Punt achter roerig tijdperk politie Lekker fris van A naar B en steeds sterker worden 2 Boekhouding PZC donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! KORPSLEIDING Na de eerste kennismaking weten de nieuwe korpschef Letty Demmers en haar plaatsvervanger Els Brekel- mans het zeker: de politie moet in Zeeland blijven. v,fJL Hoofdofficier: Bij nieuwjaar nu meer aanhouden donderdag 5 november 2009 door Willem van Dam Mijn hemel, waar ben ik aan begonnen? „Je kan het best", had mevrouw Van Dam gezegd. Dus zette ik me achter de computer, op zoek naar een een voudig boekhoudprogramma voor de ZZP-er. ZZP, dat is de afkorting van Zelf standige Zonder Personeel. Me vrouw Van Dam is zo'n ZZP-er, daar zij een bescheiden horeca-on- derneming exploiteert. Zij vult glazen als de beste, maar van ad ministratie heeft zij weinig weet. Daarom heeft zij haar boekhou ding uitbesteed. Dat is een dure grap. Vorige week kwam de zo veelste gepeperde rekening van het boekhoudbureau binnen. Ze zeeg ontmoedigd op de sofa neer en kwam vervolgens op een onza lig idee: „Nu je toch in de Vut bent, kun jij die boekhouding toch wel doen? Tijd genoeg, ten slotte." Omdat dat laatste moeilijk valt te ontkennen, plukte ik het ene boekhoudprogramma na het andere van internet. Ooit heb ik mij op de Mulo wel eens het ver schil laten uitleggen tussen credit COLOFON PZC Park Veidzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E; schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076-531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de pzc en ontvang de eerste 2.weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NAM) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p5) Stuur de bon naar: pzc, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 vb Tilburg. Bellen kan ook: 088- 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie en debet, maar veel verder reikt mijn boekhoudkundige kennis niet. Ik heb inmiddels zes boek- houdprogramma's voor begin ners op mijn pc staan; zelfs de grootste kluns zou er de weg in kunnen vinden, zo verzekerden de leveranciers. Kan wel wezen, maar ik ben hopeloos verdwaald in begrippen als journaliseren, in tracommunautaire leveringen en degressieve afschrijvingen. „Kom, kom, je kan het best", probeerde mevrouw Van Dam mij opnieuw moed in te spreken, en met afhan gende schouders sloot ik mij weer op in mijn werkkamer. Da gen ben ik nu doende en het is me nog steeds niet gelukt ook maar één uitgavenpost op correc te wijze te administreren. Gisteren kwam mevrouw Van Dam met een blij gezicht thuis. Met onder haar arm een in feest- papier verpakt pakketje. „Ik heb een cadeautje voor je", zei ze stra lend en ik pakte het verwachtings vol uit. Een boekje was het. Getiteld: Boekhouden voor Dum mies. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Marcel Modde Twee vrouwen aan de top bij de Zeeuwse politie. Of drie eigenlijk, want ook de recherche wordt sinds kort aangevoerd door een dame die haar mannetje staat. Zij schrij ven daarmee geschiedenis in poli tieland. Maar Letty Demmers en Els Brekelmans weigeren perti nent ook de boeken in te gaan als de laatste zelfstandige korpsleiding van Zeeland. Interregionale samenwerking en kennisuitwisseling, prima! Van een samenvoeging met westelijk Brabant en Zuid-Holland wil het nieuwe duo niet horen. Daarvoor is Zeeland te eigen, benadrukken zij de specifieke omstandigheden. De provincie is niet alleen groter dan 'wat ze in de Randstad soms wel eens denken', Zeeland vormt ook nog eens het tweede risicoge bied van Nederland (industrie, kerncentrale, vaarwegen) én in het vakantieseizoen verveelvoudigt bo vendien het inwonertal. Korte lij nen en hechte contacten in de sa menleving zijn daarom van evi dent belang, benadrukt de korps leiding. Brekelmans: „Ik zie een agent uit Tilburg hier geen dienst doen. Wanneer je je realiseert dat we in de zomer worden overspoelt met toeristen, moet je wel weten hoe de lijntjes en afspraken lopen naar horecabazen, campingeigena ren en andere veiligheidpartners in dat gebied." Volgens Demmers profiteert de politie Zeeland nu op timaal van het werk in een duide lijk afgebakend gebied. „De provin ciegrens is tevens de grens van de veiligheidsregio en de politieregio, waardoor er met de provincie en de dertien gemeenten een maxi male samenwerking mogelijk is. De ideale bestuurlijke situatie." Demmers en Brekelmans zetten hoog in op betere contacten tus sen politie en maatschappij. Ook al zorgt het nog steeds haperende Letty Demmers-van der Geest Woonplaats: Eindhoven Geboren: Ermelo, 8 augustus 1952 Gehuwd en drie kinderen Els Brekelmans-Van Woensel Woonplaats: Loon op Zand Geboren: Loon op Zand, 22 september 1957 Gehuwd en drie kinderen Arbeidsverleden: 1975-1977: salesmanager Teener Twen Tours 1977-1980: managementassistente Necomin 1984-1994: directeur/groot-aandeelhouder Rentra Adviesgroep 1994-1997: wethouder in Bergen op Zoom 1997-2002: burgemeester Reusel-de Mierden 2002-2009: burgemeester Best 2009-heden: lid aan korpsleiding KLPD per 1 september 2009: korpschef Zeeland Arbeidsverleden: 1976-1991agent, rechercheur en hoofdagent bij gemeentepolitie Eindhoven 1991-1995: brigadier en ploegchef 1995-1997: managementsopleiding politie 1997-2000: onder meer commandant crimi naliteit bij risicowedstrijden PSV 2000-2004: hoofd afdeling vreemdelingen politie 2004-heden:Divisiechef recherche korps Brabant Zuid Oost per 1 april 2009: plv. korpschef Zeeland Het fietsen begint zijn vruchten af te werpen, qua gezondheid, merkt In- grid Mol. Toen Ingrid zwanger was van Dinand (nu zeven maan den oud) kreeg de Goese last van bekkeninstabiliteit. „Ik heb daarna lang nodig gehad om weer de oude te worden. Maar nu merk ik dat ik sterker word. Dat fietsen heeft daar zeker aan bijgedragen. Steeds kan ik een stukje meer aan, dingen zijn beter vol te houden en als je ergens aankomt, stap je fris binnen. Van de hele dag alleen maar in en uit de auto stappen en binnen zitten, kun je zo loom wor den", zegt Ingrid. Voor haar man ZONDER AUTO y PZC ff COS-Zeeland Martijn is het gezondheidsvoor deel nog duidelijker; in zijn fami lie komt erfelijke hoge bloedruk voor. En daar heeft bewegen een zeer positieve invloed op. Met de regen van de laatste dagen is Ingrid soms wel eens jaloers op Tigo, die lekker droog achterin de fietskar zit. Kiara ook, trouwens, maar die moet het, achterop de fiets, met een paraplu doen. nieuwe landelijke computersyste men intern voor de nodige ergenis- sen en houdt de trage invoer en verwerking van aangiften dienders feitelijk van straat. Het ontbreekt agenten derhalve aan een actueel overzicht van de gebeurtenissen in hun werkgebied. Desondanks keert nog dit jaar de wijkagent terug in het straatbeeld van Vlissingen, Terneuzen, Goes en Schouwen-Duiveland. „Die functie moet uitgroeien tot een ei gentijdse Bromsnor met een hoop verschillende brillen op", zegt Bre kelmans. „Niet alleen de hennep kwekerij in het pandje opruimen vanwege de veiligheid of op grond van strafvordering, maar tevens achter de problematiek kijken. Wordt de kweker bedreigd door een ex of criminele organisatie, moet hij of zij onder dwang kwe ken, of is het om grof geld te ver dienen? Kan er sprake zijn van hui selijk geweld. Zijn er kinderen die dit mee moeten maken?" Voorals nog zijn acht wijkagenten aange steld. De bedoeling is dat aantal la ter uit te breiden. De perikelen rond het gedwongen vertrek van korpschef Fup Gouds waard hebben een hoop onrust veroorzaakt, constateren Dem mers en Brekelmans. „En die is niet zomaar weg", zegt Demmers in alle eerlijkheid. In de nieuwe wind die waait in Middelburg, is meer ruimte voor dialoog. Mede in dat licht trekt Demmers zich de brief van de ondernemingsraad aan, waarin gevraagd wordt om be zinning op grote evementen in ver band met het haperende commu nicatiesysteem C2000 in relatie tot de veiligheid van collega's. De poli tie zal bij organisaties van de Tour de France, Giro én koninginnedag de plaatsing van mobiele zendmas ten eisen voor een beter bereik. MIDDELBURG - Hoofdofficier van justitie Diederik Greive vindt dat de Zeeuwse politie tijdens ongere geldheden gedurende de jaarwisse ling meer verdachten- moet aan houden en oppakken. De nadruk lag tot nu op het voorkomen van ongeregeldheden en het uit elkaar drijven van relschoppers. Tegen de Zeeuwse burgemeesters en de lei ding van de politie zei Greive giste ren dat er nu ook aangehouden en doorgepakt moet worden. Hij vindt dat relschoppers voor het gerecht gebracht moeten wor den. Begin dit jaar was bij de recht bank ruimte vrijgemaakt voor su persnelrecht maar was er niemand om te berechten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2