Grip op wetten en regels Genomineerden Startersprijs Zeeland bekend Nieuwjaarsbijeenkomst KvK kamer van koophandel Colofon 09 Prinsjesdag betekent verandering. De aankondiging van nieuwe of gewijzigde wetten en regels die van invloed kunnen zijn op uw bedrijf. Of op uw plannen. Tijdens de Wet Regel Dag op 1 december geeft de Kamer van Koophandel u een overzicht van de relevante wijzigingen, zoals juridische en fiscale aspecten van de bedrijfsvoering, handige fiscale eindejaarstips en het Belastingplan 2010. De Wet Sc Regel Dag begint met een gezamenlijke presentatie over actuali teiten en het Belastingplan 2010 door de NOvAA. Tijdens de praktijkgerichte presenta ties die daarop volgen komen alle as pecten op het gebied van wetten en regels, die voor ondernemers interes sant, zijn aan de orde. In drie rondes vinden de volgende presentaties plaats: - Bestuurdersaansprakelijkheid bij de BV - Debiteurenbeheer: hoe krijg, ik mijn geld? - Verkoop via internet - Fiscale tips en trucs - Mobiliteit in Zeeland - Digitaal Factureren - Contracten en algemene voorwaarden - Recht op subsidies of stimulerings maatregelen? - Auto van de zaak Tussen de presentaties door is er gele genheid om te netwerken tijdens het broodjesbuffet. Ook daarna zijn er tij dens de borrel voldoende mogelijkhe den om ervaringen uit te wisselen met de deskundigen en andere onder nemers. De Wet Regel Dag vindt plaats op 1 december van 16.30 tot 22.00 uur bij het ROC Zeeland in Vlissingen. Deelname is gratis maar vooraf aan melden is noodzakelijk waarbij u zich ook van tevoren voor de verschillen de presentaties kunt aanmelden. Meer informatie: www.kvk.nl/regeldagzuni of T 0118 67 35 60 Er zijn nog drie kersverse ondernemers in de race voor de Starters- prijs Zeeland, die tijdens de Startersdag van de Kamer van Koop handel op zaterdag 7 november zal worden uitgereikt. De volgende ondernemers stuurden volgens de jury het meest veelbelovende, inno vatieve of originele ondernemingsplan in: M.M. Geschiere en N. Nieuwdorp-Louws van Proud Mary Lifestyle in Middelburg, een win kel in zwangerschapskleding en kraamcadeau's, Stefan Elzevier van Hotel-Restaurant Rudanna Castra in Aardenburg en H.P. Willems van Softechmatrix open source software advisering en implementa tie, in Schoondijke. Deze genomineerden zullen tijdens de Startersdag een korte toelichting geven op hun ondernemingsplan en aangeven waarom juist zij de Starters- prijs zouden moeten winnen. Ook zal de jury uitleggen waarom deze on dernemers opvielen uit het grote aan tal aanmeldingen. De winnaar ont vangt 1.000 euro en een gratis ima go-onderzoek ter waarde van 2.500 euro aangeboden door Boom Com municatie. Startersdag Iedereen die met plannen rondloopt voor een eigen bedrijf of daar net In het Ondernemingshuis vindt u informatie en advies over alle onderwerpen die met uw bedrijf te maken hebben. U bent er welkom voor een gericht advies en praktische informatie. De drie partners van het Ondernemingshuis zijn Syntens, Innovatienetwerk voor ondernemers, de regionale ontwikkelingsmaatschappij N.V. REWIN West-Brabant en de Kamer van Koophandel Zuid-West Nederland. Ondernemingshuis Mozartlaan 7, 4837 EH Breda Postbus 3182, 4800 DD Breda Telefoon (076) 564 69 60 -Syntens (076) 564 67 00 -Rewin (076) 564 67 80 -KvK (076) 564 68 00 Fax (076) 564 69 76 internet: www.syntens.nl, e-mail: breda@syntens.nl internet: www.rewin.nl, e-mailwest-brabant@rewin:nl internet: www.kvk.nl, e-mail: infö-zuidwest@kvk.nl mee is begonnen, is welkom tijdens de Startersdag. Daar krijgen de bezoe kers tips en advies van ervaren onder nemers, andere starters en professione le instanties. Naast het vergaren van kennis ligt het accent op het leggen van contacten en het netwerken. Bijvoorbeeld in het ondernemerscafé waar onderne mers zich presenteren die enkele ja ren geleden zijn gestart. In het net werkcafé zal een Matchmaker tijdens drie sessies contacten leggen tussen (potentiële) ondernemers. Op de in formatiemarkt zijn 20 organisaties met een stand aanwezig om bezoe kers persoonlijk te woord te staan. Informatie een aanmelden Tijdens de praktijkgerichte presenta ties komen uiteenlopende aspecten van het startende ondernemerschap aan de orde. Zoals bijvoorbeeld suc cesvol acquireren, starten door over name, vinden en binnenhalen van klanten, netwerken en de eisen van de belastingdienst. De Startersdag wordt mede mogelijk gemaakt door Rabobank en ABN AMRO. De Star tersdag vindt plaats in Cine City in Vlssingén op 7 november van 10.00 tot 16.00 uur. Het volledige program ma is terug te vinden op de website. Toegangskaarten ku nnen vooraf wor den aangevraagd via de website. Meer informatie: www.kvk.nl De plannen voor 2010 ontvou wen en ruim gelegenheid ge ven om te netwerken. Dat zijn de belangrijkste ingrediënten van de Nieuwjaarsbijeenkomst van de Ka mer van Koophandel Zuid west-Nederland. Deze vindt plaats op maandag 11 ja- nuari in Middelburg. Tevens wordt voor de Prijs Creatief Ondernemer schap uitgereikt aan een Zeeuwse on dernemer die zich op dat vlak verdien stelijk heeft gemaakt. Alle Zeeuwse ondernemers zijn welkom. Na het officiële gedeelte hebben zij gelegenheid om nieuwe contacten te leggen en bestaande banden aan te ha len onder het genot van een hapje en een drankje. In de volgende Onderne mer volgt meer informatie over de in houd van het programma en de wijze van aanmelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87