Overnachten in de wachtruimte Van treinstation naar Business Station bedrijfs onroerend goed www.acva st vand e rs I ikke.nl 19 et Business Station in liet stationsgebouw van Kruiningen-Yerseke de deuren openen. Foto: Denvon Media Lekker luxe slapen daar waar ooit treinreizigers op de trein zaten te wachten. Als het aan makelaar Arjen de Pagter uit Middelburg ligt, is dat binnen af zienbare tijd mogelijk in het sta tionsgebouwtje in Arnemuiden. De plannen voor een klein hotel in het pand dat al lang leeg staat, zijn al vergevorderd. door Dennis Rijsbergen ARNEMUIDEN - Het stationnetje van Arnemuiden is gebouwd in 1871 en is een Rijksmonument. Al lange tijd wordt het niet meer gebruikt. En dus zocht De Pagter een nieuwe be stemming. Veel animo was er, maar het pand verkopen lukte uiteindelijk niet. "We wilden er echt een goede bestemming aan geven, maar er dien de zich niets goeds aan", vertelt De Pagter. Dus trok hij zijn eigen plan. En eigenlijk is hij er de juiste man voor. De Pagter weet namelijk als geen ander hoe het is om een bijzon der gebouw een totaal andere bedrijfs- funcrie te geven. De Pagter huist met zijn makelaardij namelijk al ell jaar in een watertoren in Middelburg. "Klanten die daar voor een afspraak komen, zijn hele maal enthousiast. Als ze eenmaal langs zijn geweest, vergeten ze zo'n locatie niet. Dat is heel anders als je ergens in een saai kantoor zit." De Pagter verwacht dan ook dat heel wat mensen het leuk vinden om in een klassiek stationsgebouw te over nachten. Het pand ademt nu al sfeer uit. Als het straks is opgeknapt en ver bouwd, heeft het hotel zeven kamers. Architect Johan de Koning van het Laboratorium voor Architectuur in Middelburg maakte het schetsont werp. Ontwerper Rensley Mateel uit Vlissingen zorgt voor de afronding. In de voormalige wachtkamer, in een van de zijbeuken van het stationnetje, komt een zogenaamde master bed room. In de andere zijbeuk komt ook zo'n grote kamer. De entree met lob by verrijst in het midden, met de in gang aan het pleintje. Behalve de twee master bedrooms is er op de be gane grond ook nog ruimte voor een kleinere kamer. Op de eerste verdie ping moeten drie kamers komen en dan is er nog de zolderverdieping Op 1 maart volgend jaar moet waar ook nog plek is voor een kamer. Omdat het gebouw een Rijksmonu ment is, wil De Pagter alles zoveel mogelijk intact laten. Geen müren die gesloopt worden dus. En dat le vert her en tier wel wat technische vraagstukken op. Zo is de zolderver dieping een uitdaging geweest voor de architect. Het dak met een nogal specifieke vorm en de schoorstenen bleken uiteindelijk in te passen in het ontwerp. Sterker nog, ze geven de zolderkamer extra cachet. "Ach", rea geert De Pagter, "dat is juist het leuke van zo'n pand. Het is geen huis je-boompje-beestje-gebouw met sys teemplafonds. Zo zit er een grappige trap in het station. Bovendien hebben we wel voor hetere vuren gestaan. We weten precies watje met ruimtes kunt doen. Ik vind het leuk om derge lijke panden her te gebruiken en een nieuwe functie te geven." De buiten kant van het stationnetje blijft zoals die is. Die wordt alleen wat opgefrist. De Pagter heeft ook zo z'n ideeën over het interieur. "We willen iets doen met het thema spoor, zonder nu meteen te overdrijven", zegt hij. De Pagter heeft al veel positieve reac ties op het hotelplan gehad. "Ieder een beaamt wel dat er iets met het sta tion moest gebeuren. Zou het nog langer leegstaan, dan zou het alsmaar verder verpauperen. Ruiten inge gooid en dat soort dingen. Nu komt er iets leuks, dat goed in Arnemuiden past." Het hotel biedt de gasten straks bijzondere kamers, maar hoort daar het gedender van voorbijrazende trei nen als extra bonus bij? Nou, enig spoorgeluid is bij de overnachting in begrepen, stelt De Pagter, maar oor verdovend zal het zeker niet zijn. "We gaan de boel goed isoleren. Er zijn ook heel wat stationnetjes in Ne derland die nu als woonruimte ge bruikt worden. Die zijn ook allemaal goed tegen het geluid geïsoleerd. En ik moet zeggen dat, hoewel er nog geen isolatie is aangebracht, het met het geluid nu al meevalt. En natuur lijk weten mensen dat ze in een hotel pal naast het spoor zitten, dus zijn ze er al op voorbereid." De Pagter wacht nog op de nodige vergunningen alvorens de verbou wing kan beginnen. Maar de gemeen te Middelburg heeft al laten weten geen grote bezwaren te zien in het plan. "De architect verwacht dat in ja nuari de verbouwing kan beginnen. Als dat zo is dan kunnen we vijf, zes maanden later de deuren openen." De Pagter wil het 'stationshotel' niet van de hand doen. Hij zoekt nog een exploitant. "De gesprekken daarover zijn nog gaande." specialist in bedrijfsmatig vastgoed rentmeertersAcvastVanderSlikke Ellemeet R ■Hggf Hogeweg 4 Wk j --4323 TC Ellemeet T 0111 671735 F 0111 671897 info@acvastvanderslikke.nl TE KOOP: 's-Heer Areridskerke, Dwarsweg 5: woonboerderij me! dierenpénsion Kamperland, Molenpad 1een tweetal percelen, totaal opp. 5.925 ;m2, grotendeels bedrijvenbestemming Roosendaal Halderberge: ca. 7 ha industriegrond gelegen op industrieterrein Borchwerf II Sluiskil, Kruisweg: perceel landbouwgrond met industrie- bestemming van 02.71.50 ha tevens uw partner in landelijk gelegen onroerend goed Het stationnetje in Arnemuiden is niet het enige stationsgebouw op de Zeeuwse lijn Rilland-Vlissingen dat een andere bestem ming krijgt. Ook het gebouw van station Krninïngen/Yerseke wacht een verbouwing. NV Economische Impuls, de ontwikkelingsmaat schappij voor Zeeland, maakt er een 'Business Station' voor de voed selproducenten van. KRUININGEN - Het pand is net als het station in Arnemuiden van de hand van spoorwegarchitect Karei Hendrik van Brederode. Het werd in 1863 gebouwd. De NS besloot vier jaar geleden het loket daar te sluiten en sindsdien staat het station te wach ten op een andere bestemming. Dat is nu gevonden met het Business Sta tion. Het moet een kenniscentrum worden voor nieuwe bedrijven en ontwikkelingen in de voedingssector voor zuidwest-Nederland. Een ideale locatie zo lijkt het. Op een steenworp afstand zit de grote aardappel verwer ker LambWeston Meijer. Iets verder op is 's werelds grootste uienverwer- ker, Wiskerke Onions, gevestigd. Bo vendien is Yerseke met haar mossel en oestersector om de hoek. Bij het opzetten van het kenniscen trum zijn naast NV Economische Im puls verschillende partijen betrokken, zoals onderwijsinstelling Edudelta, uit- zendbureau's in de agrarische en voed- selproducerende sector en enkele voedselproducenten. Het Business Sta tion gaat vijf tot tien flexibele werk plekken en drie vergaderruimtes ver huren Ondernemers die net een bedrijf zijn begonnen of zzp'ers die vanuit huis werken, maar zo nu en dan een verga der- of ontvangstruimte nodig heb ben, kunnen ruimte voor een uur, een dag of een weekdeel huren. Ook komt er een ruimte waar studen ten van agrarische opleidingen specia listische kennis kunnen opdoen. Als al les volgens plan verloopt, gaat het Bu siness Station 1 maart volgend jaar open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97