io fouib Teheran slaat betoging uiteen Het kapitaal werd omhelsd na de n winnc Republikeinen KRAS.NL KERST- en NIEUWJAARSREDEN m 5 dgn ELZAS s dgn RIJNLAND 13 dgn DORTMUND waarom zou je meer betalen donderdag 5 november 2009 y igg- Inclusief ontbijt en veelal feestelijke extra's! Zie www.kras.nl/12054 Vertrekdata: vrijdag 4 en 18 december met verblijf in 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels, ontbijt en excursies e bezoek de sfeervolle kerstmarkt of ga gezellig winkelen in Antwerpen wandel over de gezellige kerstmarkt en smul van de vele heerlijkheden Zie www.kras.nl/12063 Vertrekdatum: woensdag 23 december s met verblijf in het comfortabele Hotel de L'Ange, ontbijt en diner en excursies extra's: kerstdiner 24/12 (met wijn) en 25/12 excursies naar o.a. Grand Ballon, het pittoreske stadje Colmar, Route du Crêtes, de metropool Straatsburg en Ribeauvillé Zie www.kras.nl/12043 Vertrekdatum: woensdag 23 december 6 met verblijf in 4-sterren Pentahotel Trier, ontbijt en diner en excursies extra's: dinerbuffet op 24/12, kerstdiner op 25/12 en muziekavond op 25-26/12 e met o.a. Trier, Echternach, Bernkastel Kues, Traben Trarbach en Monschau Zie www.kras.nl/12000 Vertrekdatum: dinsdag 22 december 9 met verblijf in 4-sterren Hotel Ramada Budapest, ontbijt en (kerst)diners en excursies Boedapest wordt wel de lichtstad genoemd en benadrukt dat nog extra tijdens de feestdagen! Naast een stadstour zien we ook de Donauknie en Gödollö Vertrekdatum: dinsdag 22 december met verblijf in 4-sterren City Hotel Bauer, ontbijt eri (kerst)diners en excursies extra's: feestelijke diners en Bauernbuffet met excursies naar o.a. Passau, het romantische Wenen, Schloss Schönbrunn, Wachau en Stift Melk Zie www.kras.nl/12027 Vertrekdatum: woensdag 23 december 6 met verblijf in 4-sterren Ramada Treff Hotel Leipzig, ontbijt en diner en excursies 8 extra's: kerstdiner op 25/12, kerstbuffet op 26/12 en oudejaarsgalafeest op 31/12 8 met o.a. Leizpig, Wittenberg, Wörlitz, Dresden, Erfurt, Altenburg en Halle Zie www.kras.nl/12002 BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm Vier de feestdagen met KRAS.NL! Wij nemen u in de gezellige decembermaand mee naar de leukste vakantiebestemmingen in Europa. Of u nu kiest voor een kerstshoppingreis naar Duitsland of België of een zeer complete busreis met Comfort Class Bus (met meer beenruimte)... bij KRAS.NL vindt u het meest complete aanbod tegen de beste prijzen! Vraag onze gratis kerst- en nieuwjaarsreizen brochure aan of kijk op www.kras.nl Vertrekdata: vrijdag van 27/11 t/m 18/12 3 met verblijf in 4-sterren Mercure Hotel Hagen en excursies 8 combineer het gezellige kerstshoppen in Dortmund met het prachtige Sauerland. 8 met o.a. kerst in het winkelcentrum CentrO en de mooie kerstmarkt met veel lekkers VERENIGDE STATEN Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) Ordetroepen Teheran slaags met demonstranten. Betogingen tegen Iraanse rege ring en tegen de Verenigde Staten. Obama roept op tot einde van wantrouwen tussen beide landen. TEHERAN - Iraanse ordetroepen hebben gisteren met de wapen stok ingeslagen op demonstranten die leuzen scandeerden tegen de regering van president Mahmoud Ahmadinejad. De illegale demon stratie vond plaats terwijl nog geen kilometer verderop regerings gezinde betogers herdachten dat de Amerikaanse ambassade dertig jaar geleden werd bezet. de partijbonzen uitdaagde DDR een opknapbeurt wi ven en democratie bepleit die geen overgave wilde aa pitalisme. Ocharm zij, de idealisten. ten accepteren dat het voll saai om Helmut en Mercei De Wende ontsnapte aan scheppers. Wir sind das Vt Wir sind ein Volk. Toen ik week na de val van de Mu zat hij er sip bij. Dat was tien jaar later and was anders. Weg lange ha ge baard en slobbertrui. V afgesproken plaats zwaaid vlot gekapte, gladgeschore Obama naar de staat Marylan niet in om het burger schap van New York in-h; krijgen. De onafhankelijke burgt Michael Bloomberg, de man van de stad, kreeg me latief kleine marge steun derde termijn. Bloomberg telling van 96 procent van men rekenen op 50,5 proc uitdager, de Democraat Thompson Jr., stond op t cent. Het is de vraag of Obama invloed heeft gehad op c verkiezingsuitslagen. Peili afloop van de lokale verk gaven aan dat de meeste Op 9 november is het twintig jaar ge leden dat in Duitsland de Muur viel De hele wereld veranderde. Deze krant besteedt deze week elke dag aandacht aan die historische novem ber van 1989, aan de hand van per soonlijke herinneringen van verslag gever en ooggetuige Twan van den Brand. door Twan van den Brand "TT ochen Lassig studeerde theo- I logie in Halle. Niet omdat hij I in God geloofde, maar in vrij- 1 heid. „De kerk was in de DDR een béétje een eiland, ze was een béétje het Westen", al dus Lassig. Zijn rebelse geest zorg de ervoor dat hij van dat eiland - werd geschopt. Hij belandde in 1988 in Leipzig, de Saksische stad waar het al lang broeide. Lassig, 27 toen, ploeterde als straatartiest en glazenwasser. Hij was vaste bezoe ker van de 'conspiratieve' bijeen komsten in de Nikolaikirche. De re volutie, de -Wende, zou vanuit deze kerk met de witte bankjes worden voortgeduwd. De Montagsdemo's kregen faam in de hele DDR. Op de negende oktober stonden 70.000 Leipzigers tegenover een op schieten voorbe reide Volkspolizei. De gedachten vlogen naar de voorbije zesde juni, naar Peking en het bloedbad op het Plein van de Hemelse Vrede. Op de Karl Marxplatz evenwel ze gevierde het volk en deed de auto riteit een stap terug. Leipzig heette plots Heldenstadt. jochen had zich toen al ontpopt tot woordvoerder van Neues Fo rum, de club van intellectuelen die De oppositie greep de ambassade herdenking aan om in groten geta le de straat op te gaan teneinde nogmaals te protesteren tegen de gang van zaken bij de presidents verkiezingen van juni. Velen droe gen een groene hoofddoek of groe ne polsband, ten teken van steun aan oppositieleider Mir Hossein Mousavi. Die zegt dat de overwin ning hem in juni door Ahmadi nejad is ontstolen. Zowel Mousavi als een andere pro minent van de oppositie, oud-pre sident Mohammad Khatami, leek de oppositiebetogers te steunen. Het contrast tussen beide demon straties kon niet groter zijn. Bij de Amerikaanse ambassade klonken leuzen als 'dood aan Amerika', op het Haft-e-Tir-plein werd 'dood aan de dictator' gescandeerd. Oog getuigen zeiden dat paramilitaire manschappen en leden van de Re volutionaire Garde onbarmhartig insloegen op de illegale betogers. Er waren minder mensen dan de honderdduizenden betogers die in de zomermaanden de straat op gingen. De Amerikaanse president Obama riep ter gelegenheid van de herdenking van de gijzelingsac tie van 1979 beide landen op 'de weg van aanhoudende argwaan en confrontatie te verlaten'. Amerikaans luchtmachtpersoneel salueert naar het vliegtuig dat president Gouverneurschappen van New Jersey en Virginia weer in handen van Republikeinse Par tij. Witte Huis doet luchtig over de uitslag. Bloomberg voor derde keer burgemeester New York. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - De Republikeinse partij heeft dinsdag de gouverneur schappen van twee belangrijke Amerikaanse staten, New Jersey en Virginia, herwonnen. De oppo sitie ziet in de verkiezingsuitslagen een teken dat de steun voor het be leid van de Democratische presi dent Barack Obama langzaam weg ebt. Het Witte Huis deed er alles aan om de uitslagen te bagatelliseren. Een woordvoerder meldde dat Obama niet eens naar de uitslagen keek. Republikeinen wezen er juist op dat de president de afgelo pen weken uitvoerig campagne voerde voor de Democratische kan didaten. Zowel New Jersey als Vir ginia stemde een jaar geleden bo vendien nog voor Obama. De Democraten slaagden er ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10