buitenland I n BelCompany winnen staten terug na de negende november' r Mm De nieuwste Windows Phones bij BelCompany. iSIHH Hi Telefoonboek. nu 12 maanden Eindeloos Online van voor 1,- p/mnd. BelCompany. Verstaat je als geen ander. donderdag 5 november 2009 ■n Waar je ook bent, Windows gaat met je mei; ^.Windows phone Obama naar de staat Maryland zal brengen. niet in om het burgermeester schap van New York in-handen te krijgen. De onafhankelijke burgemeester Michael Bloomberg, de rijkste man van de stad, kreeg met een re latief kleine marge steun voor een derde termijn. Bloomberg kon na telling van 96 procent van de stem men rekenen op 50,5 procent. Zijn uitdager, de Democraat William Thompson Jr., stond op 46,2 pro cent. Het is de vraag of Obama echt veel invloed heeft gehad op de lokale verkiezingsuitslagen. Peilingen na afloop van de lokale verkiezingen gaven aan dat de meeste mensen zich niet lieten leiden door hun mening over de president. Analis ten wezen er wel op dat de Demo craten moeite zullen hebben om hun ruime meerderheden te verde digen tijdens de Congresverkiezin gen van november volgend jaar. De toestand van de economie blijft de grootste zorg voor veel kie zers. Onder Obama is er wel weer sprake van enige economische groei, maar dat heeft vooralsnog niet geleid tot meer werkgelegen heid. Vooral conservatieve Democraten zullen met enige bezorgdheid naar de uitslagen kijken. Zelfs steun van president Obama blijkt geen garantie voor electoraal succes. Sommige partijgenoten van de pre sident kunnen daardoor een meer zelfstandige koers gaan varen. De Democraten wonnen dinsdag wel een extra Congreszetel in een district van New York dat al sinds de burgeroorlog (1861-1865) in han den was van de Republikeinen. Die lokale verkiezing bracht vooral de intense verdeeldheid binnen de Republikeinse partij aan het licht. Met de steun van kopstuk Sarah Palin nam een uiterst conservatie ve kandidaat het op tegen een meer gematigde Republikein. Uit eindelijk gingen de Democraten er met de winst vandoor. de partijbonzen uitdaagde. Die de DDR een opknapbeurt wilde ge ven en democratie bepleitte, maar die geen overgave wilde aan het ka pitalisme. Ocharm zij, de idealisten. Ze moes ten accepteren dat het volk mas saal om Helmut en Mercedes riep. De Wende ontsnapte aan zijn scheppers. Wirsind das Volk werd Wir sind ein Volk. Toen ik hem een week na de val van de Muur trof zat hij er sip bij. Dat was tien jaar later anders. Hij was anders. Weg lange haren, rui ge baard en slobbertrui. Vanaf de afgesproken plaats zwaaide een vlot gekapte, gladgeschoren advo caat. Tevens fractievoorzitter van Bündnis '9o/Grünen in de Leipzi- ger raad. „Na de negende novem ber was de Wende-voorbij en werd het kapitaal omhelsd." Dat zei de Lassig die naar Armani geurde. „Ik heb het aangekeken en ben rechten gaan studeren, omdat ik juist tijdens de Wende ontdekte hoe hulpeloos we waren. Dat mag niet meer gebeuren." Anno 2009 is hij partner van Lassig, Fieber, Landgraf, Seiffert 8c Hanke Advo caten. En lid van de SPD. In goed Westduits: salonfahig. Lassig praktiseert in een stad die met hem is gerestyled. „In Leipzig worden de mensen met een kuch je geboren", zei in '89 een plaatse lijke arts toen ik zijn sanatorium bezocht. De bruinkool verpestte lucht en longen. De tweede stad van de DDR stonk en was vuil. Ze is de voorbije twintig jaar echter geschrobd en geföhnd. Opvallend weinig kuchers tegenwoordig. Dat herrezen Leipzig heeft het feest van de herinnering al ge vierd. Want, zeggen ze in de Hel- denstadt, de Muur viel niet op 9 no vember maar op 9 oktober 1989, en wel bij ons op de Karl Marx- platz. Voor Jochen Lassig, de rebel van toen, was er nu plaats in de wie rook op het podium. 48?! Start I IC'SW.r vlij» Conference Room 6 Cc.'i:»«.iec'.ï?;'sB a 4$ t* r» 1 T Ader Call A HTC Touch Pro2 GRATIS «m Hi 35 Eindeloos Online 2 jaar (1C12 maanden 36,- p/mnd, daarna 44,95 p/mnd) HTCTouch2 GRATIS i.c.m. Hi 20 Eindeloos Online 2 jaar (T12 maanden 22,50 p/ mnd, daarna 29,95 p/mnd) Makkelijk al je nummers veilig Online opslaan Exclusief bij BelCompany Vanal een Hi 25 2 jaar ING Ai) BSTAil JAARPRIJS telecom TELEGRAAF I ELSEVIER RETAIL Aanbiedingen zijn geldig t/m 11 november 2009 tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder. Ga naar www.belcompany.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11