meer tegen mezelf sport 137 Gerritsen verkouden VSV Olympus viert zestigjarig jubileum Ottens na dit seizoen weg bij Arnemuiden Arantxa Rus na zege in de kwartfinale Marysol 2 I Moniek Kleinsman verraste afgelopen weekeinde op het NK afstanden in Heerenveen. Ze werd tweede op de vijfki- lometer en werd vierde op de drie kilometer. 'Ze kiest op het juiste moment voor zichzelf, zoals het hoort in een individuele sport' Wim den Eisen door Eric de Jager foto Sander Chamid/CPD HEERENVEEN - Afgeschreven en be schimpt na de mislukte Winterspe len van Turijn, geveld door de kop stoot van een paard en opnieuw beledigd bij haar entree als wiel- renster. Vrijdag viert ze haar terug keer op het internationale schaats- podium, bij de World Cup in Ber lijn. Veerkracht heeft een naam: Moniek Kleinsman. Hoe gevoelig 'Turijn' ligt bij Kleins man, blijkt uit haar felle reactie als de Spelen van 2006 vallen in een gesprek. „Dat rakel ik niet meer op. Ik wil er alles over vertellen, maar pas als ik ben gestopt met schaatsen. Op wind van gisteren kun je niet zeilen. Ik heb. geen ver leden, ik ben in januari 2008 op nul begonnen." De pijn van Kleinsman zit vooral in de eerste maanden van 2006. Het zorgeloze talent dat in 2004 met goud op het NK allround voor het voetlicht treedt, verprutst in januari het EK met een foute wissel die Nederland ook nog een startplaats op het WK kost. Een maand later stort ze in op de olympische drie kilometer. Haar zeventiende plaats kost Nederland opnieuw een plek, dit keer op de vijf kilometer. Gretha Smit moet aan de kant blijven. De TNventse krijgt het flink te verduren van fans en pers. Als ze op de ploegen- achtervolging moet lossen, veran dert de kritiek in regelrechte bele- digingen. Mentaal geknakt zakt Kleinsman steeds verder weg. Ze wint nog wel medailles op de Universiade, de studentenkampioenschappen, maar op de NK's kan ze geen pot ten meer breken. In 2007 krijgt ze nog meer teleurstellingen te ver werken. Ze tekent bij de wielerfor- matie Flexpoint van Jean-Paul van Poppel, maar wordt bij haar eerste koers, de Omloop van Borsele, uit koers gehaald. Tijdens opnames voor het tv-pro- gramma 'Toppers te paard' geeft een paard haar een kopstoot, met een hersenschudding als gevolg. Een paar maanden later wordt ze geveld door een bacteriële infectie in een geblesseerde enkel. Het ver haal Kleinsman lijkt voorbij. Het meisjesboek kan dicht. Volledig uit het zicht meldt de schaatsster zich in 2008 bij het ge west Zuid-Holland. Ze verhuist naar Woubrugge, waar ze intrek neemt in het huis van Margot Boer. Trainers Wim den Eisen en Arnold van der Poel, die eerder Gianni Romme, Ralf van der Rijst en Paulien van Deutekom terug brachten naar de top, willen eerst een goed gesprek met het voorma lige talent. „Er doen allerlei verhalen de ron de over haar", zegt Den Eisen. „Ze zou een moeilijk mens zijn en mentaal zwak. Maar dat is onzin. Moniek is een enthousiaste sport vrouw. Ze is sociaal, maar kiest op het juiste moment voor zichzelf zoals het hoort in een individuele sport." Den Eisen breekt Kleinsman in de van hem bekende recht-voor- zijn-raap-analyses tot op de bo dem af Pas als hij op het nulpunt is gekomen, begint hij de schaats ster weer langzaam op te bouwen. „Ze is de meest beschadigde spor ter die ik ooit onder mijn hoede heb gekregen. Wat er allemaal met haar is gebeurd in de pers en bij de schaatsbond na de Spelen, is niet correct geweest. Ze zat er hele maal doorheen. Mentaal en condi tioneel. Ik merkte dat de gebeurte nissen uit het verleden onder huids waren blijven sluimeren. We zijn met de fysio aan de slag gegaan en hebben veel gepraat. Als je op de ijsbaan staat, moet je -•-Annette Gerritsen vertrekt pas donderdag naar de wereldbeker wedstrijden in Berlijn, een dag voordat het toernooi begint. De schaatsster van de ex-DSB-ploeg is verkouden en neemt nog een dagje rust, zo meld de ze gisteren op haar twitterpagi- na. Gerritsen, die afgelopen weekein de op de NK drie gouden medail les won, reist samen met coach Jac Orie en de teamarts naar Duits land. Haar teamgenoten zijn al in Berlijn voor de eerste wereldbekerwed strijden van het seizoen. klaar zijn voor de wedstrijd. Alles wat dat kan belemmeren, moet je uit de weg ruimen." „Ik race weer tegen de klok, niet meer tegen mezelf', zegt Kleins man. Ze somt de ingrediënten van haar comeback op: „Een goede planning, een streng trainingspro gramma, wat eerder beginnen en een week extra in de zon. Ik ben verhuisd naar Bergambacht, ik woon op vijf minuten van onze verzorgingspost.-Bovendien heb ik altijd plezier in het schaatsen ge houden, dus ik heb het plan om te rug te keren in de nationale top nooit laten varen." Afgelopen weekeinde stond ze daar 'ineens'. Met zilver op de vijf kilometer en een vierde plek op de 3000 meter. Allebei goed voor een World-Cupticket. „Het verbaasde me niet eens", zegt Den Eisen. „In de trainingen deed ze het zelfs beter. Maar ze is soms nog een jojo, weinig constant. Haar coördinatie, conditie en top sportmentaliteit zijn goed. Ze heeft alleen een lichte motor, dus ze moet altijd efficiënt schaatsen. De wedstrijden op de NK waren ook niet vlekkeloos, maar als je het geluk hebt dat ze bij andere ploegen fouten maken, zit je er- bij." Kleinsman sprong zaterdag en zon dag als een dolle door Thialf Tra nen biggelden over de wangen, ie dereen kreeg een knuffel na de suc cesvolle races. „De eerste stap was terug naar de nationale top. Nu mag ik meteen naar Berlijn. Dat is prima, want ik wil ook terug in het internationale circuit. Of dat pas in december is of nu al, maakt niet uit." In Berlijn zijn nominaties te ver dienen, die weer deuren openen naar het olympisch kwalificatie toernooi in december. Is het toeval dat de vrouw wiens ondergang werd ingezet op de Spelen, herrijst in een olympisch jaar? „Natuurlijk zit Vancouver in mijn achterhoofd. Maar ik ben realis tisch. Ik wil vooral het beste uit mezelf halen, ik weet niet waar dat eindigt." En dan blikt de vrouw-zonder- verleden stiekem toch eventjes te rug. „Als je één keer op de Olympi sche Spelen bent geweest, wil je meer." donderdag 5 november 2009 VLISSINGEN Handbalvereniging VSV Olympus uit Vlissingen bestaat zestig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is er morgen voor de jeugdleden een bowlingfeest. Daar zullen zo'n dertig kinderen hun opwachting maken. Voor leden, oud-leden, sponsors en relaties houdt Olympus op zater dag 21 november vanaf 20.00 uur een jubileumfeest in strandpavil joen Panta Rhei in Vlissingen. Wie daarheen wil, kan zich opgeven via vsvolympus@handbal.nl. ARNEMUIDEN Henk Ottens is-aan zijn laatste sei zoen bezig bij de voetbalvereni ging Arnemuiden. De trainer uit Aardenburg is nu voor het derde jaar werkzaam bij de zater dag-tweedeklasser. Arnemuiden heeft het dit seizoen moeilijk in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Walcherse formatie staat voorlaatste. De ploeg behaalde uit acht wedstrijden tot nu toe slechts vijf punten. Ottens was in het verleden ook trainer bij IJzendijke en Terneuzense Boys. NANTES Arantxa Rus heeft gisteren de laat ste acht bereikt van het challenger- toernooi in de Franse stad Nantes. De tennisster was met 7-5 6-3 te sterk voor Margalita Tsjachnasjvili uit Georgië. In de kwartfinales speelt Rus tegen de winnares van de partij tussen de Frangaise Step hanie Foretz en Camila Giorgi uit Italië. Ook Michaëlla Krajicek ging door. Ze stond in de eerste ronde tegen over de Tsjechische Petra Cetkovs- ka en won in twee sets: 6-3 6-4. MEEST GELEZEN 1.Bouzambou en Bakker allebei op 50 2. RCS beter uit derby dan Vlissingen 3.Nederland topland op marathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto aasevyinl Vertrek 18 november. 15-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 524.- CODE: BENATRIA Vertrek 04 januari, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 365.- CODE: TORRPALA - incl. vlucht, transfer, luchthavenbelasting, volpension eh 2 halve dag excursies - volpension incl. water én wijn bij de maaltijden Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Extra voordelig door subsidie van Spaanse Overheid. Door een speciale subsidieregeling van de Spaanse Overheid om het wintertoerisme naar de Costa de la Luz, de Costa del Sol en Mallorca te stimuleren kan Marysol u deze winter van een aantal spectaculaire aanbiedingen laten profiteren. Marysol heeft het exclusieve contract voor de Nederlandse markt om van deze subsidieregeling gebruik te maken. U boekt al een 8-daagse vakantie voor slechts €365.-! Alle vertrekdata, verblljfsduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserverlngskosten en calamlteitenfonds. - 8 daagse vliegreis Een zonnige vakantie in de wintermaanden., droomt u hier ook van? Heerlijk genieten van de gezelligheid, lekker eten en een aangenaam zonnetje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39