cultuur 133 Wildeman legt zich toe op projectkoren Eindejaarsevenement JUBILEUM Thoolse musicus vindt al twintig jaar zijn draai als dirigent en organist agenda Eastmanprijs Zeeuwse jeugd Sint jacobskerk O AutoTrack.nl vrijdag 6 november 2009 aantal concerten. „Daar speel ik veel voor emigranten uit Neder land. Die vinden het prachtig als een voormalig landgenoot daar komt optreden." Waar Wildeman op zijn beurt van geniet, is het hoge niveau van de koorzang in Noord-Amerika. Zelfs schoolkoren zingen er prachtig. „Muziek is daar veel meer dan in Nederland ingebakken in het on derwijs. Ik vind dat we daar nog iets van kunnen leren." Wat veel mensen niet weten is dat Wildeman, onder de naam Inter- classis Music, ook een zeer succes volle christelijke uitgeverij van cd's, dvd's en bladmuziek runt. Kortom, hij is een bezige bij. De ambitie muziek te maken was er al op jonge leeftijd. Na zijn middelba re schooltijd wilde Wildeman graag naar het conservatorium. „Ik kreeg er te horen dat het moeilijk was met muziek je brood te verdie nen. Het kwam op mij een beetje over alsof ze wilden zeggen:be gin er niet aan'. Dat was best een afknapper. Op advies van mijn va der heb ik toen eerst maar de meao gedaan, om iets achter de hand te hebben. Later heb ik als nog het conservatorium gedaan in de avonduren." Toen had Wildeman zijn debuut overigens al gemaakt. Dat deed hij op i6-jarige leeftijd met een or gel-opname in de Amersfoortse Sint-Joriskerk. Hij was toen al orga nist bij diverse koren in Leider dorp en Lisse. Dat was twintig jaar geleden. Dat feit wordt 14 novem ber gevierd met een jubileumcon cert in de Laurenskerk in Rotter dam. Op die avond geven diverse koren acte de presence, waaronder Matthanja en het Eilandenkoor. Meer informatie: www.peterwilde- man.nl; ook voor kaartreserveringen door Rob Paardekam Peter Wildeman wilde ei genlijk niet al te veel bom barie maken over zijn twintigjarig jubileum als dirigent/organist, 25 jaar is een be tere gelegenheid, vond hij. Maar ja, toen vroeg concertorganisator Expressions of hij toch niet een groot jubileumconcert wilde ge ven. Dus staat de Tholenaar zater dag 14 november in de Laurens kerk in Rotterdam. Wildeman is een bekend gezicht in het Zeeuwse. Niet in de laatste plaats omdat hij dirigent en oprich ter is van het Christelijk Gemengd Eilandenkoor. Dat heeft zijn thuis basis in Zierikzee, treedt op in heel de provincie. Daarnaast diri geert en begeleidt hij ook jongeren koor Matthanja in Goes en nog en kele andere koren in Werkendam, Kesteren en Barendrecht. „Verder ben ik nog betrokken bij een aantal projectkoren. Die zijn enorm in opkomst, terwijl het bij de 'gewone' koren juist steeds moeilijker wordt om het ledental op peil te houden. Veel mensen willen zich niet meer binden. Ze zitten niet te wachten op een we kelijkse repetitie. Zo'n projectkoor, dat een paar keer repeteert en dan een aantal optredens verzorgt, spreekt hen enorm aan." Het Hollands Jongerenkoor is één van de projectkoren waar Wilde man bij betrokken is. Het koor be gint deze maand met regionale re petities. Voor Zeeland worden die in Goes gevonden. Later worden al le regionale koren samengevoegd tot een gigantisch koor, dat concer ten verzorgt in Goes, Dordrecht, Zaltbommel én Parijs. „We heb ben al veel aanmeldingen bin nen", stelt Wildeman. „Maar meer mensen zijn altijd welkom." De in Lisse geboren musicus heeft al heel wat van de wereld gezien. Hij speelde in onder meer Israël, Frankrijk, Groot-Brittannië en Tsjechië. In de Verenigde Staten en Canada geeft hij jaarlijks een Peter Wildeman: „Veel mensen zitten niet meer te wachten op wekelijkse repetities." foto Dirk-Jan Cjeltema op pad Hansweert Trick or Treat Tocht voor kinderen tot on geveer negen jaar langs geselecteerde snoephuizen. Vertrek vanaf 18.30 uur bij peuterspeelzaal De Boefjes aan de Een dracht. Startkaarten kosten een euro per persoon. Verklede kinderen dingen naar de titel Miss Mister Halloween. Info: 0113-381811. Kamperland Clinic Western riding bij OC Stables, Ste- keldijk 11Van 10.00 tot 17.00 uur. Kapelie Verzamelbeurs door muntenverzamelaars- vereniging Numismatische Kring Zeeland. Met o.a. munten, penningen, bankbiljet ten en oude ansichtkaarten. De Vroone, 10.00-16.00 uur. Lewedorp Ruilbeurs munten, oude ansichten, post zegels en andere objecten. Café-pension De Goede Verwachting vanaf 18.30 uur. Vlissingen Filmvoorstelling Oeroeg, in het kader van Nederland Leest. Bibliotheek, Spuistraat 6, 20.00 uur. Zierikzee Opening Zicht op de Grevelingententoon- stelling in het kader van ontwikkeling toe komstvisie Grevelingen. In het gemeente huis van 15.30 tot 17.15 uur. Zonnemaire Driedaags evenement Oogstpalet van Klank en Kleur in de hervormde kerk in Zonnemaire. Van 19.00 tot 22.00 uur. podium Kapelie Zeeuwse organiste Margreeth Chr. de Jong geeft een concert op het historische Batz-Witte orgel. Hervormde Kerk, 20.00 uur. Domburg Hooikoorts, Podium voor nieuwe, jonge popacts. Optredende bands zijn The Chimney, Light Brigade, Jay Minor, Anne- mieke en Frederique. Special act (tijdens juryberaad) is Capital Sentimental. Tramzicht, 20.00 uur. Middelburg Tritonus Ensemble met werken van Arvo PartAlfred Schnittke en J.S. Bach. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Burgh-Haamstede Popkoor Popwave presenteert nieuwe show Noctiiuca. De Schutse, 20.00 uur. Vlissingen De Zeeuwse Komedie voert Nu even wel van Maria Goos op. Theater Vestzak99, 20.15 uur. Vlissingen Jeffrey Spalburg presenteert de cabaret voorstelling 'Brommers kiek'n'. Arsenaaltheater, 20.15 uur. Goes The Hollow Men en Backlash treden op. Café de Vrijbuiter, 21 uur. Middelburg Punkrock met de Nederlandse bands An tidote en The Real Danger. Voorprogram ma Scallywags. Bar American, 21.30 uur. Vlissingen Concert 'The armed.man- a Mass for Peace' van Karl Jenkins, uitgevoerd door Vocaal ensemble cantare en het Zeeuws Kamerconcert TY. Sint Jacobskerk, Oude markt 2, 20 uur. O volledige agenda op onze websi te goes - Organisator You-Dance van The Ballroom, het eindejaarsevene ment in de Zeelandhallen in Goes werkt dit jaar nauw samen met EYE4Dance, de organisatie van de Danceparade in Middelburg. Doel van deze krachtenbundeling is een optimale show te presenteren tij dens de Oud en Nieuw-viering dit jaar. De Zeelandhallen zullen daar toe worden verdeeld in drie area's. De zogeheten mainzaal wordt hou se- en eclectic area en geheel in re naissance stijl gedecoreerd. Arties ten die hier optreden zijn The Par- middelburg - Onder auspiciën van de Vereniging Vrienden van het Zeeuws Orkest wordt op 27 maart volgend jaar voor de tiende keer de finale van de Eastman Mu ziekprijs voor de Zeeuwse Jeugd (EMZJ) in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg gehouden. Doel is jongeren te stimuleren zich te bekwamen op muzikaal ge bied. De inschrijving voor deelna me is inmiddels geopend. Meer informatie: tel. 0118-644475 of e.mail: whzo@zeeuwsorkest.nl. tysquad, Vato Gonzalez ft MC Tjen, R3hab en Biggi. De tweede area is gebaseerd op het Freaky Circus uit de Dancepara de. Hier zullen onder meer Mental Theo en Rob en Reza van de partij zijn. Tenslotte is er een area voor de liefhebbers van nostalgie. Arlo Versluis (Radio538) mixt in deze zaal beeld en geluid uit de jaren '70, '80 en '90. Voor vervoer van de feestgangers zullen bussen worden ingezet. Meer info: www.you-dance.nl en www.eye4dance.nl. vlissingen - Een gelegenheidskoor van circa 150 mannen voert de massale koor- en samenzangavond aan zaterdag in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De bijeenkomst staat in het teken van Zeeland 65 jaar bevrijd. Het samengestelde koor staat onder leiding van twee dirigenten: Ron van Ommen en Joost van Belzen. Bariton Karei Bo- gers verzorgt de solozang. Voor de begeleiding tekenen Harrie Rou- bos (vleugel) en Pieter Heykoop (orgel). De zangavond begint om 19.30 uur. POPAANZEE Het nieuwe seizoen van het project PopaanZee is begonnen. Bekijk de vi deo op www.pzc.nl/popaanzee STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Alle uitgaanstips op een rij op www.pzc.nl/uit Een gloednieuwe auto? Met korting? Én direct wegrijden? Ga snel naar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75