«eland23 vaker voor de muziek karpetten lengte x breedte x hartstocht IE Gemeentelijke dienst door werknemer getild I r, 1^ AA Hobbyspullen en boeken in kerk Sax@work houdt eerste cd ten doop Dweilbandfestival in Het Oude Raedthuys 'De Piraat' Jacky Vasseur winnaar zeehengelwedstrijd Man (23) opgepakt voor gevaarlijk rijden Clavis bedankt meer dan zestig jaar trouwe huurders met bloemetje Opleiding tot gastouder bij ROC Terneuzen vrijdag 6 november 2009 „Het jubileumfeest was geweldig. Iedereen was op z'n paasbest. Sommige leden herkende ik bijna niet." Initiatiefneemster Marian Mechielsen keyboard. foto's Peter Nicolai door Luc Oggel goes - Een medewerker van SaBe- Wa, het gezamenlijke belastingkan toor van Goes, Kapelle, Borsele en Tholen, heeft de afgelopen twee jaar bijna 60.000 euro naar zijn ei gen rekeningen gesluisd. Dat heeft de Kapelse wethouder Jon Hersel- man, voorzitter van SaBeWa, giste ren bekendgemaakt. De medewerker bleek het systeem te hebben gemanipuleerd. De frau de kwam aan het licht doordat het een andere medewerker opviel dat er wel erg veel geld werd 'terugbe taald' aan inwoners. De man heeft bekend en is inmiddels ontslagen. Er is aangifte gedaan bij de politie. Het dagelijks bestuur van SaBeWa heeft gisteren besloten om de ge meente Goes aansprakelijk te stel len voor de geleden financiële schade. Volgens Herselman is de man een ex-medewerker van de gemeente Goes, maar bij de op richting van SaBeWa in 2007 is niet gemeld dat hij in 1995 is ver oordeeld tot zes jaar gevangenis straf wegens een vermogensdelict bij een andere werkgever. Via een regeling voor ex-gedetineerden zou hij bij de gemeente Goes zijn aangenomen. De Goese burge meester Dick van der Zaag wilde gisteren niet reageren. AARDENBURG De Sint Baafskerk ïn Aardenburg is morgen het toneel van een hobby- en boekenmarkt. Er is ook een kookdemonstratie en mensen kun nen hun eigen porselein laten schil deren. De markt duurt van 10.00 uur tot 16.30 uur. HULST Saxofoonensemble Sax@work pre senteert morgenavond vanaf acht uur de cd Feelin' Saxy in brasserie De Halve Maan in Hulst. Sax@work is onderdeel van de Zeeuwse Muziekschool in Hulst. Saxofoondocent Gino Mehauden bouwde met zijn muzikanten een swingend repertoire op, dat nu op schijf is vastgelegd. De cd-presenta- tie is voor iedereen toegankelijk. WESTDORPE Café Het Oude Raedthuys aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe staat zaterdagavond bol van dweilorkest- muziek. De Westdorpse dweilband Tandsjen Bei houdt die avond van af acht uur het dertiende dweil bandfestival, waaraan - naast Tand sjen Bei - onder meer twee dweilor kesten uit Breda en één uit Alblas- serdam meedoen. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle KLOOSTERZANDE Jacky Vasseur van De Zeekrab uit Breskens heeft de onlangs gehou den internationale viswedstrijd van zeehengelvereniging De Vogel bij Ossenisse gewonnen. Truus Huibs van Spanjooltje uit Ossen- drecht eindigde bij de vrouwen als eerste en de eerste prijs bij de jeugd was voor Jarï Buit van De Vo gel uit Kloosterzande. Aan de wed strijd deden 66 hengelaars mee. TERNEUZEN Een Terneuzenaar (23) is gisteren rond half vijf aangehouden door de politie vanwege gevaarlijk rijge drag. Hij was op de M. J. Haarman- weg door rood licht gereden, waar door een aanrijding ontstond. Hij werd op heterdaad betrapt. De poli tie had eerder al gezien dat de man erg agressief reed en hield hem in de gaten. Niemand raakte gewond. Zaterdag 7 november a.s. open dag bij LEO INTERIEURGROEP van 10.00 tot 16.00 uur U bent van harte welkom op: Schouwersweg 98, Heinkenszand door Wout Bareman terneuzen - Het ROC Wester- schelde biedt, in samenwerking met het nieuwe Nederlands Insti tuut Gastouderschap (NIGOS), gastouders vanaf half deze maand de mogelijkheid om een landelijk erkend diploma te halen. De over heid heeft in de Wet Kinderop vang 2010 deskundigheidseisen voor gastouders geformuleerd. Voor iedere gastouder wordt een officiële beroepskwalificatie op mi nimaal MBO-2 niveau verplicht. NIGOS is opgericht om ervoor te zorgen dat gastouderbureau's 'hun' gastouders kunnen inschrij ven voor de wettelijk verplichte toets. Elk gastouderbureau kan zich bij NIGOS registreren. terneuzen - Ruim zestig jaar woonden ze in dezelfde woning van woonstichting Clavis. Wim en Jaantje de Ridder hadden het erg naar hun zin in hun huis op Cro- cusstraat 6 in Terneuzen. Nu zijn ze verhuisd naar een seniorenwo ning in De Zoutvliet aan de Ro- denbachstraat. Directeur Robert de Ridder van Clavis bedacht het trouwe huur dersechtpaar met een bloemetje en een cheque. De Ridder (geen fa milie): „Zestig jaar huren van één corporatie is heel bijzonder, zeker als het om één woning gaat." Over de bestemming van het geld was het paar het snel eens: een nieuwe radio en een magnetron. Wim de Ridder over het wonen in de Crocusstraat: „We waren in de buurt joviaal en vriendschappelijk met elkaar. Verhuizen? Daar wa ren we te honkvast voor. We had den het huis helemaal naar onze smaak ingericht. Als je verhuist, moet je weer helemaal opnieuw beginnen." De verhuizing, die net achter de rug is, was nodig omdat Jaantje wat minder mobiel wordt. Maar het is wennen. Hij: „In ons vorige huis stond ik in vijf stappen in mijn werkplaatsje. ]e moet we ten: ik knutsel nogal graag..." bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 111