nieuwbouw Motto voor morgen ONVOLDOENDE Starterswoningen van A&M foto Stock.XCHNG 'Wonen op maat voor van daag en morgen'. Dat is het motto van AM Zeeland. Deze dochter van de landelijke ont wikkelaar AM maakt slim ge bruik van alle aanwezige exper tise rondom gebiedsontwikkc- ling, marketing en zorgconcep- ten. Ze creëren woon- en leefomgevingen waarin men sen zich thuis voelen. AVV Beheer is een kleine pro jectontwikkelaar die in Zee land regelmatig van zich laat horen Juist nu is de verhou ding tussen prijs en kwaliteit en oog voor gevarieerdheid van groot belang. Het onder scheidende vermogen is door slaggevend in deze tijd. De projecten van ontwikke laar Marsaki omvatten onder meer woningen, woonzorg complexen, bijzondere woon vormen en brede scholen op diverse locaties. Ze leveren een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van het wonen en de woonomgeving. Voor inwo ners en voor nieuwkomers. Arcus is hofleverancier van de Roompot maar is ook sterk in permanente woningbouw. Ar cus verzorgt het gehele traject van de ontwikkeling, van ini- tiatieffase tot en met exploita tiefase. Dit zowel risicodra gend als in opdracht van der den. Starterswoningen van ROM Marsaki ken minder moeilijk doen tegen starters dan tegen andere kopers. „1-Iet risico is minder, omdat ze geen huis te verkopen hebben." Sips houdt van anticyclisch denken, tegen de stroom in. Hij ziet de ze tijd van economische malaise dan ook vooral als kansrijk. „Natuurlijk zijn de winstmarges klein, maar je inkoop kan ook scherper. Het is belangrijk om omzet te blijven maken en mensen aan het werk te houden." Het doemdenken, elkaar psychologisch de put in praten, hij heeft er niks mee. „Ook mensen die geen enkel gevaar lopen hun baan kwijt te raken, laten risicomijdend gedrag zien. Daar is geen enkele reden toe." De ontwikkelaars zien wel licht gloren, maar nog redelijk ver aan de horzon. Ook in 2010 is een hoerastemming niet aan de orde, al zal de economie wel wat gaan aantrekken. De banken krijgen van de ontwikkelaars een dikke onvoldoen de. De medeveroorzakers van de crisis zijn met miljoenen overheidssteun over eind gebleven met maar één doel: het geld moest blijven rollen. „Moet je als projectontwikkelaars eens om een sim pel overbruggingskrediet komenDan rolt er maar heel weinig, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37