Cameratoezicht in Goes werkt 27 Negen jaar voor Clingse moord Vlissinger verstoort show Theo Maassen Hyundai) EVALUATIE Politie kan veel sneller ingrijpen Zeeuw topkok Ben jij de zuinigste rijder van Nederland? BRANDSTOF MAAK KANS OP 1Ü25» 5 JAAR GRATIS 6.995,-*** 10.495,-" 13.995,- <S>HYUnDRI donderdag 5 november 2009 door Frank Balkenende goes - Dankzij de camera's die in het Goese uitgaansgebied hangen, is de politie in staat effectiever op te treden. Vorig jaar is 52 keer inge grepen op basis van camerabeel den. Veel (dreigende) vechtpartijen konden zo in de kiem worden ge smoord. Wel zijn technische verbe teringen noodzakelijk. De gemeente Goes is tevreden over de inzet van de camera's, blijkt uit een evaluatie. Ze hangen sinds 2001 op de Grote Markt, in aanpa lende straten en de kaden rond de stadshaven. In 2006 is besloten het gebied waar cameratoezicht plaats vindt, uit te breiden met de Koe poort (waar veel taxibusjes stop pen), Vlasmarkt, Wijngaardstraat, Korte Vorststraat en Stalstraat. In die laatste straat is de camera nog niet geplaatst, omdat eerst het pla veisel moet worden vernieuwd als onderdeel van het Masterplan Bin nenstad. Volgens burgemeester Dick van der Zaag kan de politie sneller in grijpen. „De agent die de monitors in de gaten houdt, hoeft maar een seintje te geven en het bikersteam dat tijdens stapavonden de binnen W door Ad Roos stad doorkruist, is er in een mum van tijd."De camerabeelden wer den vorig jaar 52 gebruikt nadat ze ongeregeldheden en overtredingen hadden geregistreerd, zoals mishan deling, openlijk geweld, steekpar tijen, vernielingen, dealen in hardd rugs, brandstichting, diefstal en zakkenrollerij. De politie kan beter en sneller daders traceren, optre den tegen baldadig gedrag en groe pen jongeren volgen als die door de binnenstad zwerven. Voorlopig denkt de gemeente Goes niet aan uitbreiding van cameratoe zicht, hoewel er wel is gevraagd om camera's te plaatsen bij de Mu ziekschool aan de Van der Spiegel straat. Daar zouden 's avonds en 's nachts ook groepjes jongeren rond hangen. Maar bij Van der Zaag is daar niets van bekend: Wel is het noodzakelijk te investe ren in onderhoud en techische ver beteringen. Zo moeten de camera's voortaan vier jaar gereinigd wor den voor een optimale beeldkwali teit. De lenzen van de beweegbare camera's moeten met enige regel maat worden nagekeken en her steld. Ook moet de politie de be schikking krijgen over betere moni tors. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Clinge voor moord een gevangenisstraf van ne gen jaar opgelegd. De rechtbank achtte bewezen dat de man op 26 oktober vorig jaar 'na kalm beraad en koel overleg en met opzet' de toen 37-jarige Peter Hoefnagels - zijn beste vriend met messteken om het leven heeft gebracht. In haar vonnis oordeelde de rechtbank dat de Clingenaar een mes had gepakt met de bedoe ling er mee te steken en dat hij vol doende momenten had gehad om met zijn plannen te stoppen. En dus was het moord. De officier van justitie had voor moord tien jaar cel geëist. Zijn vader was nog maar net drie maanden eerder overleden en de Clingenaar vermoedde dat zijn moeder al was begonnen aan een nieuwe relatie. „Veel te snel en on gepast", zei hij tijdens de behande ling van de zaak. De avond van de moord was hij naar een feestje ge weest en na afloop besloot hij naar de woonwagen van zijn moe der in Sint Jansteen te gaan om uit te zoeken of het waar was dat zij een nieuwe relatie had. Daar trof hij zijn moeder vrijwel naakt en in paniek voor de deur van de woonwagen aan. Hij pakte terneuzen - Cabaretier Theo Maas sen heeft dinsdagavond in het Scheldetheater in Terneuzen zijn voorstelling Zonder Pardon een klein kwartier gestaakt. De aanleiding was het gedrag van een man uit Vlissingen, die op de eerste rij van de volle zaal druk in de weer was met zijn gsm. De ca baretier had hem al gevraagd daar mee op te houden, maar daar trok de man zich niets van aan. Maassen trok zich direct terug in zijn kleedkamer en eiste dat de Vlissinger uit de zaal werd verwij derd. Na aandringen van één van zijn technici én personeel van het theater lukte dat. Toeschouwers dachten dat het om een grap ging, die onderdeel vormde van de voor stelling. Dat was niet het geval. Maassen maakte zijn voorstelling na het vertrek van de man ge woon af Hij had de zaal vooraf ge waarschuwd gsm's uit te zetten en niet te fotograferen. een mes, doorzocht de woonwa gen en eindigde bij de douche ruimte, die op slot was. Op zijn roepen kreeg hij geen gehoor. Ver volgens trapte hij de deur in. Vanaf dat moment zei hij zich niets meer te kunnen herinneren. Hij kwam weer bij zijn positieven toen zijn moeder hem tegen de grond had gewerkt en het slachtof fer bloedend naast hem lag. De na genoeg naakte man die hij had neergestoken bleek niet alleen de nieuwe relatie van zijn moeder te zijn, maar ook nog eens zijn beste vriend, die inmiddels was overle den. Vervolgens belde de Clinge naar 112 om te vertellen wat er was gebeurd. sluis - Oud-Sluisenaar Roger van Damme is in België verkozen tot kok van het jaar van de culinaire gids Gault Millau. Van Damme is eigenaar en chef van lunch-lounge Het Gebaar in Antwerpen. Hij zorgde met zijn uitverkiezing voor een grote verrassing. BIJ NADER De wijnroute die volgende week wordt gehouden door tien Vlissing- se restaurants vindt - uiteraard - niet vrijdag 20, zaterdag 21 en zon dag 22 september plaats, maar die dagen in november. Dat stond gis teren verkeerd in deze krant. Hvunaoi HVunoRi HYLlnOHI Hyundai ontwikkelt energiezuinige en milieuvriendelijke auto's zoals de Hyundai i30 Blue met het unieke start/stopsysteem. Wlaar hoe zuinig rijd jij eigenlijk? Bewijs het in de Hyundai Blue Challenge. Maak een testrit in de Hyundai i30 Blue en maak kans op 5 jaar lang GRATIS brandstof. Ga langs bij de Hyundai-dealer of kijk op www.hyundaiblue.nl en doe de Hyundai Blue Challenge" Hyundai ilO vanaf: Hyundai i20 vanaf: Hyundai i30 vanaf Gecombineerd brandstofverbruik volgens EEC-norm 1/100 km: 4,3 - 7,6 km/l: 23,3 -13,2 CO. emissie g/km: 115 -182 Official Partner Hyundai bewijst kwaliteit: i hyundai 3 jaar garantie I multipoint zonder kilometerbeperking l garantie MIDDELBURG: AUTOBEDRIJF M00LEIMAAR B.V., KLEVERSKERKSEWEG 7-9, TEL. 0118 - 636248. MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., N00RDWEG 467, TEL. 01 18-612042,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29