Us Sport Ajax dicht hij overwintering Onnodige nederlaag Heerenveen 37 37 EUROPA LEAGUE Amsterdammers nemen optie op langer verblijf in Europa Ivic te gast bij Ajax Club krijgt geen uitstel wegens Mexicaanse griep Oud-bondscoach van België aan de slag bij korfbalvereniging Togo Tip? sport@pzc.nl Formule i-team van Ferrari hekelt beleid van autosportbazen foto Darko Bandic/AP Marko Pantelic is het middelpunt van een Ajax-feestje, nadat de Amsterdamse ploeg in Zagreb op 0-2 is gekomen. door Dick Sintenie ZAGREB - De supporters van Ajax die gisteren Dinamo Zagreb-Ajax bezochten, mochten slechts ingeto gen juichen. De voetballers van Ajax leken daar rekening mee te houden door slechts twee keer te scoren (0-2) in een zéér eenzijdig duel. Geen vlaggen en geen banieren mee de tribune op, niet zingen en niet te hard juichen. Onder die voorwaarden kregen bijna twee honderd fans uit Amsterdam gis- teravond toegang tot het Maksi- mir-stadion in Zagreb. Zij waren al in het bezit van een toegangskaart je op het moment dat de Uefa de kampioen van Kroatië hard strafte (twee duels zonder publiek en drie punten in mindering) vanwe ge ernstige supportersrellen. De Europese voetbalbond liet de Am sterdamse supporters gisteravond pas toe nadat ze een document van 'goed gedrag' hadden onderte kend. In een sfeerloze ambiance nam Ajax al voor rust een o-2-voor- sprong (doelpunten van Marko Pantelic en Demy de Zeeuw) en kreeg Dinamo-verdediger Leandro Cufré een rode kaart nadat hij Luis Suarez had geveld met een elle boogstoot. Bovendien verschenen Siem de Jong en De Zeeuw oog in oog met doelman Tomislav Buti- na, die twee maal fraai redde. Ajax wilde in Zagreb een goede slag slaan en deed dat ook, al zijn de kaarten in groep A nog niet he lemaal geschud. Als de punten- straf van Dinamo Zagreb gehand haafd blijft, en de club op nul pun ten blijft staan, heeft Ajax in de res terende twee duels (Timisoara uit, Anderlecht thuis) aan één punt voldoende om Timisoara (twee Tomislav Ivic zat gisteravond sa men met 200 fans van Ajax in een verder leeg stadion van Dinamo Za greb. De Kroaat zag de Amsterdam se club met 0-2 winnen. „Het was alsof ik weer bij mijn familie was", stelde de trainer die Ajax in 1977 naar de landstitel leidde. Ivic was de hele donderdag op uit nodiging van Ajax in Zagreb. Hij di neerde met bestuursleden en spon sors van de Amsterdamse club. Hij kreeg ook veel souvenirs van Ajax voor zijn voetbalmuseum in Split. „Dit was een geweldige dag." punten) voor te blijven. De Roe menen verloren gisteravond met 3-1 van Anderlecht, dat net als Ajax acht punten heeft. Ajax verzuimde in de hoofdstad van Kroatië aan het doelsaldo te werken, terwijl Dinamo het laatste kwartier zelfs met negen spelers (rode kaart Adrian Callelo) verder moest. Kansen waren er wel, maar de fi nesse ontbrak, en soms ook een beetje geluk. De Lob van Suarez in de extra tijd was wonderschoon, maar ook door dat lepe balletje Anderlecht blijft in de strijd om de koppositie in groep A gelijke pas houden met Ajax. De Belgische club won gisteravond thuis met 3-1 van het Roemeense Timisoara. De eerste drie treffers vielen alle maal tussen de 9e en 11e minuut in de eerste helft. Matias Suarez (strafschop) en Mbark Boussoufa scoorden voor de Belgen, Winston Parks voor Timisoara. In blessure tijd maakte invaller Jonathan Lege- ar de 3-1. Anderlecht heeft net als Ajax acht punten uit vier wedstrijden. liet Butini zich niet verrassen. Met het oog op de topper tegen FC Twente, zondag in Enschede, was het voor trainer Martin Jol wel prettig dat zijn team niet zo diep hoefde te gaan in de Europese wedstrijd. Hij spaarde Gabri - De Jong was zijn vervanger - en ook Enoh, Urby Emanuelson en Jan Vertonghen mochten van Jol bij tijds onder de douche. „We hebben het in deze trieste at mosfeer vooral de eerste dertig mi nuten erg goed gedaan", vond Jol. „Het verraste me wel dat het zo ge makkelijk ging, het leek wel in ons voordeel dat er geen publiek was vanavond. Na de rode kaart maak ten wij op het goede moment het tweede doelpunt en was de wed strijd gespeeld. Jammer dat we na rust niet nog twee of drie goals hebben gemaakt. We staan er uit stekend voor in de groep, maar de koers is nog niet helemaal gelo pen." Dinamo Zagreb (Kro)-Ajax 0-2 (0-2). 13. Pantelic 0-1, 45+1. De Zeeuw 0-2. Scheidsrechter: Dean (Eng). Rode kaart: 36. Cufré (Dinamo Zagreb), 73. Calello (Dinamo Zagreb/2x geel). Gele kaart: Lovren (Dinamo Zagreb), De Jong (Ajax). Aan tal toeschouwers: 0. HEERENVEEN - Heerenveen heeft het zich gisteravond onnodig moei lijk gemaakt in de Europa League. De ploeg van coach Jan de Jonge verloor in Friesland van het zeer matige Hertha BSC (2-3), waar door een plek bij de beste twee in groep D ver weg is. Hertha, dat dit seizoen in de Bun- desliga belabberd presteert, kwam in het Abe Lenstra Stadion zo kwa liteitsarm voor de dag dat Heeren veen gewoon had moeten win nen. Door eigen falen gaf de thuis ploeg de al weken weifelende te genstander hoop op een zege. Al na twee minuten voetballen stond Heerenveen voor. Michal Pa- padopulos tikte de bal binnen na slecht Duits verdedigen. Net zulk slecht defensief werk leidde twin tig minuten later de gelijkmaker in. Verdediger Michel Breuer ging in de fout en bood Artur Wichnia- rek de kans voor te geven op Vale- ri Domovchiyski, die simpel scoor de (1-1). Papadopulos zorgde daar na voor de 2-1-ruststand, maar na rust kwam Hertha opnieuw dank zij Heerenveens falen tot scoren. Hernan Losada leverde de bal zo maar in bij een tegenstander, waar na Domovchiyski zijn tweede kon maken (2-2). Doelman Brian Van- denbussche hield Heerenveen daar na lang op de been, maar in blessu retijd ging het via een treffer vafl Wichniarek alsnog mis: 2-3. SC Heerenveen-Hertha BSC (Dui) 2-3 (2-1). 4. Papadopulos 1-0, 21. Domo vchiyski 1-1, 36. Papadopulos 2-1, 52. Domovchiyski 2-2, 90+1. Wichniarek 2-3. Scheidsrechter: Balaj (Roe). Gele kaart: A. Friedrich (Hertha BSC). Aantal toeschouwers: 18.000. PUTTEN - Hoewel zeven spelers en een fysiotherapeut van SDC Put ten naar alle waarschijnlijkheid zijn getroffen door de Mexicaanse griep, moet de zaterdaghoofdklas ser morgen wél aantreden tegen LRC uit Leerdam. SDC Putten speelt in dezelfde klasse als Hoek. De KNVB weigert het verzoek om uitstel - de eerste keer in het ama teurvoetbal wegens Mexicaanse griep - van de club te honoreren. De afdeling amateurvoetbal houdt volgens woordvoerder Tonny Dijk huizen vast aan de standaardproce dure dat wedstrijden 'in algemene zin' door moeten gaan. „De selec tie van een door ziekte getroffen club moet in dit soort gevallen worden aangevuld met spelers uit lagere elftallen", verklaart Dijkhui zen. „Een verzoek tot uitstel wordt al leen gehonoreerd als het ministe rie van Volksgezondheid of het RI VM de KNVB adviseert om maat regelen te nemen." Vrijdag 6 november 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117