. Van 7.45 tot 8.45 uur houden de kinde ren een speciale actie om automo bilisten op hun snelheid te wijzen. OOSTERLAND Krentenbollen, boterhammen en kadetten. De 113 leerlingen van ba sisschool De Oosterburcht in Oos- terland kregen gisteren een geheel verzorgd ontbijt op school. Voor dat de bakker de broodjes kwam brengen hebben de kinderen eerst nog samen ochtendgymnastiek ge daan. Het ontbijt is georganiseerd in het kader van het Nationale Schoolontbijt. ZIERIKZEE Het trio Tsymbalova treedt zater dagavond op in de Rode Kamer in Zierikzee met een mix van tango, jazz, zigeunermuziek en klassiek. Het trio wordt gevormd door Elliot Muusses (gitaar), Ruzana Tsymbal ova (viool) en Suze Stiphout (con trabas). De leden arrangeren alle muziek zelf en schuwen ook de im provisatie niet. Zaterdag 7 november, De Rode Ka mer, Zierikzee, 20.00 uur. Het is heel belangrijk datje als slechtziende vooraf heel precies bedenkt watje wilt gaan schilderen' Visio-ergotherapeute Nina van Haperen OUWERKERK - Alsof het er weloverwogen is neergelegd. Het herfsttafereel- tje met paddenstoelenpad lijkt haast gestyled, maar valt in werkelijkheid op vele plekken te ontdekken. Zoals hier in het krekengebied van Ouwerkerk. foto Ronald den Dekker HEINKENSZAND - Een integrale aan pak van de strijd tegen alcoholmis bruik door jongeren, zou bij de vol gende gemeenteraadsverkiezingen in alle collegeprogramma's moe ten worden opgenomen. De Schouwse burgemeester Gerard Rabelink roept zijn collegabestuur ders in de Oosterschelderegio op zich te verbinden aan een doelstel ling: op alle manieren proberen het alcoholgebruik door kinderen en jongeren terug te dringen. „Na vier jaar kunnen de colleges daar dan ook op worden afgerekend", zegt Rabelink, die samen met de Thoolse wethouder Marianne Velt huis de kar trekt van de campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen' SCHERPENISSE - De directeur van de reformatorische Groen van Prin- stererschool in Scherpenisse is ge schorst nadat ouders bij de politie aangifte van mishandeling hadden gedaan. Er loopt een onderzoek naar de handelwijze van de direc teur, bevestigt bestuursvoorzitter A. van den Hoek. Hij zou leerlin gen zeer hardhandig hebben aange pakt en gekleineerd. De man zou zijn excuses aan ouders hebben aangeboden, maar die vonden dat onvoldoende. De Groen van Prin- stererschool kwam in april dit jaar als zeer slecht uit de bus in een on derzoek van de Onderwijsinspec tie. Op bijna alle punten scoorde de school onvoldoende. Mees blezen 1. Ik ben niet bang voor geesten 2. Rabelink aan de slag als vrijwilliger 3. Omzetten zomerhuizen valt goed Video's Bekijk video's op de website www.pzc.nl. Te vinden onder de knop video's. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Nina van Haperen (links) en Johan Hanse bij een stilleven van Hanse. Een doek waar hij trots op is, maar wat van wege de zachte kleuren lastig te maken was. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98