PZCL Extra eisen provincie bij Ossenisse Ontbijten, sporten en eigen boek lezen op één dag déDRVKKERY iUWS-VLAANDEREN 22 en 23 31 AFSLUITING DIJKEN Projectbureau Zeeweringen erkent inschattingsfout Geluid turbines Koegors voldoet Donderdag 5 november 2009 Schuttershof komt steeds meer tot leven Belastingdienst wist van opslag Checkpoint Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf OSSENISSE - De provincie heeft aan de dijkversterking bij Ossenisse extra eisen gesteld voor bescher ming van vogels vanwege de uit breiding van camping Resort Wes- terschelde en de ontwikkeling van het natuur- en woningproject Perk- polder. De in Ossenisse zeer om streden afsluiting van stukken dijk met stevige hekken is daar het re sultaat van. „De recreatiedruk zal door nieuwe ontwikkelingen in het gebied toe namen", verklaart provincieambte naar Bouke Bouwman. „Wij moe ten daarmee rekening houden bij het afgeven van de vergunning in het kader van de Natuurbescher mingswet." Hij tekent daarbij aan dat de provincie natuurgebieden zo toegankelijk wil houden, maar dat op een aantal locaties moet worden tegengegaan dat er veel mensen komen. Het projectbureau Zeeweringen is verantwoordelijk voor de dijkwer ken. De twee Zeeuwse waterschap pen en Rijkswaterstaat werken sa men in deze dienst. Het projectbu reau maakt altijd veel werk van het informeren van omwonenden over de dijkwerken en daarna te nemen (natuur)maatregelen. In ja nuari is dit gebeurd in Ossenisse en in maart nog een keer. Over ex tra eisen van de provincie is toen niet gesproken. Woordvoerster Anneke McGovern trekt het boetekleed aan. „Wij heb ben onvoldoende ingeschat dat de aanvullende vergunningsvoorwaar den zoveel impact zouden heb ben. De extra eisen hebben niet met onze werken te maken, maar toch. We hadden dit op de infor matiebijeenkomsten in Ossenisse moeten melden." Ron de Kort, PvdA-fractievoorzit- ter in Hulst, heeft het college van B en W schriftelijk vragen gesteld. Hij voorziet negatieve gevolgen voor de recreatie en vraagt zich af of de kwaliteit van de communica tie voldoende was. „Natuur moet bij voorkeur toegankelijk zijn", stelt De Kort. De dorpsraad Ossenisse-Zeedorp houdt maandag 16 november van af acht uur met verantwoordelijke bestuurders' een infoavond in Hof ter Nesse. Voorzitter Ineke Eibers: „We willen fatsoenlijk tot een op lossing komen." V@SBS!S5&88m®S3$!!&SSS8i door Martijn de Koning BIERVLIET - „Ze eten hier altijd twee keer zoveel", grinnikt juf en directeur Judith Gravemaker van obs De Maatjes in Biervliet, terwijl ze naar de kleuters wijst. Hun handjes gaan gretig naar de schaal krentenbollen op tafel. Die krijgen ze duidelijk niet elke dag. Boven dien: zien eten doet eten. „Ik heb er drie op", roept de één. „Ikke lek ker vier", is de reactie. De Maatjes deed gisteren mee aan het Nationaal Schoolontbijt, zoals veel andere scholen deze week. Maar daar bleef het niet bij. „Het erna van het ontbijt is dit jaar bijten is top", zegt juf Judith, kinderen zijn in sportkleding r school gekomen. Ze krijgen ks een voetbalclinic van Mark Kunder, trainer bij Zaamslag. erder maken ze kennis met kin- eryoga en gaan ze fietsen op een rollenbank." En dat was nóg niet alles. De kin deren konden gisteren ook kennis maken met hun zelfgeschreven boek. Kinderboekenschrijver Casy el Bouhnani, ook ouder van een leerling bij De Maatjes, kwam eer der al op school langs om de kinde ren van de groepen 5 tot en met 8 uitleg te geven over haar werk. „Ze heeft tekeningen uitgedeeld, waar de leerlingen een verhaal bij ver zonnen", legt juf Judith uit. De leerlingen uit de lagere groepen kleurden de plaatjes in, waarna El Bouhnani de boel verzamelde en liet drukken. Het resultaat: een kleurrijk en vrolijk boek van bijna honderd pagina's. „Elke klas heeft straks een eigen exemplaar", zegt de juf „En ouders krijgen de kans er eentje te bestellen." TERNEUZEN - Windturbines in de Koegorspolder voldoen aan de ge luidsnormen, aldus de Raad van State in Den Haag. Het rechtscolle ge heeft een bezwaar van een om wonende gisteren dan ook afgewe zen. De bewoner tekende bezwaar aan vanwege geluidhinder. naHmBHOBEmnnHBeaBBgnHHRB Markt 51 Middelburg T0118886886 Juf Agnes hoeft geen moeite te doen om de leerlingen van groep 1 en 2 van basisschool de Maatjes duidelijk te maken dat tomaten gezond zijn. De op een bord geserveerde plakjes vinden gretig aftrek. foto Peter Nicolai oM Mraigcoooru www.lekkerpuzzelen.nl donderdag 5 ncjv. 19.30 - 20.30 uur Franca Treur Dorsvloer vol confetti I vrijdag 6 nov. 16.30-17.30 uur De Drvkkery Talkshow Rebecca van Wirtene zaterdag 7 nov. 15.00-16.30 uur De Mannenbroeders dinsdag 10 nov. 15.00 uur Johan Sinke Dolend in de tijd boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75