zeeland 127 Belastingkantoor voor zestig mille getild Zoektocht naar 'hongerkind' Henkie MAGAZIJN UITVERKOOP WAAR? Tijden vast The Cavern herleven KORTINGEN TOT 70% 4 T/M 7 NOVEMBER rendhopper FRAUDE SaBeWa stelt Goes aansprakelijk voor geleden schade door medewerker die geld wegsluisde weekenddiensten SONORE MUZIEK.NL Nu 24,95 contante betaling zelf afhalen zelf demonteren 1000M2 HELEMAAL VOL MET MEUBELEN EN ACCESSOIRES VLISSINGEN vrijdag 6 november 2009 door luc OggeS GOES - Een medewerker van SaBe Wa, het gezamenlijke belastingkan toor van Goes, Kapelle, Borsele en Tholen, heeft de afgelopen twee jaar bijna 60.000 euro naar zijn ei gen rekeningen gesluisd. Dat heeft de Kapelse wethouder Jon Herselman, voorzitter van Sa BeWa, gisteren bekendgemaakt. De medewerker bleek het systeem te hebben gemanipuleerd. De frau de kwam aan het licht doordat het een andere medewerker opviel dat er wel erg veel geld werd 'terugbe taald' aan inwoners. Het bleek ech ter steeds om dezelfde rekening nummers te gaan, die aan de werk nemer toebehoorden. Hij heeft be kend en is inmiddels ontslagen. Er is aangifte gedaan bij de politie, de recherche heeft de zaak in onder zoek. Het dagelijks bestuur van SaBeWa heeft gisteren besloten om de ge meente Goes aansprakelijk te stel len voor de geleden financiële schade. Volgens Herselman is de man een ex-medewerker van de gemeente Goes, maar is bij de op richting van SaBeWa in 2007 niet gemeld dat hij in 1995 is veroor deeld tot zes jaar gevangenisstraf wegens een vermogensdelict bij een andere werkgever. Via een re geling voor ex-gedetineerden zou hij bij de gemeente Goes zijn aan genomen. „Iedereen verdient een tweede kans, maar iemand met zo'n verleden zet je niet op een fi nanciële afdeling", zegt Hersel man. „Iedere SaBeWa-medewer- ker is indertijd uitgebreid doorge licht door ambtenaren van de deel nemende gemeenten, maar het verleden van deze man is niet ter sprake gekomen. Dat nemen we Goes kwalijk." Of de kwestie nog gevolgen heeft voor de onderlinge verhoudingen binnen SaBeWa, door Selma Osmian Broodmager was baby Henkie toen hij in maart 1945 werd opge vangen in het Groning se babyhuis Prinses Margriet. Hij moet nu een man zijn van 65 jaar en zou in Vlissin- gen wonen. Journalist/historicus Liefke Knol is op zoek naar Henk Hermanns, geboren op 13 mei 1944 in Amsterdam. Henkie is de laatste baby die ze hoopt te vinden voor haar boek over de invloed van honger en oor log op heel gewone mensen. Het zuiden van Nederland was eind '44 al bevrijd, maar het ge bied boven de grote rivieren wachtte nog een vreselijke winter met hongersnood. Tienduizenden kinderen moesten weg en hun ouders wisten vaak niet waarheen. „Vier jonge vrouwen in de stad Groningen vingen clandestien der tien Amsterdamse baby's op in hun babyhuis Prinses Margriet", zegt Knol. Voor een film die ze in 2008 maak te, stuitte ze op een foto-album van het babyhuis en brieven van de ouders aan de verzorgsters. Die vormen de leidraad voor haar boek. „Van de dertien kinderen uit dat babyhuis heb ik er nu twaalf getra LJit het album van het babyhuis: Henkie als hij weer flink is aangesterkt ceerd. Vier van hen zijn overle den", aldus Knol. Bij Henk (voluit: Hendrik Jan) Hermanns komt ze niet verder met haar zoektocht. „De laatste in formatie is dat hij in Vlissingen woont, maar de telefoongids biedt geen uitkomst." Ze is er bijna zeker van dat hij nog leeft, omdat ze anders een per soonskaart van hem had kunnen vinden bij het Centraal Bureau voor de Genealogie. Knol denkt dat Henk na de scheiding van zijn ouders in 1956 met zijn moeder is meegegaan naar Lelystad. „Een paar jaar later verhuisden ze naar Zeeland. Waar precies, dat weet ik niet. Maar ik denk niet dat hij sa men met zijn moeder in Vlissin gen heeft gewoond." Ze baseert zich op een gesprek met een neef van Hermanns. „Daaruit maakte ik op dat Henk al lang het huis uit was toen hij in Vlissingen ging wonen." Van hem mHgwnMMMiipnnii Zaterdag 7 en zondag 8 november 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16,30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. JOYO JT-12B Stemapparaat Clip-on model meer muziek online hoorde ze ook dat Hermanns mo gelijk iets in de grafische industrie heeft gedaan. Via de lezers van de PZC hoopt de journalist in contact te komen met de laatste baby voor haar boek. „Ik wil hem ontzettend graag vinden, omdat ik dan in elk geval weet wat er met alle kinderen gebeurd is. Een deel van mijn missie is ook om die brieven van hun ouders bij die kinderen te krijgen." Twee brieven heeft ze van Henks vader. Een citaat uit een brief vari 12 juli 1945: 'Is Henkie al weer wat gegroeid, en wij hoopen dat hij nog steeds gezond is. Ik ben met Volksher stel bezig uoor goed (kleding, red.) voor hem, want als hij thuiskomt, dan hebben wij totaal niets.' De eerste foto uit het album van de verzorgsters toont een brood mager, teer mannetje. Als Henkie zes maanden later, in augustus 1945, met zijn ouders wordt her enigd is hij flink aangesterkt. Knol popelt om Hermanns kennis te la ten maken met dit deel van zijn ge schiedenis. Het boek over de kinderen uit het ba byhuis verschijnt bij uitgeverij Arte- mis en ligt in april 2010 in de win kels. Wie informatie heeft, kan con tact opnemen met Liefke Knol: via mail@liefkeknol.nl of 06-51053060. weet Herselman niet. „Dat is ook afhankelijk van de uitkomsten van het recherche-onderzoek." De Goese burgemeester Dick van der Zaag wilde gisteren niet reage ren op de kwestie. Hij vindt het 'te prematuur' en wil de aansprakelijk heid afwachten. SaBeWa is gehuisvest in het Goese stadskantoor en voert als zelfstan dige overheidsorganisatie de hef fing van lokale belastingen en de woz uit. door Annemarse Zevenbergen MIDDELBURG - Van heinde en verre komen ze vanavond naar het Mid delburgse café Schuttershof voor de Back to the Cavern-night. Voor de tweede keer dit jaar staat daar de Cavern-night op het program ma. De eerste editie vond plaats in mei van dit jaar en trok veel be langstelling. The Cavern was een bekende disco in Middelburg, die in 1986 volledig in de as werd ge legd. De disco zat in het pand waar nu het kunst- en cultuurcen trum voor jongeren De Spot is ge vestigd. Oud-dj van The Cavern Peter Ingelsen en voormalige be drijfsleider Frits van Waarde heb ben de organisatie in handen. Na het succes van de eerste Cavern- night, die het karakter van een reü nie had, besloten de heren om er een terugkerend feest van te ma ken. Met name omdat er voor de groep van veertig tot een jaar of vijfenvijftig vrijwel niets te doen is in het huidige uitgaansleven. Peter Ingelsen draait vanavond, sa men met Paulus Bliek, muziek uit de jaren tachtig. De Cavern-night begint om 21.00 uur. info@sonora.nl Noordstraat 100 Terneuzen T 0115. 61268,0 Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. In het oude pand van Verfhandel Boogaard tussen de Praxis en de Albert Hein aan de Gildeweg 25 in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103