4\UI selectie Delfgaauw Bral Srétenje Michael Weston King selectie Mylou Frencken Middelburgs Theater Popaanzee Geknipt om te leren donderdag 5 november 2009 Meesterverteller Fred Delf gaauw en cabaretier Sjaak Bral presenteren een try-out van hun nieuwe programma De Nachclub. Het duo beweegt zich op het snijvlak van ontwapenen de humor en magisch realisme. Donderdag 5 november, dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 Zeeuws Byzantijns Koor Sréten je heeft de beroemde Russische bas Vladimir Miller te gast. Mor gen geeft hij een masterclass; za terdag is er een concert, waarbij Miller ook solo enkele liederen van het Valaam Klooster zingt. Masterclass: vr. 6 nov., Casthuis kerk, Middelburg, 10.00-19.00 uur. Concert: za. 7 november, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20.00 uur. King, die optreedt met Alan Cook en Rob van Duuren, be hoort tot de top van de huidige generatie singer-songwriters. Zijn stem komt het best tot zijn recht in de sobere liedjes, maar blijft ook goed staande in de fors georkestreerde nummers. Vrijdag 6 november, De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-maii: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 914330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzèeland@bndestem-pzc.nl door Ali Pankow W ij zijn geen Rus sen en onze gas ten zijn geen Zeeuwen. We gaan dus ook niet alsof Beide koren presenteren zich met hun eigen identiteit", zegt dirigent Jan van den Bos van het Zeeuws Mannen Ensemble (ZME). Zijn koor geeft samen met het wereldberoemde Don Kosaken- koor Wanja Hlibka vrijdagavond een concert in de Grote Magdale- na Kerk in Goes. „Het is gewoon een happening voor ons ensemble samen met dit Russische koor een concert te ge ven. Aan het einde van de avond zingen we twee liederen gezamen lijk, het bekende Wiegenlied van Brahms en Rolling Home, een shan ty van Charles Mackay", vertelt Van den Bos. Veel tijd om vooraf samen te repeteren zal er niet zijn. Het Don Kosakenkoor is op door reis geeft slechts drie concerten in Nederland en wordt krap één uur voor aanvang van het optre den in de Grote Magdalena Kerk in Goes verwacht. De dirigent acht dat geen onoverkomelijk pro bleem. „Het Kosakenkoor is circa veertig uur in de week met zingen bezig. Bovendien is de taal van de muziek internationaal. Een noot is een noot en één tel bij ons duurt bij hen ook één tel. Het 'Kosakenkoor' werd in 1991 op gericht door Wanja Hlibka en Ge orge "iymczenko. Het koor heeft zich toegelegd op een bijzondere uitvoering van sacrale gezangen uit de Russisch-orthodoxe kerk en van bekende Russische volksmelo dieën en klassieke koorwerken. Op het programma staan kerkelij ke liederen als Erster Psalm David, Vater Unser en Herr, erbarme Dich unser oder Gott sei mit uns. Verder manifesteert het gastkoor zich hier met onder meer: Ziuölf Rauber, Ab- endglocken en Grimes Gras und Ka- linka. Het ZME opent het concert met Battle Hymn of the Republic, gevolgd door Until the dawn en Be nedicts met daarin een een so lo-gedeelte voor de sopraan Elsa Wondergem, die tevens soleert als violiste. „Wij werken vaker met haar samen bij optredens. Het geeft zo'n mooi effect als tussen al die mannen, plotseling ook een Cabaretière Mylou Frencken speelt piano, zingt en vertelt in haar nieu we programma Uit bed. Haar vori ge voorstelling ging over verlies, verdriet, afscheid en gemis. Het is nu tijd voor vrolijkere zaken, 'voor iedereen die elke dag toch maar weer z'n bed uitkomt'. De voorstelling is geregisseerd door Pieter Tiddens. Vrijdag 6 november, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur Het Middelburgs Theater speelt Het dagboek van een kamermeisje, gebaseerd op de satirische Franse roman van Octave Mirbeau. Het stuk is bewerkt en wordt geregis seerd door Willem Huijbreghs. Met: Barbara Kouwijzer, Astrid de Buck, Karin Adriaanse en Marina Wijnen. Vrijdag 6 november en zaterdag 7 november, Minitheater, Middelburg, 20.30 uur. Eerste van een serie van vier Pop- aanzee-avonden. De Zeeuwse in breng is van Jay Minor 8c The Ear ly Birds. Als buitenlandse act komt Danny Cavanagh (foto), de zanger van de populaire Britse band Ana thema. Hij zal samen met Anneke van Giersbergen (voorheen be kend van The Gathering) een akoestische show geven. Zaterdag 7 november, Brogum, Zierikzee, zaal open om 21.00 uur. lohnny Kraaijkamp jr en Celine Purcell spelen in de toneelkome die Geknipt om te leren. Het stuk gaat over een professor in de litera tuur en zijn nieuwste studente, een kapster. Hij is een mislukte schrijver die het leven heeft opge geven. Zij is vastberaden het hare te veranderen door een opleiding te volgen. Zaterdag 7 november, Theater de Mythe, Goes, 20.00 uur. vrouw gaat zingen", zegt Van den Bos. Hij is trots op het niveau van het ZME. Het koor is in januari 2003 opgericht op initiatief van een groepje ambitieuze zangers die onder leiding van Jan van den Bos een cursus stemvorming en zangtechniek volgden. Hun doel was binnen de amateurstatus een zo hoog mogelijk niveau te berei ken. Die doelstelling geldt nog steeds. Vandaar dat naast de weke lijkse repetitie op de dinsdagavond in Yerseke bij toerbeurt elke stem groep eenmaal per drie weken in tensieve stemtraining krijgt van de dirigent. „Dat is eigenlijk een feest op zich. Op deze manier kan ik de zangers individuele aandacht ge ven en het resultaat is daarna abso luut merkbaar tijdens de gezamen lijke repetities", zegt Van Bos. Hij heeft zichzelf in de loop der jaren bewust geschoold om zijn eigen stem goed te ontwikkelen en ver volgens om een koor te stimuleren en te dirigeren. Voor dat laatste volgt hij nog steeds lessen bij Ab Brouwer in Kapelle, die op zijn beurt het ZME weer muzikaal be geleidt als trompettist. De andere begeleider is pianist en organist Mark Christiaanse. Het koor telt achttien leden, de oudste is 81 en de jongste 18 jaar. Ouder worden, gaat vaak ten koste van de stem. „Maar bij mannen wat minder snel dan bij vrouwen en bovendien kun je er zelf wat aan doen door goed te blijven oefe nen. Dan kan zo'n stem heel lang mee hoor", zegt Van den Bos. Hij zou overigens de partij voor de eer ste tenoren binnen het ensemble wel wat groter willen. Van den Bos legde circa veertien maanden geleden de basis voor het gezamenlijk concert vrijdaga vond. „Ik las op internet een op roep van het Kosakenkoor Wanja Hlibka. Daar heb ik op gereageerd en zo in de boel in werking gezet. Nu komen zij dus vrijdagavond naar Goes en ik ben ervan over tuigd dat we samen een geweldig concert gaan geven." Vrijdag 6 november, Grote of Magdalenakerk, 20.00 uur. Het Kosakenkoor onder leiding van Wanja Hlibka. Het Zeeuws Mannen Ensemble (ZME) tijdens de wekelijkse repetitie onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48