Bijna alles is anders in The Limit zeeland 125 Status van historische panden nog onzeker Vissersschip op 'Potjes' DISCOTHEEK Opvolger van La Mar in Mollekot laat discobus door Zeeuws-Vlaanderen rijden Kunstbende zoekt creativiteit op scholen ^«■€89,95 ^nB€ 39,95 ^""€69,95 nfl€ 59,95 «€89,95 door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Of de twee historische panden aan de IJzendijkse Nassau- straat alsnog een monumentensta tus krijgen, blijft nog ongewis. De Rijksdienst Cultureel Erfgoed (RCE) wilde gisteren niet kwijt of zij het vier eeuwen oude schippers huis en het ruim een eeuw oude verzekeringskantoor bij minister Plasterk onder de aandacht brengt. Deskundige Brigitte Giesen- Geurts heeft de twee panden beke ken, maar maakt haar bevindin gen eerst kenbaar aan de institu ten die de dienst hebben gevraagd de IJzendijkse panden te bekijken. Door drukke werkzaamheden was ze daar gisteren nog niet aan toege komen. Giesen bevestigde wel dat de mi nister op aanwijzing van RCE kan overgaan tot het toekennen van een monumentenstatus. De minis ter doet dat niet gauw, maar als er sprake is 'van zeer hoog nationaal of internationaal belang' kan hij panden die aan de aandacht zijn ontsnapt alsnog tot monument be stempelen. „Een enkele keer stond de slopershamer al klaar toen de minister een pand alsnog aanwees als monument." Giesen wilde niet kwijt of ze verwacht dat het in IJ- zendijke ook tot zo'n zeldzame aanwijzing komt. De Zeeuwse af deling van de Vereniging Erfgoed Heemschut klampt zich nog een beetje vast aan de laatste strohalm. Als RCE vindt dat de twee panden aan de Nassaustraat hoge histori sche waarde hebben, overweegt zij alsnog met een bezwaarmaker naar de rechter te stappen om (ver dere) sloop te voorkomen. door Frank van Cooten CADZAND - De dorpsraad van Cad- zand wil graag een opvallend beeld plaatsen op de rotonde 'Pot jes' of op een in het oog springend punt in Cadzand-Bad. Gedacht wordt aan een model van een oud Zeeuws vissersschip, een zogehe ten hoogaars. De dorpsraad stelt dit initiatief vanavond aan de orde tijdens de jaarvergadering in restaurant 'De Hemelse Vrede' in de Mariastraat. Het bestuur van de dorpsraad wil van de aanwezige leden van het Sluise college van B en W weten wat de mogelijkheden zijn. Ook wordt gevraagd naar de stand van zaken met betrekking tot de zo- merhaven, Cavelot en de kustver- sterking en hoe het is gesteld met de restauratie van de kerktoren. De kerktoren staat al ongeveer een jaar in de steigers. Tevens wordt een leefbaarheidsonderzoek gepre senteerd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. vrijdag 6 november 2009 door Martijn de Koning Het geel-rood is ingeruild voor zwart en paars. Aan het plafond han gen moderne led-disco lampen. Compleet nieuw zijn een terras en frituurhoek. En de mu ziek wordt veel meer allround. Vaarwel La Mar! Hallo The Limit! De discotheek in Mollekot, de buurtschap op de grens onder IJ- zendijke, maakt 'een doorstart'. Za terdag 21 november heropent de zaak, na een flinke opfrisbeurt. En daar hoort een andere naam bij, vinden vader en zoon Martin en Rick Heijt. „We zien het echt als een nieuw begin. Bijna alles is ver anderd." La Mar, acht jaar geleden voortge komen uit dorpscafé Mollekot, trok jarenlang tal van Vlamingen naar de grens. De laatste tijd werd dat steeds minder. „Geen idee hoe dat komt", zegt Martin Heijt. „De jeugd is grillig, verandert steeds makkelijker van uitgaansgelegen heid. Een duidelijke reden is er vaak niet." Een reddingsboei werd uitgewor pen door de provincie, die het idee van de Heijts omarmde om voortaan een discobus uit verschil lende Zeeuws-Vlaamse kernen van en naar de disco te laten rij den. Disco Joy in Cadzand doet Zoon Rick en pa Martin Heijt testen de 'draaitafel' in hun nieuwe discotheek The Limit. dat al langer. Provincie en The Li mit betalen elk de helft. De bus rijdt langs de meeste plaatsen in midden- en west-Zeeuws-Vlaande- ren. The Limit wil de drempel om eens een kijkje te komen nemen, laag houden. „De bus is gratis. We wil len dat zo lang mogelijk garande ren. En de muziek wordt toeganke lijker, niet meer alleen techno en house." The Limit is meer dan een disco. De zaak heeft ook een eetca féfunctie en gaat 's zomers overdag open. De Heijts deden er de afgelo pen maanden de eerste ervaringen mee op. „We hebben zelfs een paar keer een barbecue op het ter ras gehouden." Martin Heijt zou zijn zaak in de foto Peter Nicolai toekomst graag nog verder uitbrei den. „Ik ga daar volgend jaar wel eens achteraan. Eerst dit maar eens opstarten." The Limit houdt op zaterdag 21 novem ber een 'grand opening'. Die begint om 21.00 uur. Het programma voor dit jaar en het schema van de gratis discobus is te vinden op www.thelimit.nl. OOSTBURC - Kunstbende, de wed strijd voor creatieve jongeren, gaat deze maand op scholentoer door de provincie. De aftrap is komen de maandag op het Zwin College in Oostburg. Ook het Reynaert College in Hulst (26 november) en het Zeldenrust Steelant College in Terneuzen (30 november) krijgen bezoek. In de middagpauze kunnen leerlin gen onder meer een workshop vol gen van dj Vindictiv. Ook kunnen ze zich inschrijven voor 'spoedcur sussen' als muziek, theater, mode, taal, dans en film. De scholentoer dient mede om deelnemers te trekken voor de 'echte' Kunstbende. De Zeeuwse voorronde is in maart in Middel burg. De winnaars in de diverse ca tegorieën gaan door naar de lande lijke finale, die op 17 april in Am sterdam wordt gehouden. www.kunstbende.ni. Tommy Hilfiger heren rugby TOMMY Z3 HILFIGER Falcon kids-jack (boys en girls uitvoering) mcgregor Mc Gregor dames blouses (diverse modellen) Langetrui 'argyle' met riem te dragen als tuniek Dames heren- en kidskleding van o.a. Gaastra, Tommy Hilfiger, Scotch soda, Mc.Gregor en Geisha-jeans DOMBURG - GOES - RENESSE - TERNEUZEN RESET Damesias in diverse kleuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 113