mei n 15 M/V GEZOCHT? brieven - AöW-iW urn&ssw - WERF UW PERSONEEL MET HET REGIONALE DAGBLAD! BN DeStem vrijdag 6 november 2009 'lilllilliMIlltWiHIIII'milHlliHHIIIIilllHWIIIBBI 'I il Het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt 2008 levert het bewijs. Voor werkzoekenden zijn regionale dagbladen de belangrijkste oriëntatiebron.'Alle vacatures in BN/DeStemjPZC worden boven- dien gratis doorgeplaatst naar JobTrack.nl, de grootste vacaturesite voor MBO/HBO banen. Neem voor meer informatie contact op met één van onze arbeidsmarktadviseurs (055) 538 80 00 óf kijk op www.wegenernieuwsmedia.nl. WGGGNGR NieuwsMedia vraag, wie regeert er hier in Zee land, ons provinciebestuur of de groenen van de milieumoloch? Joop Dees PortScaldis 9-31, Breskens Ziekenhuis 15 Met belangstelling, verwondering, afkeer, nu met een misselijk mak end gevoel heb ik de machtstrijd over het Ziekenhuis-Walcheren ge volgd. Ik weet dat mensen met de grootste kruiwagens bijna altijd winnen. Zo ook nu. De heer Vriesde, specia list urologie, 25 jaar werkzaam in het Ziekenhuis Walcheren, kundig en geliefd. Hij is voorstander van een gedeeltelijke fusie. Diverse za ken kunnen in één organisatie ge voegd worden. Ook één directeur (één salaris) zou enorme kosten be sparen. Dit is kapitaalvernietiging. Vriesde vertrekt! Is deze reorganisa tie hiervan mede de oorzaak? Vol gens de heer Vierhout zijn de kos ten voor een nieuw ziekenhuis 130 miljoen euro. Volgens insiders komt het neer op minimaal 150 miljoen (en wat er nog bijkomt). Wie betaalt dat? Klanten van de zorgverzekeraar? Door ongeveer 30 miljoen in het ziekenhuis Walche ren te steken, is het weer een mo dern ziekenhuis. Dat zeggen insi ders. A. Scheermeijer Molenweg 47, Oost-Souburg Ziekenhuis 16 Professor P. Vierhout stort zieken huis Walcheren in de afgrond. Het ZRTI in Vlissingen is volledig gere noveerd. Het is een geweldig goed complex, met een uitstekend en modern isotopenlaboratorium. Het voorstel is nu om alles te ver plaatsen. Dit is kapitaalvernieti ging, precies zoals uroloog Vriesde het heeft gezegd. (Vriesde neemt vandaag afscheid als specialist, ver bonden aan het ziekenhuis Wal cheren). Ik hoor het professor Vierhout nog zeggen in de bibliotheek van Mid delburg: investeer niet in gebou wen maar in mensen! Dat zijn loze woorden gebleken. Walcheren met zijn toeristenindustrie kan niet zonder een volwaardig ziekenhuis. Het is te gek voor woorden dat er op Walcheren geen thuisbevallin gen meer zijn. Ik ben voorstander van een fusie. Er moet samenge werkt worden op moeilijke deelge OW 'ki AktyKi Brieven richten aan: Redactie BN De Stem O.v.v. Lezersbrieven Herengracht 7 4530 AC Terneuzen redactie.terneuzen@bndestem.nl Brieven max. 150 woorden Kaalslag In de Nassaustraat in de dorpskern worden momenteel het oudste huis van IJzendijke (anno 1600) en het mooiste herenhuis van IJzendij ke (anno 1898) gesloopt om plaats te maken voor een grotere tuin en achteruitgang voor de eigenaar die aan de Markt woont. De gemeente Sluis heeft eind okto ber de vergunningen hiervoor ver leend ondanks het feit dat de Be zwaren Commissie constateerde dat dit in strijd is met het bestem mingsplan voor de historische kom van IJzendijke. De Bond Heemschut heeft ook nog versneld de monumentenstatus voor de panden aangevraagd bij de Rijks dienst. De eigenaar is kennelijk van me ning dat daarop niet gewacht hoeft te worden. Glorieus hebben deze historische panden 65 jaar geleden de bombardementen van de Cana dezen doorstaan maar gaan nu ten onder aan de slopershamer. Ik sta versteld van zoveel willekeur en ge brek aan inzicht bij de gemeente Sluis. Ik weet me gesteund door heel veel medestanders en stichtin gen die het belang van behoud van cultureel erfgoed voorstaan. Het spijt me zeer dat ik niet in staat ben geweest dit tij te keren. Lau de Smet geboren Nassaustraat 17, Bouwmanlaan 4, Bergen op Zoom Containers 'Amsterdam raakt laatste grote con tainerklant kwijt', krant 4-11. Am sterdam heeft eind jaren negentig 100 miljoen euro geïnvesteerd in een containerterminal die 650 di recte en 2600 indirecte banen had moeten opleveren. Amsterdam geloofde, net als de Provinciale Staten van Zeeland, in sprookjes. Alle businessplaatjes ten spijt staat de gemeente Amsterdam nu met lege handen, want de laatst overgebleven klant ziet er ook geen brood meer in. Laat dit een les zijn voor het WCT sprookje. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen N 61 In de Braakman is een nieuw na tuurgebied aangelegd. De een vindt dit prachtig, anderen zien al dat onkruid niet zitten, en spreken er schande van. Ieder zijn meug zullen we maar zeggen. Bedenke lijk wordt het echter wanneer daar ook wegen worden afgesloten. Dit hebben onze politici blijkbaar be loofd in ruil voor geen tegenwer king bij aanleg van het het Value- park? Velen moeten nu omrijden wat volgens mij toch ook slecht is voor het milieu. Ronduit schanda lig wordt het echter wanneer de milieubeweging in diezelfde Braak man niet bereid is om 0,2 ha af te staan voor een vierbaansweg die de inwoners van West-Zeeuws Vlaanderen toch ook beloofd is. Bij 175 ha nieuwe natuur en 90 ha nieuw bos maakt die 0,2 ha slechts 0,075 uit. Rest mij slechts de bieden. Dat is een vereiste, maar de basiszorg moet ook op beide lo caties blijven bestaan. H. Doorn Fazantenlaan 14, Veere Wilders In de column van Rozendaal spat de frustratie van een extreem link se journalist van het papier. Hij voelt zich geroepen om Marok kaanse wijkterroristen te vergelij ken met joodse burgers. Over sma keloosheid gesproken! Daarnaast vergeet deze socialist dat links ne- derland 100% medeschuldig is aan alle problemen met allochtonen. Door alles wat met allochtonen te maken had 40 jaar te negeren en onbespreekbaar te houden, zitten we nu met onbeheersbare situaties opgescheept. Wilders is de enige politicus die onomwonden de waarheid spreekt en dat is na For- tuyn niet meer gebeurd. Hoe Ne derland Wilders waarheden onder schrijft zie je terug in de peilingen. Dat is voor de heer Rozendaal re den om zich te verlagen tot het ni veau van deze column. A.C. Hannewijk Baashuisweg 15, Kamperland Babyboomer In de krant stond een cartoon van een ledige schatkist met op de bo dem een briefje, 'bedankt baby boomers'. Dit heb ik als zeer kwet send ervaren. Ik ben in 1958 van de lagere school gekomen, teza men met ongeveer 30 klasgenoten. De meesten van ons hebben onder barre omstandigheden gewerkt en belasting betaald. In de loop der ja ren hebben we wel tonnen be taald. Enkelen zijn naar de HBS ge gaan. Weer andere naar de LTS. Die zijn op 16- of 17-jarige leeftijd begon nen met werken. Zo verging het ook de meisjes. Na enkele jaren huishoudschool zijn ze naar werkhuizen gegaan, waar ze moesten dienen in allerlei gezin nen en bedrijven. Ze moesten zwaar en vuil werk ver richten. Nu onze generatie op leef tijd is gekomen, kampen velen van ons met een versleten rug. Deze huidige crisis is niet door onze ge neratie veroorzaakt. Frank de Haestechter Sint Annastraat 111, Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15