23 'Schuttershof is voor ons een ideale locatie' Eeuwenoud kerkhof blootgelegd Nederlands dictee in twee bibliotheken Boekenbeurs van Lions Club Zostera donderdag 5 november 2009 Het nieuwe Schuttershofcomplex is bijna gereed. De laatste woningen worden opgeleverd en de winkels openen binnenkort hun deuren. foto Peter Nicolai Bloemenzaak de Verleiding is de eerste winkel die van daag zijn deuren opent in het nieuwe Schuttershofcomplex. Eigenaar Jeroen Peeters streek ruim drie jaar geleden neer in de Noordstraat, maar verhuist nu uit ruimtegebrek. „In de Noordstraat konden we niet laten zien wat er allemaal mogelijk is op het gebied van plantendecoratie", zegt Peet ers. „We hebben de kans om ons hier te vestigen dan ook meteen ge grepen. Nu hebben we drie keer zoveel ruimte." Meteen is ook het assortiment bijpassende woonac cessoires flink uitgebreid. Het Schuttershof mist de drukke loop van de Noordstraat, maar dat vindt Peeters geen probleem. „Daar zijn we dan weer niet met de auto bereikbaar en hier is volop parkeerruimte. Wij moeten het ook niet zozeer hebben van im pulsaankopen. We hebben klan ten uit de hele regio en vooral ook uit België. Die mensen komen ge richt naar ons toe. Wij hebben bui tenruimte nodig en veel licht. Voor ons is het Schuttershof de ideale locatie." Peeters en zijn me dewerkers hebben de voorbije week hard gewerkt aan de inrich ting van de winkel. Gisteren kwa men de verse bloemen aan. Van daag gaat de Verleiding open. vanaf de eerste minuut thuis in hun foto Peter Nicolai Jeroen Peeters en zijn medewerkers om vandaag open te kunnen gaan. hebben de voorbije week hard gewerkt foto Peter Nicolai SAS VAN CENT SAS VAN CENT - Ook in het Groot Zeeuws-Vlaams dictee, dat van avond in de bibliotheken van Oost- burg en Sas van Gent wordt afgeno men, testen de organisatoren de kennis van de (geschreven) Neder landse taal. Abusievelijk stond in deze krant dat de voor te lezen brief in het Zeeuws-Vlaams zou zijn gesteld. Maar het epistel dat Westdorpenaar Rob van Bedaf aan Hella Haasse richt, naar aanleiding van haar debuut Oeroeg, is gesteld in algemeen beschaafd Nederlands. TERNEUZEN Lions Club Zostera houdt morgen, vrijdag, en zaterdag voor de achtste keer een grote beurs van tweede hands boeken. In De Grote Kerk in de Noordstraat worden duizenden boeken te koop aangeboden. De beurs is vrijdag open van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengst gaat naar goede doelen als de Belevingstuin van Tragel, Groede-podium van Emergis en het Cultuurfonds Wo nen en Psychiatrie Zeeuwse Gron den. door René Hoonhorst OOSTBURG - Aan de Nieuwstraat in Oostburg zijn deze week een eeu wenoud kerkhof en drie waterput ten opgegraven. In opdracht van de gemeente Sluis werd de bodem onderzocht op de plek waar het nieuwe Rabobankkantoor moet verrijzen, schuin tegenover de plaats waar het vroegere bankkan toor stond. Archeologe Natalie van Jole van Stichting Cultureel Erfgoed Zee land, ook adviseur van de gemeen te Sluis, is heel enthousiast over de vondsten. „Op het terrein van ver zorgingshuis De Burght troffen we vorig jaar niets aan en nu vinden we een aantal skeletten en enkele waterputten. De skeletten zijn ver moedelijk afkomstig van de be graafplaats van de voormalige Sint Eligiuskerk uit de 14e of 15e eeuw. Dat die begraafplaats daar heeft ge legen, wisten mensen een paar eeuwen later waarschijnlijk ook niet meer. Met het oog op de wa terkwaliteit hadden ze anders nooit waterputten vlakbij een do denakker gegraven", zegt Van Jole. De archeologe heeft een skelet vei liggesteld voor onderzoek. De rest van de voormalige begraafplaats en de stenen waterputten zijn weer onder een laag zand verdwe nen. „Het rijksbeleid is er op ge richt dit soort vondsten in de grond te conserveren. We hebben putten en kerkhof in kaart ge bracht, zodat er rekening mee kan worden gehouden bij de bouw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77