Bernhard had zijn eigen 'Greet' 61 binnenland Gezonde zestiger vaccineren of kind? Tuchtraad schorst advocaat Dion Bartels Oranjes bijgepraat over problemen Mexico-Stad GEBEDSGENEZING Omstreden Pranananda werd ontboden op Soestdijk Appel valt niet ver van de boom 'n Slimme ondernemer weet wanneer-ie toe moet slaan. donderdag 5 november 2009 MEXICO-STAD - Koningin Beatrix wordt begroet vergezeld door prins Willem-Alexander en prin- testedenproblematiek. Gisteravond trakteerde door de Mexicaanse president Felipe Calderon ses Maxima, is tot en met morgen op staatsbe- de koningin de Mexicanen op een optreden van (rechts) voorafgaand aan een rondetafelgesprek zoek in Mexico. In Mexico-Stad zijn ze bijgepraat het Arnhemse dansgezelschap Introdans. over de ontwikkeling van Mexico. De koningin, over duurzame stedelijke ontwikkeling en de gro- foto Frank van Beek/ANP Prins Bernhard blijkt zelf ook een 'gebedsgenezer' te hebben gehad: Hiranmaya Ghosh, bijgenaamd Prana nanda. Hij kwam eind jaren dertig naar Soestdijk. door Cees van Hoore Lang voordat in de jaren vijftig de Greet Hof- mans-affaire speelde, had prins Bernhard zelf ook een 'gebedsgenezer'. Zijn naam AMSTERDAM - Advocaat Dion Bar- tels is gisteren voor onbepaalde tijd geschorst door de Amsterdamse raad van discipline. Dat gebeurde op verzoek van de deken van de Or de van Advocaten in Utrecht. De tuchtrechter heeft de uitspraak op zijn website gepubliceerd. Vol gens een woordvoerster van de lan delijke advocatenorde waren bij de Utrechtse deken klachten binnenge komen en signalen dat de bedrijfs voering van Bartels niet op orde was. De raad van discipline heeft ook een bewindvoerder aangesteld die orde op zaken moet stellen bin nen het advocatenkantoor van Bar tels in Zeist. Bartels profileert zich als belangen behartiger van gedupeerde beleg gers in fraudezaken rond onder meer Caribbean Comfort, Easy Li fe, Palm Invest en TRE. De Utrecht se advocaat ligt al een tijdje onder was Hiranmaya Ghosh, bijge naamd Pranananda (Zaligmaken de), een in 1908 in Calcutta gebo ren Brits-Indiër. Eind jaren dertig haalde Bernhard hem naar Soest dijk. Dat blijkt uit documenten van het Bureau Nationale Veilig heid, de voorloper van BVD en AIVD. Het tv-programma Net werk heeft deze documenten ont dekt en brengt er vanavond een re portage over. Programmamaker Sander Riet veld: „Juliana was zweverig, Bern hard nuchter. Zo wordt er over hen gedacht. Deze reportage zet Bernhard in een ander daglicht." Na de oorlog stelde verbindingsof- vuur, onder meer om de agressieve manier waarop hij de publiciteit zoekt en daarbij gepeperde uitspra ken over zijns inziens frauduleuze bedrijven niet schuwt. De Utrechtse raad van toezicht deed Bartels na onderzoek begin dit jaar al een aantal aanbevelingen. Zoals terughoudend zijn bij publici teit en het kritisch kijken naar kan toorkosten 'die in relatie met de omzet veel te hoog zijn'. De finan ciële basis van het kantoor is kwets baar, zo stelde de raad. Volgens de Amsterdamse tuchtraad is tot nog toe niets veranderd en is de situatie 'zorgelijk'. Volgens Bartels zelf is hij geschorst omdat het bedrijf Homburg de raad van toezicht van de advocaten- orde aansprakelijk heeft' gestteld voor 'geleden en te lijden' schade als hij niet tot schorsing zou over gaan. ficier De Muralt van het Bureau Nationale Veiligheid (BNV) in overleg met de Franse geheime dienst een onderzoek in naar Pra nananda. De man zat op dat mo ment gevangen bij het Poolse Kato wice. Hij zou niet alleen een alter natief genezer zijn geweest, maar ook een SD-man en een gevaarlij ke Duitse spion. „In deze reporta ge hebben we het niet over een kermisattractie, over zo'n type dat in een glazen bol kijkt", zegt San- der Rietveld. „Nee, Pranananda had aanzien. Hij had toegang tot de hoogste kringen binnen de na zi-partij. Goebbels heeft hem nog gevraagd om propaganda te ma- ken voor het Tijger Legioen van de SS, dat uit Brits-Indiërs bestond." Pranananda werd destijds in Bus- sum, waar hij toen woonde, opge haald door een 'koninklijke auto' en naar paleis Soestdijk gebracht, waar hij 'door de achterdeur naar binnen ging'. De redactie van Net werk heeft intensief gezocht naar nazaten van Hiranmaya Ghosh (Pranananda) en zijn partner Ma rie Louise Auersperg. Ze hadden Samen een zoon, Louis. Sander Rietveld: „Waar Pranananda zeifis gebleven, weten we niet. Gravin Auersperg is naar New York ver trokken. Daar loopt het spoor ei genlijk dood." DEN HAAG - Bij ouderen verloopt de Mexicaanse griep minder ern stig dan vooraf werd gevreesd. On dertussen gaat het vaccineren van honderdduizenden kerngezonde zestigplussers in volle vaart door, terwijl gezonde kinderen er moge lijk meer aan hebben. Is dat ver standig? Over deze vraag buigt zich de Ge zondheidsraad zich momenteel. De voorraad vaccins tegen Mexi caanse griep is beperkt. Nederland beschikt nu over 12,6 miljoen vac cins. De resterende 22 miljoen do ses arriverenna 1 januari. Tot op heden worden naast zorg- personeel, chronisch zieken en zwangeren ook kerngezonde zes tigplussers ingeënt. Maar uit cijfers van het instituut voor de volksge zondheid RIVM blijkt dat ouderen minder hard door de griep wor den getroffen dan vooraf werd ge vreesd. Maar 2 procent van het to tale aantal bevestigde griepgeval len is ouder dan 65 jaar. Dit komt mogelijk doordat de Mexicaanse griep gelijkenissen vertoont met griepstammen van vóór 1957. Maandag komt de Gezondheids raad met een nieuw advies, uitgere kend op de dag dat hier de groot schalige inentingscampagne tegen Mexicaanse griep begint. Mogelijk staat in het advies dat ook gezon de kinderen moeten worden gevac cineerd in plaats van gezonde ouderen. Voor het ministerie van Volksgezondheid komt dit advies echter te laat om het beleid nog te wijzigen. De Gezondheidsraad kan maandag ook adviseren om de voorgeschreven dosis te halve ren. Nederland wil twee inentin gen per persoon geven, maar vol gens de Wereldgezondheidsorgani satie (WHO) biedt één prik al vol doende bescherming. Willen kin deren nog iets aan het vaccin heb ben, dan is haast geboden. De griep verspreidt zich in een snel tempo. UTRECHT - Hoezeer jongeren ook hopen dat ze nooit op hun vader of moeder gaan lijken, zodra ze zelf kinderen krijgen is het onver mijdelijk: dan blijkt dat ze toch steeds meer op hun eigen ouders gaan lijken qua opvattingen. Die voor sommigen teleurstellende mededeling doet onderzoeker Freek Bucx, die morgen hoopt te promoveren aan de Universiteit Utrecht. Bucx analyseerde de gege vens van meer dan duizend jong volwassenen, hun ouders en hun partners. Bucx ontdekte ook dat het onder werp van veel grappen waarheid is: als het tussen de partner en de schoonouders niet botert, verwa tert de relatie tussen de ouders en hun eigen kind. Een schoonzoon of -dochter kan zelfs de grootste storende factor zijn in de relatie tussen ouder en kind. Maar het trekt allemaal weer bij zodra het kind en zijn partner zelf kinderen krijgen. mmmmm mmmm mmm Prijzen zijn in euro's excl BTW/BPM en excl. koeien rijklaarinaken. Wijzigingen voorbehouden. Algeüeelde modellen kunnen afv/ljkcn van slandaardspecllicalies. Ford Business Partner leaseprijzen gebaseerd op 20.000 km/48 mnd en op lull operational excl BTW. brandstol en vervangend vervoer. Genoemde prijzen bi] Transit gelden met inachtneming van 400,- subsidie van Senter Novem. wmsmÊaBMmmÊataBmmamBmBmmmmÊtmmmmmKmsBmÊKKÊÊSÊam Bespaar duizenden euro's met de Economy Edition! FordTransit Connect Economy Edition nu 9.995,- Lease vanaf 299,- p.mnd. met FordBusinessPartner. FordTransit Economy Edition nu 13.995,- Lease vanaf 379,- p.mnd. met FordBusinessPartner. Kijk op de nieuwe site www.ford.nl voor de Ford dealer bij u in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6