Oefenen voor The Sound of Music Zoektocht naar 'hongerkind' Henkie Zorgboerderij De Notenhoeve opent deuren Alleenstaandenbijeenkomst in Goes 69,95 ""€89,95 ^"*€39,95 "*€59,95 vrijdag 6 november 2009 B LEWEDORP - Zorgboerderij De No tenhoeve in Lewedorp opent vol gende week vrijdag officieel zijn deuren. De boerderij biedt dagverzorging aan mensen die behoefte hebben aan sociale contacten en gezellig heid of last hebben van lichte de mentie. De Notenhoeve is een ini tiatief van Mirjam van den Dries en haar partner Eric Boonman uit Lewedorp. Zij verbouwden een oude Zeeuwse schuur (uit 1929) aan de Roverweg om aan alle ei sen voor een zorgboerderij te vol doen. Cliënten kunnen zich bezig houden met kleinvee, in de boom gaard en in de moestuin. De lande lijke, ruimtelijke omgeving geeft de cliënten rust. Binnen zijn er rustkamers ingericht. De dagverzorging is in samenwer king met de Stichting Voor Regio nale Zorgverlening (SVRZ). Wet houder Marga Vermue opent de boerderij om 14.30 uur. door Lilian Dominicus Het is The Sound of Music wat de klok slaat in het huis van de Goese Sarah Heijstek (8). Ieder een, behalve dan misschien hond je Bo en de twee cavia's, kan de liedjes nu al van A tot Z dromen. Van 21 november tot en met 31 ja nuari 2010 speelt Sarah de rol van Gretl in het Efteling Theater in Kaatsheuvel. En dus repeteert ze zich sinds kort helemaal suf: in de huiskamer, op haar in Eftelingsferen ingerichte ka mer en zélfs onderweg op vakan tie. „We kunnen zó invallen", zegt moeder Sandra Konst, die natuur lijk apetrots is op haar dochter. „Op vakantie werden we helemaal gek. Op weg naar Griekenland stond de oefen-cd constant aan", vult grote zus Sofie van twaalf aan. Maar oma kan nog lang geen genoeg krijgen van de musical en alles eromheen. „Ik heb hem al zo vaak gezien, maar het blijft leuk." Voor Sarah komt in ieder geval een langgekoesterde droom uit. Al een paar jaar wenst ze vurig om mee te spelen in musicalproduc ties. Later, als ze groot is, wil ze graag actrice worden, eentje die ook kan zingen en dansen. En dus volgt ze sinds haar vierde balletlessen bij Studio Free in Goes, speelt ze viool en nam ze ook al een paar zanglessen. Sinds haar zesde heeft ze voor verschei dene musicalproducties auditie ge daan: al een keertje eerder voor The Sound of Music, maar ook voor Annie, Joseph, Les Misérables... Tel kens werd ze het nét niet. „Bij Les Misérables van Joop van den Ende zeiden ze ook dat ze het zeker wel in zich had, maar dat ze nog te jong was, voor haar stem." Inmiddels is ze nét acht jaar gewor den, en kan het dus wel. In sep tember kwam ze door alle vier de auditieronden en werd ze geselec teerd uit honderden meisjes. „De eerste ronde was zang, de tweede dans, de derde samenzingen en de vierde acteren", legt moeder San dra uit. Samen met drie andere meisjes speelt Sarah nu om beurten de rol van Gretl, het jongste meisje van het Oostenrijkse gezin Von Trapp. In totaal zal ze zo'n vijftien voor stellingen spelen. Voor de repeties reist ze nu elk weekeinde voor een dag naar Utrecht. Een druk schema, voor zo'n jonge meid, maar het is nog te overzien. „Ze hadden eerst nog veel meer repetities gepland, maar dat mocht niet van de inspectie", zegt Sandra. „Dit is wel veel be ter", vindt ook Sarah. Oefenen doet ze heus wel. En als een rasar tiest laat ze, zonder schroom voor de camera zien wat ze aan dans en zang in haar mars heeft. O video op www.pzc.nl/bevelan- den mBSSssmsmmsasss^swrnsssssasemams^ Sarah Heijstek speelt de rol van Gretl in The Sound of Music. foto Willem Mieras door Selma Osman Broodmager was baby Henkie toen hij in maart 1945 werd opge vangen in het Groning se babyhuis Prinses Margriet. Hij moet nu een man zijn van 65 jaar en zou in Vlissin- gen wonen. Journalist/historicus Liefke Knol is op zoek naar Henk Hermanns, geboren op 13 mei 1944 in Amsterdam. Henkie is de laatste baby die ze hoopt te vinden voor haar boek over de invloed van honger en oor log op heel gewone mensen. Het zuiden van Nederland was eind '44 al bevrijd, maar het gebied bo ven de grote rivieren wachtte nog een vreselijke winter met hongers nood. Tienduizenden kinderen moesten weg en hun ouders wis ten vaak niet waarheen. „Vier jonge vrouwen in de stad Groningen vingen clandestien der tien Amsterdamse baby's op in hun babyhuis Prinses Margriet", zegt Knol. Voor een film die ze in 2008 maakte, stuitte ze op een fo to-album van het babyhuis en brie ven van de ouders aan de verzorg sters. Die vormen de leidraad voor haar boek. „Van de dertien kinde ren uit dat baby hu is heb ik er nu twaalf getraceerd", aldus Knol. Bij Henk (voluit: Hendrik Jan) Hermanns komt ze niet verder met haar zoektocht. „De laatste in formatie is dat hij in Vlissingen woont, maar de telefoongids biedt geen uitkomst." Knol denkt dat Henk na de schei ding van zijn ouders in 1956 met zijn moeder is meegegaan naar Le lystad. „Een paar jaar later verhuis den ze naar Zeeland. Waar precies, dat weet ik niet. Maar ik denk niet dat hij samen met zijn moeder in Vlissingen heeft gewoond." Via de lezers van de PZC hoopt de journa list in contact te komen met de laatste baby voor haar boek. Het boek over de kinderen uit het ba byhuis verschijnt bij uitgeverij Arte- mis en ligt in april 2010 in de win kels. Wie informatie heeft, kan con tact opnemen met Liefke Knol: via mail@liefkeknol.nl of 06-51053060. goes - De club voor alleenstaan- bijeenkomsten nodigen uit tot een den, ABC Amice, voor Zeeland en goed gesprek en zijn bedoeld om West-Brabant houdt morgen een de eenzaamheid te doorbreken, kennismakingsbijeenkomst in Na een echtscheiding of het overlij- Goes. - den van de partner kunnen men- Alleenstaanden die zin hebben sen in een isolement raken. Een om eens met gelijkgestemden op uitstapje kan dan vaak helpen, te trekken, kunnen meedoen aan Aanmelden kan bij Marianne Kole de wandeling en het etentje. De van Amice: 06-40223993. Tommy Hïlfiger heren rugby 13%9S "*€89,95 TOMMY3 HILFIGER McGREGOR' Mc Gregor dames blouses (diverse modellen) RESET Damesjas in diverse kleuren Dames heren- en kidskleding van o.a. Gaastra, Tommy Hïlfiger, Scotch soda, Mc.Gregor en Geisha-jcans DOMBURG - GOES - RENESSE - TERNEUZEN Falcon kids-jack (boys en girls uitvoering) Langetrui 'argyle' met riem te dragen als tuniek M?5"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89