d i VN halen helft van mensen terug Mustang splijt ziel Q Saudi-Arabië opent aanval op noorden Jemen NATUURBEHEER Lokale autoriteiten willen kuddes uitdunnen Ouders opgepakt na duiveluitdrijving bij dochter Doden bij schietpartij Kinderhandelaars in op legerbasis Texas Mexico opgepakt VN-militairen bestraft om zedenmisdrijven l&J JÊf Gerard Kleisterlee Peter Swinkels CEO Philips Voorzitter BZW Vincent Everts Trendwatcher. columnist en recensent Donderdag 19 november 200') Theater de Efteling, Kaatsheuvel Vele experts kondigen aan dat het wereldtoneel er in de 21ste eeuw, na de economische crisis, fundamenteel anders uit zal zien. Hóe, is de centrale vraag tijdens het BZW-jaarcongres 2009 Laar u en uw partner inspireren door een interactief programma en drie bijzondere sprekers: Gerard Kleisterlee (CEO Philips) Peter Swinkels (voorzitter BZW) Vincent Everts (trendwatcher, columnist en recensent). Het BZW-jaarcongres begint om 16.00 uur en wordt afgesloten met een grandioos netwerkdiner. De kosten bedragen voor BZW-Ieden en hun partners 65 en voor niet-leden 75 (prijzen p.p./excl. BTW). Meer in formatie: www.bzw.nl/jaarcongres. Aanmelden kan telefonisch: Telefoon 013-5944345 of stuur een e-mail naararrz@bzw.nl. De BZW-programmapartners: \t^polis 111A Van Spacndonck DELTA HRU'Sal Brabants sj» Dagblad BH BN0H0VENS DAGBLAD BN DeStem m au,m Reactie op dodelijke aanslag van Taliban. Navo betreurt besluit en ziet Vertraging voor wederop bouw'. Australië heeft 1550 man in Afghanistan en vindt dat ge noeg. KABUL - Om veiligheidsredenen ha len de Verenigde Naties (VN) tijde lijk buitenlands personeel terug uit Afghanistan. Ook verplaatsen zij medewerkers uit de hoofdstad Kabul naar elders. Het gaat om-zeshonderd van de on geveer 1100 internationale mede werkers, aldus een woordvoerder van de Verenigde Naties gisteren. De stap van de VN volgt op een aanslag van de Taliban, waarbij op 28 oktober in Kabul vijf buiten landse VN-fimctionarissen om het leven kwamen. De Navo heeft teleurgesteld gerea geerd op het besluit van de VN. „Dit vertraagt de wederopbouw van Afghanistan", zei generaal Egon Ramms, die vanuit Bruns- sum de Navo-missie in het Cen- traal-Aziatische land leidt. Volgens Ramms dreigt de steun voor de westerse aanwezigheid in Afghanistan nog verder af te kal ven als er niet snel besluiten wor den genomen over meer hulp. „Ik wil me niet bemoeien met de poli tiek, maar we kunnen ons geen ver traging veroorloven, bijvoorbeeld met de Afghanistantop. Die is nu weer uitgesteld van december naar februari. Ik zeg dan: dat zijn twee verloren maanden", aldus de Duit se topmilitair. „De klok tikt niet in ons voordeel." Australië stuurt geen extra militairen naar Afghanis tan. Dat heeft de Australische mi nister van Defensie, John Faulkner, gezegd tegen zijn Amerikaanse ambtgenoot Robert Gates.Daar- door is de Australische troepen sterkte op 1550 gekomen. RIYAD - Saudi-Arabië is volgens Ara bische diplomaten en Jemenitische rebellen een grote militaire opera tie begonnen op Jemenitisch grond gebied. Saudische gevechtsvliegtui gen zouden sinds woensdagmid dag bezig zijn met luchtaanvallen in Jemen, gericht tegen sjiitische re bellen. Saudi-Arabië zou gespeciali seerde gevechtseenheden naar het noorden van Jemen hebben ge stuurd. Bewoners van Saudische dorpen in de grensstreek zijn geëva cueerd. Saudi-Arabië maakt zich al lange tijd zorgen over het extremis me en de instabiliteit in het noor den van Jemen. De angst bestaat dat die zich als een olievlek zullen uitbreiden tot in Saudi-Arabië zelf! Tienduizenden wilde paar den galopperen door de Ver enigde Staten. Ze zijn een deel van de 'Amerikaanse mythe', maar verstoren ook het natuurlijk evenwicht. door onze correspondent Frank Hendrickx De drie wilde mustangs klimmen met kalme stappen omhoog langs een rotsige bergflank. Een paar kilometer verderop graast nog een groepje paarden. Een straffe wind raast over het woestijnachtige gebied van Neva da. Laurie Howard kan nog altijd ontroerd raken als ze de mustangs ziet. De wilde paarden maken vol gens de activiste onderdeel uit van 'de ziel van het Amerikaanse Wes-. ten'. „Ik vind het verbijsterend dat de autoriteiten niets om deze prachtige beesten geven", zegt Ho ward. „Ze worden gezien als last pakken." De mustangs zijn het middelpunt van een hoogoplopende controver se in Amerika. Dierenactivisten als Howard vrezen dat de wilde paar den 'binnen vijf tot zeven jaar' ver dwenen zijn, maar tegenstanders spreken juist van 'een plaag'. Vee houders kijken lijdzaam toe hoe de mustangs het gras voor de neus van hun slachtvee weg grazen. Veel ecologen zien de paarden eveneens als vreemdelingen, die ei genlijk niet in het gebied thuisho ren. Andere dieren, zoals vogels en schildpadden, zouden te lijden hebben onder de vraatzucht van de mustangs. De lokale autoriteiten proberen al enkele jaren de kuddes uit te dun nen. Inmiddels leven zo'n dertig duizend mustangs in gevangen schap, bijna evenveel als het aantal vrije paarden tussen Montana en Californië. Met helikopters wor den mustangs bijeéngedreven, ge vangen door cowboys en getrans porteerd naar 'opvangfaciliteiten'. Oorspronkelijk wilden de autoritei ten de paarden daar afmaken, maar dat stuitte uiteindelijk op te veel verzet. De hoop was even dat paardenliefhebbers de beesten zou den adopteren, maar mede door de economische crisis is de belang stelling sterk afgenomen. „Voor veel mensen is het nu ge woon te duur", zegt Howard, die zelf een mustang adopteerde. „Na tuurlijk zie ik de mustangs liever in vrijheid, maar adoptie is beter dan de deplorabele situatie waarin de beesten nu vastzitten in de op vangfaciliteiten van de overheid." Voor Larry Odiorne, een zestiger, zijn de mustangs een vertrouwd verschijnsel. De bewoner van het afgelegen, piepkleine dorpje Cold Creek ziet de beesten bijna iedere dag langs zijn huis richting de na bijgelegen beek lopen. „Dat is de reden dat we hier rond Cold Creek zoveel mustangs hebben", zegt Odiorne. „Water is hier in het wes- BRUSSEL - De ouders van een 18-ja- rig meisje uit Antwerpen dat over leed bij een duivelsuitdrijving, zijn opgepakt. Zij zouden medeverant woordelijk zijn voor de dood van hun dochter. FORT HOOD De ouders hadden vorige maand een gebedsgenezer ingeschakeld, omdat zij dachten dat het meisje van de duivel bezeten was. Zij at en dronk niet meer en trok vreem de gezichten. Het 18-jarige meisje MEXICO-STAD Bij twee schietpartijen op de grote Amerikaanse legerbasis Fort Hood in Texas zijn gistermiddag zeven doden en twintig gewonden geval len. Dat heeft het leger bekendge maakt. Volgens een legerwoord- voerder waren er blijkbaar twee schutters. Wie het zijn en wat hun motiefis, is nog niet bekend. Drie artsen en een verpleegster in Mexico-stad zijn gearresteerd op verdenking van het verkopen van pasgeborenen. Tegen de ouders werd gezegd dat de baby's waren overleden. De zaak kwam aan het licht toen een van de moeders ont dekte dat haar kind nog leefde en voor 767 euro was verkocht. zou zelf óok hebben geloofd dat ze bezeten was. De gebedsgenezer zou tijdens rituele sessies onder meer heet water over het meisje hebben uitgegoten. Hij werd eer der aangehouden. GENEVE Zeker vijftig vredesmilitairen zijn de afgelopen drie jaar door nationa le overheden bestraft voor seksueel misbruik tijdens VN-missies, zo meldde de VN gisteren. Vervolging van VN-militairen was in 2009 toe genomen, maar veel landen weige ren vaak vervolging in te stellen op verzoek van de VN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8