zeeland 125 'Manege kan niet naast N57' TO PZC Geen huizen op locatie ziekenhuis Ontuchtpleger gaat een jaar de gevangenis in RAPPORT ZLTO De Gouwe Reijers heeft ingeklemd tussen twee wegen geen toekomst Leuke cadeatip! Toos Henk Scheurkalender 2010 Gezondheidscheck voor 45-plussers donderdag 5 november 2009 door Theo Giele SEROOSKERKE - Ingeklemd tussen de nieuwe en de Kadetweg (de oude N57) heeft manege De Gou we Reijers heeft geen gezonde toe komst. Dat stelt ZLTO Paardenhouderij in een rapport dat is opgesteld in op dracht van de manege. Het tracé van de nieuwe N57 loopt dwars door de buitenbak van De Gouwe Reijers. De bak ligt in een strook van 35 meter breed en 190 meter lang. Het vormt de ontbre kende schakel in de gronden die Rijkswaterstaat heeft gekocht voor de aanleg van de N57. De grond is in handen van de Stichting tot steun aan de landelijke rijvereni- ging en ponyclub 'De Gouwe Reij ers'. Rijkswaterstaat heeft als alterna tief een stuk grond aangeboden in een driehoek tussen de oude en nieuwe weg en het huidige par keerterrein. De voorzitter van de manege, Henk Rhebergen, ziet in het rap port zijn mening bevestigd dat een buitenbak pal naast (drukke) we gen onveilig is. Paarden kunnen schrikken door lichten van auto's en bijvoorbeeld klapperende zei len van voorbijrijdende vrachtwa gens. „Het rapport is drie weken gele den naar Rijkswaterstaat gestuurd, maar we hebben nog geen reactie gekregen." Volgende week bespreekt de leden vergadering van De Gouwe Reijers het rapport van de ZLTO. Voorlo pig kan de vereniging weinig meer doen dan afwachten. Woordvoerder Eric Mostert zegt dat Rijkswaterstaat het rapport van ZLTO bestudeert. Hij kan niet exact zeggen wanneer de dienst met een reactie komt. Eind 2010 gaat het 'Middelburgse deel' van de N57 tussen de A58 bij Middelburg en de Gapingseweg open voor het verkeer. Een jaar la ter wil Rijkswaterstaat het gedeel te tot aan de Veersedam in gebruik nemen. Dit noordelijk tracé is het deel dat de buitenbak van de manége doorsnijdt. Voordat de strook asfalt wordt uit gerold, moet de grond eerst een jaar met zand worden belast om verzakking later te voorkomen. Met die voorbelasting kan niet al te lang meer worden gewacht, wil de nieuwe N57 op Walcheren in 2011 van zuid naar noord helemaal af zijn. door Maurits Sep MIDDELBURG - Hoge bloeddruk en verlies van le nigheid. Dat zijn de meest voorkomende kwalen die fysiotherapeut Lennard Knol gisteren consta teerde bij mensen die zich onderwierpen aan de gratis gezondheidscheck die Knol Fysiotherapie aanbood in de kantine van voetbalvereniging Zee- landia Middelburg in Middelburg. Volgens Knol onderwierpen zo'n honderd mensen zich aan de gezondheidscheck. „We doen geen conditietest, maar kijken wel naar bijvoorbeeld bloeddruk, hartslag en vetpercentage." De check was vooral bedoeld voor 45-plussers die nu niet sporten, maar dat wel willen gaan doen. Deze eerste ge zondheidscheck krijgt waarschijnlijk een vervolg, vermoedt Knol. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Als het ziekenhuis Walcheren en het ZRTI weggaan uit Vlissingen, komt op de plek die ze achterlaten in ieder geval geen woningbouw. „Dat staat vast", be nadrukt wethouder Frans Prins van Vlissingen. „Wij richten al onze energie voor woningbouw op het Scheldeter- rein. De rest van de woningbouw moeten we tot het uiterste beper ken. We moeten geen concurren tie aangaan met onszelf" Nadat vorige week al het zieken huis aankondigde te willen vertrek ken naar Goes en de Mortiere, kwam daar deze week het Zeeuws Radio Therapeutisch Instituut (ZR TI) bij. Dat moet bij een goed zie kenhuis gevestigd zijn en vindt ver huizing naar Goes dus het beste. Dat kwam voor Prins 'niet onver wacht', maar desondanks over heerst de teleurstelling. „Het bete kent nogal wat dat twee grote in stellingen het centrum van onze stad verlaten." Overigens legt het Vlissingse ge meentebestuur zich nog niet neer bij het vertrek van het ziekenhuis, zegt Prins. Samen met de gemeen ten Middelburg en Veere wordt binnenkort een brief naar de Twee de Kamer gestuurd om die te her inneren aan een motie van de Ka mer over het behoud van een ba sisziekenhuis op Walcheren. „Wij denken dus ook nog helemaal niet na over wat we straks eventueel met die plek van het ziekenhuis kunnen doen. „Maar één ding staat vast: geen woningbouw." Wel mogelijk zouden zijn een zorghotel (Prins: „Zo dicht bij zee, dat is prachtig") of een 'parkach tige omgeving'. door Ad Roos MIDDELBURG - Een gevangenisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk, toezicht door de reclassering en het betalen van 200 euro voorschot aan smarten geld. Die straf legde gisteren de rechtbank in Middelburg op aan een 42-jarige Middelburger. De man kreeg deze straf opgelegd omdat hij van medio 2006 tot en met september .van dit jaar zijn achtjarig nichtje diverse keren sek sueel heeft misbruikt. Dat hij ook nog ontucht zou heb ben gepleegd met haar één jaar jongere zusje acht zowel de offi cier van justitie als de rechtbank niet bewezen. De zaak kwam aan het rollen toen in de schoolklas van het meisje een project liep over seksuele voor lichting. Na afloop van het project vertelde het kind aan de juf dat ze 'al be kend was met seks' en vertelde haar verhaal. Dat ze -wanneer oom kwam oppassen- naar de computerkamer moest komen, zich daar moest uitkleden, hij haar tongzoende en overal betastte. Ook drong hij met zijn vingers bij haar binnen en moest zij ook hem ontuchtig betasten. Het vonnis was conform de eis. "«'«ras Scheurkalencier^^ Toos Henk van cartoonist Paul Kusters vormen het kolderieke duo van de populaire, actuele cartoon, die in vrijwel alle provinciale kranten verschijnt. De kalender biedt een jaar lang iedere dag in de keu ken, op het toilet of op het werk een op de actualiteit geënte grap van het populaire duo. Toos Henk worden dagelijks gelezen door vele duizenden fans tussen de 9 en 90 jaar. Lezersprijs 12,95 exclusief verzendkosten 1,95 www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27