Volle vrachtwagens en gevulde personenauto's 'Die 30.000 euro kan ik nu in een bovenloopkraan investeren' syntens 08 Eigenlijk is het fileprobleem vooral een volumeprobleem. De wegen zijn wel overvol, maar de vrachtwagens zijn, zeker in de ze tijd, vaak maar half geladen en in de personenauto's zit zelden meer dan een persoon, de chauf feur. Dat moet anders kunnen, vonden drie ondernemers en een student rechten. John van den Berge ondernemer in land- en tuinbouwproducten uit Yer- seke is initiatiefnemer van Destitrans.com, het internetplatform dat vraag en aanbod in het transport van goederen en vervoer van perso nen bundelt. Samen met collega-on dernemers Chris Arendse en Sjef de Winter en student Nico Nieuwenhui- ze (allen met een Zeeuwse achter grond) werkte hij het idee uit om de files te bestrijden. Het Rotterdamse webontwerpbureau Supersteil, werk te hun ideeën uit tot de overzichtelij ke site Destitrans.com. Destitrans werkt eenvoudig. Wie wat aan te bieden of te vragen heeft, maakt in een paar minuten een pro fiel aan met een wachtwoord. Zodra Destitrans.com een bevestigingsmail- tje heeft verstuurd, kun je gratis een advertentie plaatsen voor de hoofdru brieken vracht of personen. Er zijn subrubrieken voor onder meer gecon ditioneerd vervoer, bulk, container, vee, pakketten, stukgoed en tank. Het personenvervoer is te onderschei den in onder meer carpool, groepen, individueel en vakantie. De site is begin deze zomer officieel in werking gesteld door Karla Peijs. Daarna werd het weer stil rond Destitrans. Chris Arendse: „We heb ben de zomer gebruikt om kinderziek tes weg te werken. Zo hebben we de zoekfuncties en het matchen van vraag en aanbod verder verfijnd. Nu zijn we klaar om verder te kijken dan Zeeland." Syntensadviseur Jolijn Reinhoudt is vol lof over de inzet en professionele aanpak. ,,Deze onderne mers hebben een duidelijke visie en werken pragmatisch. Het is dan wel goed om regelmatig als klankbord hun ideeën te bespreken. Vooral op het gebied van marktintroductie heb ik hen. kunnen adviseren. Dat wordt direct goed opgepakt." Zo stelde Reinhoudt dat tijdens de Contacta in Goes er iets moest gebeuren 0111 de mensên naar de stand te krijgen. De ondernemers trokken vervolgens en kelejongedames aan die op professio nele wijze de bezoekers op de stand wisten te attenderen. „We hebben heel veel aandacht gekregen", zegt Arendse. ,,Wel merken we dat we ons meer op de aanbodzijde moeten richten. Die wagens rijden wel, het is vooral zaak om meer aanbod van la ding en personen op de site te krij- gen. Destitrans.com richt zich na Zeeland op Nederland en andere Europese lan den. Arendse: „We willen wel grip houden op de ontwikkeling, uiteinde lijk komen alle investeringen uit onze eigen portemonnee. Het is daarom fijn dat Jolijn ons wijst op de subsidie mogelijkheden, die kennis ontbreekt ons. Zo kunnen innovatievouchers ons verder op weg helpen. E11 haar netwerk levert ons nieuwe contacten op in de logistieke sector. Destitrans.com is namelijk geen con current maar een bemiddelaar." www. destitrans .com www.syntens. nl Een oplossing kan soms zo voor de hand liggen, datje er overheen kijkt. Tot een ander je erop wijst. Dat gebeurde bij MCB Milieu Techniek uit Roosendaal. Terwijl directeur Maris van der Maas op het punt stond voor circa 30.000 euro te investeren in een kantelhulp, kwam een flexmedewerker met een eenvoudige oplossing. MCB Milieu Techniek heeft twin tigjaar ervaring in de productie, reno vatie en het onderhoud van afvalcon tainers. Maris van der Maas heeft een jarenlange relatie met Syntens opge bouwd. Destijds in Middelburg, bij Scientific Glass Technology,, vond ik het prettig om regelmatig een gesprek te hebben een innovatieadviseur. Mensen als Willy Reijniers en Jan Schulenberg houden je een kritische spiegel voor. Dat is misschien niet al tijd even leuk, maar komt de bedrijfs voering wel ten goede." Van der Maas was daarom geïnteres seerd in het Syntensproject Vinden, binden en boeien van personeel. On der leiding van innovatieadviseur Jan Schulenberg hebben alle medewer kers en de directeur een enquête over het reilen en zeilen van MCB Milieu Techniek ingevuld. Schulenberg: ,,Zo'n bedrijfsloep is altijd verhelde rend. Door de invulverschillen open lijk te bespreken krijg je openheid en maak je zaken bespreekbaar." MCB Milieu Techniek vormde hierin geen uitzondering. Zo moet bij de bouw van nieuwe containers deze tijdens het lassen een aantal ke ren gekanteld worden. Een zwaar kar wei waar eigenlijk geen handig instru ment voor was. Van der Maas meen de dat de mannen wel zouden aan kloppen als het niet ging, terwijl de medewerkers gewoon doorgingen met tillen. „Door de bedrijfsloep werd dit bespreekbaar", vertelt Schu lenberg. Van der Maas ging op zoek naar een gebruiksvriendelijke tilhulp. ,,Ik had een speciale kantelinstallatie op het oog, die kostte toch gauwr 30.000 euro." Tot bestellen kwam het gelukkig niet. Van der Maas: ,,Ik heb inmid dels goede contacten met Zeeuwse collega's in de metaalindustrie en sa men hebben we een pool gevormd van zelfstandigen die bij grote projec ten kunnen bijspringen. Een van die Syntens, innovatienetwerk voor ondernemers Bezoekadres: Buitenruststraat 225 4337 ER Middelburg Postadres: Postbus 8128 4330 EC Middelburg telefoon: 088 444 0 444 telefax: 088 444 0 588 Internet: www.syntens.nl E-mail: middelburg@syntens.nl zelfstandigen had ik aangetrokken voor extra laswerkzaamheden. Die hoorde ons op een vrijdagmiddag pra ten over de tilhulp. Hij kende het pro bleem en schetste op een papiertje glo baal de oplossing. Die had hij name lijk gezien bij een lasbedrijf waar gro te stukken gekanteld moesten wor den." Die schets stimuleerde een me dewerker van MCB Milieu ik Tech niek om op een ochtendje de kantel hulp te lassen. Van der Maas: „In nog geen drie uur hadden die mannen de tilhulp gelast. Hij werkt nu een tijdje en we zullen 'm nog wat verbeteren, maar die 30.000 euro kan ik nu inves teren in een bovenloopkraan, die kun nen we namelijk niet zelf maken." Schulenberg: „Zo zie je waar meer openheid in de bedrijfscultuur toe kan leiden. Als mensen ook de ruimte krijgen om ideeën uit te proberen, kunnen daar mooie (bedrijfs)resulta ten uit komen." www.mcbbv.nl www.syntens.nl Ondernemer Maris van der Maas met medewerker Dirk Verhoeven en Syntensadviseur Jan Schulenberg. John van den Berge en Sjef de Winter van Desitrans op de foto met het promotieteam,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86