Onderzoek Barbé-Checkpoint MIJ III IIlil 8 en 9 J Z_S 10 en 11 RECHTBANK Proces tegen Terneuzense cofFeeshop enkele maanden aangehouden Vandaag in de Bijlage Auto: Brandenburger Tor poppodium eens MtBÊtÊKBKÊÊBÊ 77% oneens 23% Ook poederbrief naar verdwenen politiebureau in Sluis gestuurd Seniorgames weer in Zeeland? verder PZC Drie baby's dood na prik Prevenar Mustang splijt ziel Amerika Maya-profetie: Over twee jaar zien we wel VRIJDAG 6 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 262 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Mogelijk een bui 11° Laguna Coupé trots van Renault Peugeot 5008, flexibel en nuttig Porsche 911 Turbo door Emile Calon MIDDELBURG - De rechter-commis- saris onderzoekt of Checkpoint- eigenaar Meddie Willemsen en oud-burgemeester Ron Barbé van Terneuzen geheime afspraken heb ben gemaakt over de bouw van Checkpoint aan de Westkolk- straat. Tot het onderzoek is afgerond, wordt de zaak tegen Checkpoint, Willemsen en vijftien medewer kers en leveranciers aangehouden. De aanleiding voor het onderzoek vormen mededelingen die een freelancejournalist gistermiddag deed tegenover de rechter-commis- saris. Hij vertelde dat er een foto zou bestaan van Willemsen en Barbé, enige jaren geleden geno men in een appartement van Wil lemsen op Curasao. Die journalist had dat vernomen van een advo caat die bewoners van Terneuzen bijstond in de tijd dat ze streden te gen de bouwvergunning voor Checkpoint. Volgens die raadsman zouden er destijds zaken onder hands zijn geregeld. Die foto zou dat onderstrepen. De rechtsbank vindt dat de relatie tussen de twee onderzocht moet worden, omdat het Checkpoint- proces ook gaat over de integriteit van dat bestuur. Barbé laat in een reactie weten 'zeer benieuwd' te zijn naar die bewuste foto. „Wil lemsen is in de tijd dat ik burge meester was, twee keer bij mij ge weest in het gemeentehuis in Ter neuzen en ik zie hem wel eens ska ten. Dat is alles. Ik ben één keer op de Antillen geweest met mijn vrouw. Dat was twee, drie jaar gele den, toen ik al jaren geen burge meester meer was." Barbé spreekt dan ook van 'laster' en 'grote klets koek'. De advocaat, die gesproken heeft met de freelancejournalist, liet gis teren desgevraagd weten dat hij zich beroept op zijn verschonings recht en zwijgt. Afgelopen dinsdag begon het Checkpointproces. Het zou tot eind volgende week duren. Persrechter G. Nomes verwacht dat het in januari of februari pas kan worden voortgezet. DEN HAAG - Drie baby's zijn bin nen anderhalve week overleden nadat zij waren ingeënt met een vaccin tegen onder meer hersen vlies- en middenoorontsteking. Dat heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RI VM) gisteren bevestigd. Uit voorzorg heeft het RIVM, in overleg met fabrikant Wyeth Phar maceuticals, consultatiebureaus op gedragen het pneumokokkenvac- cin met de naam Prevenar voorlo pig niet te gebruiken. Het gaat om een partij van ruim 110.000 doses, aldus een RIVM-woordvoerder. pagina 4: vaccin uit de handel Nog een keer de Seniorgames in Zeeland is mooi reageer op www.pzc.nl reacties: 404 PowNed en WNL voegen niets toe BERLIJN - U2 gaf gisteravond ter gelegenheid van de uitreiking van de MTV Europe Music Awards een gratis concert voor de Brandenburger Tor. De Ierse band won tevens de prijs voor de beste live act. Winst was er ook voor de Amerikaanse zangeres Beyoncé. Zij won drie prijzen. Rapper Eminem ging naar huis met de prijs voor beste zanger. MTV koos dit jaar voor uitreiking van de onder scheidingen in Berlijn, in verband met de twintig ste verjaardag van de val van De Muur. foto Robert Schlesinger/ANP SLUIS - Degene die de afgelopen da gen poederbrieven stuurde naar politiebureaus in Zeeland, heeft blijkbaar gebruikgemaakt van een oude adressenlijst van de politie. De dader stuurde er ook eentje naar het bureau in Sluis, maar dat bestaat niet meer. Een oplettende postbode die de brief in handen kreeg, rook on raad en waarschuwde de politie. Gisteren ontving ook het bureau in Wissenkerke een poederbrief Het totaal aantal onderschepte brieven komt daarmee op tien. De poeder in de brieven is onscha delijk, bleek na onderzoek door het RIVM. De gezondheidsdienst kon gisteren nog niet zeggen wat het witte goedje precies is. ZIERIKZEE - De provincies Zuid- Holland, Brabant en Limburg én vier niet nader genoemde Europe se landen willen volgend jaar de Seniorgames organiseren. Maar als het aan Ton Kienhuis - initiatiefne mer van de Seniorgames in Neder land - ligt, wordt het sportevene ment in 2010 opnieuw in Zeeland gehouden. „We hebben de ervaring en het draaiboek. Maar ik begrijp dat de provincie niet meer zo veel geld heeft", zei Kienhuis gisteren in Zie- rikzee bij de huldiging van de Schouwen-Duivelandse medaille winnaars. Een nog op te richten Europese organisatie moet beslis sen waar de toekomstige afleverin gen van de Seniorgames worden gehouden. Kienhuis is zelf betrok ken bij die organisatie. Hij vindt het nog te vroeg om de vier kandi- daatlanden te noemen. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Meningen: 15; Extra: 16 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 33; Sport: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Bijlagen: Auto; Nieuwbouw. jjj 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1