221 zeeland Volle bak en toch komt Raad Noord-Beveland halveert stijging ozb, rioolrecht verdubbelt Alcoholmisbruik jeugd in collegeprogramma's IE&» Wint u...? Spooktocht met mummies en farao's Best wennen, zo'n heringerichte rotonde 1 1 1 :fcl3 £3S :j *1 k 9 l;!lsï THEATER Personele problemen, bouw parkeergarage, hoge huur en ook Straffen voor botsing met motorrijder Leo Kosten wordt lijsttrekker SGP 't Zit Wee in de Lift motto voor Goes' carnaval vrijdag 6 november 2009 door Claudia Sondervan wissenkerke - De ozb-belasting voor inwoners van Noord-Beve land stijgt komend jaar niet twee, maar één procent. Het rioolrecht gaat met vijftig procent omhoog naar vijftig euro. Tot 2013 kost dat recht de inwoners 25 euro per jaar meer. Met die aanpassing op voorspraak van PvdA en Noord-Bevelands Be lang ging de gemeenteraad giste ren akkoord met de begroting voor 2010. De onroerendezaakbe- lasting is vier jaar lang niet geste gen, maar door teruglopend rijks budget kijkt de gemeente de ko mende jaren aan tegen een tekort dat oploopt tot een half miljoen in 2013. De gemeente is nog steeds één van de goedkoopsten van Zee land, troostte de raad zich. Dat geldt ook voor de forensenbelas ting (plus twee procent), het lig- ABONNEE m VOORDEELr- /inweken HANSWEERT Bij dorpshuis Kaj-Munk in Hans- weert vertrekt morgenavond om 19.00 uur een spooktocht. Durfals van acht tot achtentachtig jaar kun nen in kleine groepen a een euro per persoon op zoek naar mum mies en farao's. Zaklampen zijn verboden. Kinderen onder de zes tien jaar moeten lopen met volwas sen begeleiding. Informatie: 0113- 381811 of aeijke@zeelandnet.nl. i '-r isk sKÉSI GOES - Die heringerichte rotonde aan de Anthonie Fokkerstraat in Goes is nog best wennen, getuige deze door lezer Esther Griep ingestuurde foto. Bestuurders worden sinds begin deze week met fel knipperende led-lichten op asfalt en verkeersborden geattendeerd op overstekende fietsers, maar deze vrachtwagenchauffeur trekt zich er nog even niets van aan. geld in de haven Kamperland (plus vijf procent) en de toeristen belasting (naar één euro per over nachting in 2011). Wethouder Piet de Putter kreeg gisteren mandaat van de raad om met een half miljoen euro te on derhandelen over de vernieuwing van de vismijn en van het haven plateau in Colijnsplaat. United Fish Auctions, de exploitant van de visafslag waarvan de gemeen ten Noord-Beveland, Goedereede en Den Haag aandeelhouder zijn, wil investeren in de mijn ondanks dat die verliesgevend zou zijn, zei De Putter. Het krediet van een half miljoen is nodig om subsidies aan te trekken. De plannen voor de herontwikkeling van het haven plein zijn nog niet openbaar. Over de dijk moet een nieuwe verbin dingsweg komen. Dorpsraad Co- lijnplaat is daartegen en praat daar dinsdag over met De Putter. MIDDELBURG Tegen een 54-jarige buschauffeur uit Hoedekenskerke is gisteren in Middelburg een voorwaardelijke taakstraf van dertig uur en een voorwaardelijk rijontzegging van negen maanden geëist. De man reed op 7 juli van Kruiningen naar de remise Wemeldinge en zag bij de Kanaalweg een motorrijder over het hoofd. Die liep bot- en wervel breuken op. Uitspraak 18 november. KAPELLE Wethouder Leo Kosten van Kapelle wordt lijsttrekker van de SGP voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2010. Dat heelt de kiesvereni ging van de fractie vastgesteld. Raadslid Bas Poi;s wordt de tweede man. Nieuw op de lijst is Marco Kleppe, die de fractie inmiddels vier jaar steunt. Verder staan Henk Keurhorst en Wim Nieuwen- huyzen bij de eerste vijf. Theater De Mythe in Goes (rechts) zegt dat het op het gebied van commerciële activiteiten last ondervindt van de Bezoekersaantallen blijven stabiel, maar het Goese thea ter De Mythe duikt wel steeds in de rode cijfers. De hoge huur, de bouw van de parkeergarage en de crisis spelen het theater parten. door Frank Balkenende In de eerste jaren na de ope ning in 2003 ging het crescen do met De Mythe. Elk jaar speelde het theater, mede ook door horeca-inkomsten, quit te of pakte lichte winst. De ge meente verlaagde daarop de subsi die met 12.000 euro, terwijl de energielasten stegen. Daarna kwam de klad erin. Vanaf 2006 draait De Mythe verlies. Het sei zoen 2007-2008 piekte met een ex ploitatieverlies van 70.000 euro. Wat is er aan de hand met De My the? Bestuursvoorzitter Anton Feij- tel: „We hebben de afgelopen vijf jaar grondig geanalyseerd, waarbij de exploitatie van De Mythe is ver geleken met vijf soortgelijke thea ters in het land. Daaruit kwam dat de huur relatief hoog is." Zo bedragen de huisvestingskos ten 911.000 euro, ongeveer even veel als de jaarlijks subsidie van de gemeente Goes. Per saldo blijft er 140.000 euro over voor de exploita tie. Dat is relatief weinig. Er zijn nog meer factoren. De op brengsten uit commerciële horeca, zoals bedrijfsfeesten in De Mythe, zijn gedaald. „Aan dat soort cate ring verdienen we dus geld, aan de horeca bij voorstellingen nauwe lijks iets. De paracommerciële ho reca is teruggelopen door ziekte van onze horecamanager. Daar naast heeft de bouw van de par keergarage een negatieve invloed op boekingen van De Mythe. Wei nig parkeerruimte voor de deur schrikt kennelijk af We zijn dan ook ais bestuur van plan een claim in te dienen in het kader van de nadeelcompensatieregeling die de gemeente heeft getroffen voor be- m ■■bbbsbr m^&mzmssa door Mieke van der Jagt heinkenszand - Een integrale aan pak van alcoholmisbruik door jon geren zou bij de volgende gemeen teraadsverkiezingen in alle college programma's moeten worden op genomen. De Schouwse burge meester Gerard Rabelink roept zijn collegabestuurders in de Oos- terschelderegio op om zich te ver binden aan een doelstelling: op al le manieren proberen het alcohol gebruik door kinderen en jonge ren terug te dringen. „Na vier jaar kunnen de colleges daar dan ook op worden afgere kend", zegt Rabelink, die samen met de Thoolse wethouder Marian- neVelthuis de kar trekt van de cam pagne 'Laat ze niet (ver)zuipen'. De campagne begon gisteren in De Stenge in Heinkenszand met een 'expertbijeenkomst'. Iedereen die met alcohol en met jongeren te maken heeft, was uitgenodigd. Duidelijk werd dat vooral ook ouders moeten worden aangespro ken op het drinkgedrag van hun kinderen. Uit onderzoek blijkt dat ouders hun kroost steeds jonger thuis alcohol toestaan, omdat ze vrezen dat het spul anders buiten de deur word genuttigd. Voorlichting en handhaving op al le mogelijke plaatsen en tijden moeten ertoe leiden dat drankge bruik onder de 16 jaar en het 'co- mazuipen' niet meer resulteren in hersenbeschadigingen. goes - 't Zit Wee in de Lift is het motto voor het carnaval van het komend jaar. Dat heeft Stichting Arti Carnaval Goes bekendge maakt. Het carnavalseizoen 2009/2010 zal als vanouds worden geopend tij dens het 11/11 bal, dat gehouden wordt in café Baarends in Goes. Om 11 over 11 's avonds op 11 no vember zal Prins Carnaval en zijn Raad van Elf worden voorgesteld, wordt het carnavalslied ten gehore gebracht en een Ganzebittertje ge dronken op een leutig carnaval. De dweilbands Vals Alarm en Te Zot zorgen voor' leutige, muzikale begeleiding. Het openingsbal in café Baarends begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86