De open Wurlitzer heeft twee naalden 2 uit donderdag 5 november 2009 zouden exploiteren in het cen trum van Terneuzen. Het assorti ment in Axel leek in niets op wat ze nu in de winkel hebben staan. Goris: „Het begon eigenlijk met het kledingassortiment. Daar kwam van lieverlee kleding uit de jaren zestig bij. Daarna kwam er een jukebox en binnen de kortste keren stonden er twintig juke boxen." Ongeveer een jaar geleden verhuisde de winkel van Axel naar de Nieuwstraat in Terneuzen en bestaat het hele assortiement uit dingen die met rock-and-roll en sixties te maken hebben. Goris: „De meeste mensen hebben goede herinneringen aan de jaren uit hun jeugd. Dat wil je behouden en koesteren. Dat verklaart vol gens mij de populariteit van de ja ren zestig." Daar komt volgens hem bij, dat als je vroeger ging stappen in een café of bar met een jukebox, je zelf je muziek kon kie zen. Nu wordt dat voor je gedaan en kom je er zelf niet meer aan te pas. Toch willen mensen zelf graag die oude plaatjes van vroeger ho ren op het moment dat ze daar zin in hebben, passend bij de stem ming waarin ze verkeren. De jaren zestig vormen voor veel mensen een manier van leven. Er zijn er die hun hele huis er op heb ben ingericht. De Graaf: „Maar zelfs in een modern interieur kan een jukebox erg mooi tot zijn recht komen. Al die kleuren kun nen net de juiste sfeer brengen." Een open en een gesloten jukebox. Links de Wurlitzer uit 1952. De wereld van de jukeboxen kent twee verschillende types. De zoge naamde open jukeboxen van voor i960 en die van de periode er na: de dichte jukeboxen. Bij de open jukeboxen zie je het mechanisme de plaat pakken en de naald in de groef zakken. Bij de dichte exem plaren zie je dat niet. Goris de Graaf heeft een erg mooi exemplaar open jukebox staan, van het merk (kan bijna niet an ders) Wurlitzer uit 1952. Daar zit ten zelfs twee naalden in, een voor de A-kant van het plaatje en een voor de B-kant. Hij was aanvanke lijk bedoel voor 79-toeren platen, maar is nu omgebouwd naar 45-toeren. Er staan ook jukeboxen voor de meer eigentijdse muziekliefheb ber. Daar kunnen honderd cd's in. Dergelijke muziekdozen worden nu nog nieuw gebouwd. Goris koopt meestal zijn jukeboxen in Amerika in. Samen met een mon teur repareert hij ze zo nodig en brengt ze in goede staat. Een beetje jukebox van voor i960 kost toch al gauw 2500 euro. Die van na i960 zijn goedkoper en zijn al voor 800 a 900 euro verkrijg baar. Natuurlijk mogen in een sixties- winkel platen, elpee's, cd's en dvd's niet ontbreken. Volgens Go ris neemt de belangstelling voor de zwarte platen zelfs weer wat toe. Ze klinken toch anders dan cd's, voegt hij er aan toe. Verder zijn er allerlei attributen die aan de jaren zestig doen denken. Van beeldjes van Betty Boop tot aller lei van Elvis. Ook metalen reclameborden zijn momenteel erg populair. Tevens vind je in het Terneuzense juke box center meubilair en kleding uit de jaren zestig. De Graaf voegt er aan toe dat hij ook een feest uit die periode helemaal in stijl aan kan kleden. Jukebox Center De Graaf Nieuwstraat 17 door René Schrier it de geopende deu ren van Jukebox Center de Graaf in Terneuzen schalt muziek van Roy Or- bison en Elvis Presley. Wie naar binnen gaat doet als het ware een stapje terug in de tijd. Toen Goris en Adri de Graaf enke le jaren geleden hun winkel in Axel nog hadden, wees niets er op dat ze in 2009 een jukebox winkel Jukeboxen en attributen uit de jaren zestig. foto Peter Nicolai Middelburg Lezing oceaanzeiler Hans Bouscholfe. CBK Zeeland, Balans 17, 20.00 uur Gratis muziek- en dansles bij junior drumcorps Johan Friso voor kinderen van af zes jaar. Molen de Hoop, Vlissings Bol werk, 18.30 uur. Kamperland Hele week wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Zeeuws Planetarium, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl VRIJDAG 6 NOVEMBER 's-Heer Hendrikskinderen Jaarlijkse tentoonstelling van de Vogel vrienden Goes. Te Werfstraat 18, 19.00- 22.00 uur. Ook op zaterdag, dan van 10.00-16.00 uur. Kamperland Clinic Western riding bij OC Stables, Ste- keldijk 11Van 10.00 tot 17.00 uur. Ook zaterdag. Kapelle Verzamelbeurs door muntenverzamelaars- vereniging Numismatische Kring Zeeland. Met o.a. munten, penningen, bankbiljet ten en oude ansichtkaarten. De Vroone, 10.00-16.00 uur. Lewedorp Ruilbeurs munten, oude ansichten, post zegels en andere objecten. Café-pension De Goede Verwachtingvanaf 18.30 uur. Middelburg Eerste lezing van vier door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen. De eerste lezing heeft als titel "Handel, componist en ondernemer" en wordt gegeven door drs. Kees Wisse. Kaarten- en info: 0118-654347 of kzgw@zeeuwsebibliotheek.nl De Zeeuwse bibliotheek, 16.45-18.45u. Zierikzee Opening Zicht op de Grevelingententoon- stelling in het kader van ontwikkeling toe komstvisie Grevelingen. In het gemeente huis van 15.30 tot 17.15 uur. Drie workshops over het thema lifestyle van de interkerkelijke werkgroep Vrou- wenSpecial. In het MFC, aanvang 20.00 üur. Start vitaliteitstraining voor senioren. In de ontmoetingsruimte van wooncom plex Valetta. Aanvang 13.30 uur. Lezing van Franca Treur, schrijfster van Dorsvloer vol confetti, met interviewer Frans Meulenberg. In de Thomaskerk om 20.00 uur. Zonnemaire Vrijdag, zaterdag en zondag, driedaags evenement Oogstpalet van Klank en Kleur in de hervormde kerk in Zonnemai re. Van 19.00 tot 22.00 uur. ZATERDAG 7 NOVEMBER Brouwershaven Ondernemersbeurs met lokale onderne mers in Tonnenmagazijn. Van 10.00 tot 16.00 uur. 's-Heer Arendskerke ATB-wedstrijden, diverse categorieën. In schrijving vanaf 12.00 uur in het Arends huis. Info: www.arendskerke.com. Goes Dag van de Kunstuitleen. Kunstuitleen De Bevelanden laat 58 nieuwe werken zien. Westwal 45, 11.30-17.00 uur. Ook op zondag, dan van 13.00 tot 17.00 uur. Workshop internationale dans onder lei ding van Wijnand Karei. Accent op dan sen uit Oost-Europa. Kantine De Betho, Klein Frankrijk 2, 13.00-17.00 uur. Kloetinge - Hobby- en kunstmarkt in dorpshuis Amicitia. Van 10.00 tot 17.00 uur. Nieuw-Haamstede Jeugd Natuur en Vogelwacht, Stichting Open Duinen en Werkgroep Actief Ter reinbeheer gaan snoeien. Verzamelen bij Schouwse Boer in Nieuw-Haamstede of tegenover hotel Bom in Haamstede, van 10 tot 12 uur. Vlissingen Éénmalige veiling van kunstwerken uit het project de Chocoladefabriek van dé kunstenaars Ronald Mullié en Carla Dallin- ga. Opbrengst voor het 'Witte Huis' in Vlissingen. De Willem3, 14.00 uur Vlissingen Postzegelbeurs Vlissingse Filatelisten vere niging. 's Morgens taxatie en 's middags veiling. Campus de Ruyter, Van Hogendorpweg 58a, 10.00 uur. ZONDAG 8 NOVEMBER Vlissingen El Amante houdt een tango-café. Met medewerking van dj Guillermo. Vlissingen, foyer Cinecafé, Cinecity, 16.00-21.00 uur. MAANDAG 9 NOVEMBER Goes Begin cursus Kunstgeschiedenis met als thema Russische iconen van De Zeeuwse Volksuniversiteit. Inschrijven: 0118-634800. ROC, Bessestraat 4. Begin cursus Kunstgeschiedenis met als thema De Haagse school: het gekleurde grijs. Inschrijven: 0118-634800. ROC Goes, Bessestraat 4. Zierikzee Rinus Spruit vertelt over zijn boek De riet dekker. De lezing is in de bibliotheek in Zierikzee en begint om 20.00 uur. DINSDAG 10 NOVEMBER Middelburg Presentatie boek Dolend in de tijd van Jo han Sinke. Met muzikale omlijsting van het jazzcombo Backstage. Drukkerij, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46