Contacta: netwerken is ondernemen! contacta 07 www.ccmvormgeving.nl GOES - "Samenwerken en netwer ken is ondernemen!", stelde Adelinde Geerings, commercieel directeur van BN/DeStem PZC en uitgever van de Ondernemer tijdens de besloten of ficiële opening van het netwerk event op 13 oktober. "Juist de tijd van eco nomische recessie vraagt om échte on dernemers. Dat zijn ondernemers die ook in mindere tijden kansen en uit dagingen zien en durven te vernieu wen en te ondernemen. Dat geldt ook voor ons. Wij zijn succesvol, doordat wij zijn blijven investeren in kwaliteit en geen concessie hebben gedaan aan onze bladformule en onaf hankelijkheid. Ook Contacta.nl inves teert voortdurend in kwaliteit. Van een evenement van producten- en dienstenpresentaties is het gegroeid tot een ontmoetingsplatform waar Sa menwerken en Netwerken centraal staan. Al zes jaar is de Ondernemer de officiële mediapartner van Contac ta.nl. Dat heeft zijn vruchten ruim schoots afgeworpen. Mede door onze prima samenwerking staan wij hier nu op de meest succesvolle zakelijke beursvloer van Zuidwest Nederland." Projectmanager Jeanet Menheere lichtte toe dat deze 23e editie van Contacta.nl zich vooral kenmerkte door mooie en zorgvuldig samenge stelde presentaties. "In tegenstelling tot vorig jaar vindt de beurs plaats in twee van de drie beurshallen, maar het aantal standhouders is nagenoeg gelijk. De presentaties stralen zonder uitzondering kwaliteit uit. Dat is me de het gevolg van de metamorfose die de beurs heeft ondergaan. Van enige crisis is op Contacta.nl 2009 dan ook niets te merken! De organisatie ver wacht veel van deze editie. Vanuit on ze nieuwe kwaliteitsformule gaan wij door naar ons 25-jarig jubileum in 2011. Contacta.nl is veranderd, hetzelfde geldt de organisatie van Libéma, onze moedermaatschappij. Rob ScharfF, de in 2008 aangetreden directeur Zee landhallen Goes, is per 1 augustus 2009 benoemd tot Directeur Horeca van Libéma Beurzen en Evenemen ten geworden en Eric Broekaart is per dezelfde benoemd tot Directeur Sales. Hij zou vanavond op deze plek staan, maar is helaas verhinderd door de reorganisatie binnen Libéma. Die moet resulteren in een organisatie wor Ruim 12.600 belangstellen den bezochten van 13 tot en met 15 oktober 2009 de drieën twintigste editie van Contacta.nl in de Zeelandhallen Goes. Tij dens het belangrijkste zakelijke ontmoetingsplatform van Zuid west Nederland stond het thema Samenwerken, Netwerken cen traal. door Loes van der Hoeven Even bijkletsen. waar iedereen 'de mooistfe tijd be leeft". Samenwerken loont Alvorens burgemeester Dick van der Zaag Contacta.nl 2009 officieel open de, benadrukte hij aan de hand van di verse voorbeelden dat samenwerken en netwerken niet meer weg te den ken zijn uit onze maatschappij. "Con- tacta.nl is hard op weg naar haar 25 ja rig jubileum. Dat is mede te danken aan het feit dat hier elk jaar weer op nieuw banden worden gesmeed en versterkt tussen bedrijven onderling en de overheden. Er vindt een enor me uitwisseling van kennis en kunde plaats waarmee eenieder zijn of haar voordeel kan doen. Overheid en be drijfsleven moeten blijven samenwer ken om de gestelde doelen te kunnen bereiken en om kwaliteit te kunnen bieden. Ik hoop dan ook van haite dat Contacta.nl 2009 zal leiden tot structurele samenwerkingsverbanden. Op diverse terreinen werken Zeeuw se gemeenten onderling samen en met het bedrijfsleven. Op Contacta.nl bijvoorbeeld presenteren de vijfBeve- landse gemeenten zich dit jaar voor het eerst samen met een dertigtal on dernemers op het Bevelandenpavil joen. De samenwerking tussen de alle Zeeuwse gemeenten resulteert bij voorbeeld in een bijeenkomst eind oktober, waarin de colleges afspraken gaan maken over de manier waarop Zeeland haar eigen ambities wil waar maken, maar ook antwoorden wil vin den op de druk die er van buitenaf op het gebied wordt gelegd. Oiiderne- Zakendoen waar iedereen bij is. Foto: duofoto mend Zeeland zal ongetwijfeld op de hoogte worden gebracht van deze stra tegische agenda." Kansen en uitdagingen "Op Contacta.nl 2009 staan drie sub thema's centraal: Grensoverschrij dend Ondernemen, Onderwijs en Ondernemen en Maatschappelijk Ver antwoord Ondernemen. Op het The ma Plaza staan deze onderwerpen ge durende de gehele beurs in the pictu re", vervolgde burgemeester Van dei- Zaag. "De N.V. Economische Impuls Zeeland speelt een belangrijke rol bij het grensoverschrijdend ondernemen en zal die op het Thema Plaza presen teren. Ook mogen wij weer diverse Belgische exposanten begroeten. Veel aandacht moet worden besteed aan de samenwerking tussen onderwijs en ondernemen. De kansen zijn er, die moeten wij optimaal benutten. MVO ten slotte, is een hot item. Geen enke le ondernemer kan er meer aan voor bij gaan. Provincie Zeeland organi seert parallel aan C-ontacta.nl op 14 oktober een groots MVO-sympo- sium in de Mythe in Goes. De economie van Zeeland is positief: Foto: duofoto we groeien meer dan de rest van Ne derland ondanks de inwonerskrimp. Hier liggen kansen en uitdagingen voor ondernemers cn naar verwach ting zal de markt nog groeien. Dat is een positief geluid dat wij elke dag ho ren en kunnen laten horen. Neder land exporteert veel, dat doet Zee land eveneens: de kurk waarop onze economie drijft en waarvan onderne mend Zeeland mag profiteren. Contacta.nl biedt u drie dagen lang al le mogelijkheden om uw markt te ver stevigen en te vergroten! Ik wens u allen een constructieve beurs toe!" •RKOOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85