'Probeer de dynamiek nog een ■.StfSSS»1—- 7 7 zeeland Tijden van The Cavern herleven GERARD* Inloopavonden laaggeletterden in 't Meandertje lE&a JUBILEUM Vlissingse Accordeola viert vijftigjarig bestaan met bijzonder concert Gouden jubileum HMlbw>Jllesort,f,"n' vrijdag 6 november 2009 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 I www.gerardbouwense.nl door Annemarie Zevenbergen middelburg - Van heinde en verre komen ze vanavond naar het Mid delburgse café Schuttershof voor de Back to the Cavern-night. Voor de tweede keer dit jaar staat daar de Cavern-night op het program ma. De eerste editie vond plaats in mei van dit jaar en trok veel be langstelling. The Cavern was een bekende dis co in Middelburg, die in 1986 volle dig in de as werd gelegd. De disco zat in het pand waar nu het kunst en cultuurcentrum voor jongeren De Spot is gevestigd. Oud-dj van The Cavern Peter Ingel- sen en voormalige bedrijfsleider Frits van Waarde hebben de orga nisatie in handen. Na het succes van de eerste Cavernnight, die het karakter van een reünie had, beslo ten de heren om er een terugke rend feest van te maken. Met na me omdat er voor de groep van veertig tot een jaar of vijfenvijftig vrijwel niets te doen is in het hui dige uitgaansleven. Peter Ingelsen draait vanavond, sa men met Paulus Bliek, muziek uit de jaren tachtig. De Cavern-night begint om 21.00 uur. middelburg - Wie moeite heeft met lezen en schrijven kan voortaan elke dinsdagavond te recht bij 't Meandertje aan de Meanderhof in Middelburg. Tussen 19.30 en 22.00 uur, kan met lotgenoten ontmoeten en hulp krij gen. De wijkvereniging organiseert de avond in samenwerking met de Stichting Lezen en Schrijven. Pear- le Opticiens biedt verder gratis aan gepaste oogmetingen aan. Volgens Rob Dreessens van 't Meandertje wil de wijkvereniging iedereen die niet of moeilijk kan le zen of schrijven laagdrempelig en op een ontspannen manier hulp bieden bij de problemen die laagge- letterheid met zich meebrengt. ABOE VOORDEEL wr wint u...? www.pzc.nl/winweken VMmmmMesasiBsqittetwpam gSSB OSSSSSSKSSSSBBSBBBIBaKS^SSSBBSSSBSS 8fê&8BS8SEnBS8BSK@8&8g£SMSBS8K$Së^fé8! SS Aan gezelligheid heeft Accordeo la in vijftig jaar niet ingeboet, aan het repertoire is wel gesleu teld. Zelfs disco gaat de muzi kanten van de Vlissingse muziek vereniging tegenwoordig goed af. Accordeola jubileert zaterdag 28 november met een speciaal concert. door Wendy van den Hurk Vorrei Ballare, jawel, we gaan even spette ren! Tedudedudedude- duduuuuuuu... Hou 'em vast!" De Vlissingse accordeonvereniging Accordeola bestaat vijftig jaar. Maar in al die decennia kan ze nooit zo'n enthousiaste diligent hebben gehad als Bert Prevoo. Zijn stok maakt zulke zwierige bewe gingen door de lucht, dat de herfst- stukjes in het activiteitencentrum van Ter Reede ervan schudden. „Probeer de dynamiek nog een bééétje verder uit te diepen. Voor al op maat 26. Ennn weer terug naar Forte! Okay, what's next? Bil- der einer Ausstellung! Das Alte Schloss..." Annie van Hove jubileert net zo hard mee met haar vereniging: zij is vanaf de eerste dag lid. Ze was toen 19. „Voorheen kreeg ik les van meneer Adriaanse, in de Walstraat. De Muziekschool, zo leuk was dat. Altijd stonden er mensen voor het raam te kijken. Maar meneer Adriaanse overleed en toen zaten we zonder muziekle raar. Daarom staken ouders, onder meer van Ans Boone en Joke Ver- hage, de koppen bij elkaar. Zij vormden een nieuw bestuur en wij, de gevorderden, zijn de klein- BtMSS»a!8B888ga8SI BRAND Cafetaria Lammers is Middelburg is dicht na een brand in de frituuroven. Zie foto op www.pzc.nl/walcheren. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ÜHi tjes les gaan geven. Oefenen deden we in café van mijn ouders, cafétje Corner in het Groenewoud." Er kwam een nieuw clubhuis en zelfs een dirigent. „Hij gaf ons graag les. Maar hij lustte ook graag een borreltje, met als resultaat dat hij op een dag bij een optreden voor ouden van dagen van het po dium duikelde. Vlak voor de voe ten van die oudjes. Dat was de druppel voor het bestuur." Een hele rits dirigenten volg de, maar ook een hele rits concoursen en met als ge volg daarvan een respectabele prij- zenkast. Voor het orkest staat nu Bert, een tenor-tubaspeler die er lucht van kreeg dat het voortbe staan van Accordeola aan een zij den draadje hing bij gebrek aan een dirigent. „Ook al had ik nog nooit met het stokje gezwaaid, ik voelde me geroepen om de vereni ging te redden." Dat is gelukt. Allo Allo klinkt als nooit tevoren en zelfs YM.C.A van The Village People gaat de muzi kanten goed af Tot Bert ingrijpt („ho, ho, hof) en de keyboardspe ler toespreekt. „Martin, bij D.I.S.C.O. gaat het mis. Ie krijgt de juiste maat niet te pakken. Ja nee, wsmsmm» je moet het niet te ingewikkeld zien. Die maten toch ook. Geintje van de componist, zullen we maar zeggen." Dan gaat het goed, tot grote tevre denheid van Bert. En als Bert te vreden is, glunderen zijn pupillen. Ook Annie. „Het is zo heerlijk om muziek te maken. Ik ben een paar keer gestopt bij de vereniging, om dat accordeonspelen nou eenmaal niet te prettig combineert met een zwangerschap, en daar heb ik er drie van gehad. Maar ik was altijd weer blij om terug te komen. Ik miste het muziekmaken. Dat doe ik nog altijd graag. Het enige dat ik jammer vind, is dat mijn vingers niet altijd even soepel meer zijn. Dat merk ik vooral bij moeilijke liedjes. Maar ja, na tien keer oefe nen heb ik het altijd wel te pak ken." Zo jong als Annie was, toen ze begon in de muziek, zo jong is Remco van Sabben nu. De jongeman zit achterin de zaal achter zijn drumstel, maar zijn stokjes raken de troms niet aan. „Ik ben nog maar net begon nen, dus ik durf nog niet zo goed. Mijn moeder speelt bij Accordeola en als ik daar ook lid werd, kreeg ik korting op de muziekschool. Vandaar dat ik hier nu zit. Vanaf ja nuari ga ik invallen voor de vaste drummer en daar heb ik eigenlijk best zin in. Accordeons zijn hele maal niet suf Ik ben het alleen thuis wel eens beu, als mijn moe der zit te oefenen." Tja, en dat is met elk instrument. Hoe ouderwets accordeons ook mogen lijken, Accordeola begint gewoon weer aan een nieuwe ge neratie. En zolang het grasparkie tenpaartje van Ter Reede er nog al tijd bovenuit tettert, valt er nog ge noeg te doen. Accordeola laat haar gouden jubi leum niet zomaar voorbij gaan. Op zaterdagavond 28 november spelen zij in wijkcentrum 't Zwaan tje in Souburg vanaf 19.30 uur de sterren van de hemel, samen met oud-leden. De bekende saxofonist Jan Net en Conny Sinke dragen daar hun steentje aan bij. Reserveren kan via 0118-468501 of accordeola@zeelandnet.nl. BS8SB339S39BSS& WMJBSP w?* f0£SÉM* ■Br"»#! Fruitbomen en klein fruit OTW.verstrotenenwalhout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64