Kleinsman: 'Ik race niet 361 sport PZC 101DALMAHËRS Alleen zeges kunnen Van Gaal nog redden vanaf 7 november verkrijgbaar Co Adriaanse zegt NEC af Ronaldo naar chirurg Nederland donderdag 5 november 2009 WERELDBEKER SCHAATSEN Moniek Kleinsman is terug aan het front. De schaatsster was afgeschreven, maar morgen viert ze haar rentree bij de World Cup in Berlijn. HILVERSUM - Co Adriaanse heeft geen trek in een avontuur bij NEC, als opvolger van de vorige maand opgestapte trainer Dwight Lodeweges. De voormalige coach van onder meer Willem II, Ajax en AZ ziet er geen heil in om in Nijmegen aan de slag te gaan, „Ik heb met NEC gesproken", beaam de Adriaanse, „maar ik wil geen ploeg zomaar midden in het sei zoen overnemen. Dan is het ook nog eens een club waarmee ik geen affiniteit heb." UITSLAGEN ATLETIEK New York. Marathon. Reinoud Risseeuw (Cad- zand). 3.57,12 uur. BASKETBAL New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Was hington Wizards 102 -90, Indiana Pacers - Den ver Nuggets 93-111, Philadelphia 76ers - Boston Celtics 74-105, Detroit Pistons - Orlan do Magic 85-80, Miami Heat - Phoenix Suns 96-104, Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 83-81, Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 98-101 (nv), Dallas Mavericks - Utah Jazz 96-85, Portland Trailblazers - Atlanta Hawks 91-97. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, 's Lands Welva ren 2 - DC Michielsen 2 6-2: Nico Peeters - Ruud Oonincx 30-28, 64; Kees Verbeek - Piet Oosthoek 25-24, 58; Peter Raas - Janus de Grauw 25-16, 56; Phuc Nguyen - Cees Klijn 11-20,29. MADRID - Het herstel van sterspe ler Cristiano Ronaldo laat bij Real Madrid nog op zich wachten. De Portugese spits blijft hinder onder vinden van zijn enkelblessure, die hem al bijna een maand aan de kant houdt. Volgens een medede ling op de website van Real Ma drid zal Ronaldo zich voor een diagnose in Amsterdam melden bij chirurg Niek van Dijk. Ander half jaar geleden had deze Neder landse specialist Ronaldo ook al onder behandeling. pions League. Een sportief en fi nancieel drama voor Duitslands meest succesvolle voetbalclub. Ie der jaar landskampioen worden én ver komen in de Champions League, voor minder doen ze het niet in München. Van Gaals droomwereld brokkelt in elk geval snel af Het allesbehal ve soevereine Bayern is afgezakt naar de Europese middelmaat, oor delen Duitse kranten. In de Cham pions League speelde de ploeg een maal gelijk, won één keer en ver loor twee wedstrijden. Thuis tegen Juventus speelde Bayern misschien wel zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar bleef het bij o-o. De enige twee echte topspelers, Franck Ribéry en Arjen Robben, komen door blessu res nauwelijks in actie. De invallen de Robben kon tegen Bordeaux ook geen potten breken. Vanwege blessures, rode kaarten en uit experimenteerdrift brengt Van Gaal steeds een andere opstel ling. In veertien opeenvolgende wedstrijden stonden niet een keer dezelfde elf spelers in het veld. Een 'tactische chaos' schrijft de in vloedrijke boulevardkrant Bild, ook al is Bayern in de Bundesliga de ploeg met het meeste balbezit (59 procent) en de minste foute passes (16 procent). Kritiek is er ook op de nieuwe aan kopen. Bayern investeerde bijna 75 miljoen in nieuwe spelers, onder wie Edson Braafheid (Twente) en Danjel Pranjic (Heerenveen). Maar de twee door Van Gaal gewenste 'versterkingen' kunnen het ver langde niveau overduidelijk niet aan en worden door de Bayern-fans uitgefloten. Intussen zwelt ook de kritiek op het management van Bayern aan. De tegenvallende resultaten lijken Louis van Gaal steeds bescheide ner te maken. Van de arrogantie waar hij zo trots op is, valt nog maar weinig te bespeuren. Steeds meer laat hij merken zich verkeerd begrepen te voelen. Van Gaal weet dat hem na de blamage tegen Bor deaux maar één ding te doen staat: zegevieren. ji'VTJ knip de bon uit de zaterdagkrant! Moniek Kleinsman: „Ik wil vooral het beste uit mezelf halen." door Oene van der Wal BERLIJN - De Duitse pers valt mas saal over Louis van Gaal heen. 'Doorsnee Bayern' en 'Ka- tastroph-gaal', schrijven de kran ten. Niet langer lijkt het de vraag of hij vertrekt, maar wanneer. Na het smadelijke verlies tegen Bor deaux (0-2), dinsdag in de Cham pions League, kan Van Gaal zich zelf slechts redden door wedstrij den te winnen, zo wordt hem al om te verstaan gegeven. De trainer reageert gelaten. „We liggen er nog niet uit, we hebben nog een kleine kans", zei Van Gaal. „Maar we zijn afhankelijk van Bordeaux." Zaterdag is het erop of eronder. Dan wacht de competitiewedstrijd tegen Schalke 04, de ploeg die ge traind wordt door voormalig Bayern-coach Felix Magath. Onder leiding van Van Gaal pres teert het steeds radelozer ogende Bayern slechter dan met de ontsla gen en weggehoonde trainer Jürgen Klinsmann. Die stond op dit moment vorig seizoen derde in de competitie en haalde de kwart finales van de Champions League. Van Gaal: zesde in de Bundesliga en zo goed als zekere uitschakeling in de achtste finales van de Cham- Louis van Gaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38