Contacta.nl is meer dan exposeren contacta De nieuwe formule van Con- tacta.nl is succesvol. Onder nemend Zuidwest-Nederland heeft de kansen en uitdagingen die het zakenplatform bood met beide handen aangegrepen. En met succes: op Contacta.nl 2009 zijn meer zaken gedaan dan ooit tevoren! door Loes van der Hoeven Drukte op de Contacta. ren gebracht, deze formule in 2010 te continueren. Wijffels Het succes van Contacta als geheel is mede te danken aan het bezoek van twee autoriteiten op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen Herman Wijffels en Ruud Koomstra. Zij hebben een uitgebrei de rondgang over de beurs gemaakt en aansluitend in het restaurant gedi neerd. Vervolgens hebben zij een be langrijke bijdrage geleverd aan het door de Provincie Zeeland parallel aan Contacta georganiseerde Sympo sium 'Sterker en duurzamer Zeeland' in Schouwburg 'De Mythe'. En last but not least: het bezoekersaan tal van ruim 12.600 heeft- dat van 2008 met enkele honderden overtrof fen, terwijl het versturen van de uitno digingen dit jaar minder vrijblijvend was dan bij voorgaande edities. Zo wel de beursorganisatie als de stand houders hebben de relaties die zij heb ben uitgenodigd, zorgvuldig geko zen, wat resulteerde in bezoekers die bewust kwamen om contacten te leg gen, te verstevigen en te verbreden of om daadwerkelijk zaken te doen." Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen speelt een belangrijke rol in de bedrijfsvoering van Zeelandhallen Goes. De organisatie kent haar verant woordelijkheid in dezen en heeft daar om tijdens Contacta.nl 2009 voor het eerst gewerkt met een afvalpreventie plan. Het doel daarvan is, ook andere ondernemers bewust te maken van het belang van duurzaam onderne men. Alle standhouders werd ge vraagd mee te werken aan het schei den en reduceren van hun beursafval. Prijs Daarnaast moesten zij uiterlijk woens dag 14 oktober om 14.00 uur de vol gende vragen schriftelijk beantwoor den, wilden zij in aanmerking komen voor de afvalpreventieprijs van Zee landhallen Goes, die bestond uit een zorgvuldig samengesteld duurzaam verrassingspakket: - Wat doet u tijdens Contacta.nl 2009 aan afvalpreventie? - Wat doet uw bedrijf om afval te minimaliseren? - Welke tips heeft u voor uw Foto: duofoto collega's/concurrentie op het gebied van afvalpreventie? "WAL O Hygiëne Reinigingssyste men uit Melissant is de winnaar van het verrassingspakket geworden", ver volgt Jeanet Menhcere. "Deze prijs hebben zij niet voor niets gewonnen. Van alle standhouders heeft WALO de meest inventieve oplossing gepre senteerd op het gebied van afval en re cycling. Hun afval namen zij bijvoor beeld na elke beursdag mee naar hun eigen vestiging, waar zij het scheid den. Hetzelfde doen hun serviceme dewerkers, vertegenwoordigers en standbouwers normaal ook. Daarnaast hebben zij Contacta.nl 2009 de wereldprimeur gegund van hun EC H20 reinigingssysteem. Tij dens het werken met een veegmachi- ne activeert dat systeem water tot een krachtig reinigingsmiddel. Het inven tieve product is milieuvriendelijk, eenvoudig, kostenbesparend en vei lig. Uit handen van Gedeputeerde Marten Wiersma van onder meer Economische Zaken en Milieu ont ving de familie Lodder, eigenaar van WALO, later die dag de afvalpreven tieprijs. Als Zeelandhallen Goes proberen wij van dit initiatief ook zelf te leren, op dat wij ons eigen afvalpreventiebeleïd verder kunnen optimaliseren." De contacten tussen de Contacta.nl organisatie en mediapartner de Onder nemer zijn dit jaar verder verstevigd. Jeanet Menheere: "Op de beurskrant hebben wij diverse positieve, con structieve en inspirerende reacties ont vangen. Die zullen wij vanzelfspre kend bespreken tijdens de evaluatie met onze mediapartner. Met het team van de Ondernemer zullen wij eveneens onderzoeken op welke wij ze wij onze constructieve samenwer king in 2010 verder gestalte kunnen geven". GOES - Projectmanager Jeanet Men heere is tevreden over het vernieuw de concept dat voor het eerst is gepre senteerd tijdens Contacta.nl 2009, die van 13 tot en met 15 oktober plaats vond in de Zeelandhallen in Goes. "Na de evaluatie van de vorige editie hebben wij ons samen met onze stake holders (het bedrijfsleven, onderwijs en de overheid) gebogen over hun wensen om de beurs op een hoger kwaliteitsniveau te tillen. Dat heeft ge resulteerd in een ondememersplat- form dat in het teken stond van Sa menwerken en Netwerken. Het is nog te prematuur om in details te spreken, maar uit de eeiste reacties van bezoekers en exposanten kunnen wij concluderen dat Contacta.nl 2009 aan alle verwachtingen heeft voldaan. De sfeer was bijvoorbeeld ontspan nen, de opbouw in twee hallen was professioneel en intiem, maar toch overzichtelijk. Er waren voldoende ruimtes waar bezoekers en exposan ten in alle rust konden netwerken. De samenwerking tussen de deelne mers aan de pleinen onderling was perfect. Zij vulden elkaar goed aan en maakten van de pleinen krachtige en duidelijk herkenbare eenheden. Ook de contacten tussen de individuele ex posanten waren constructief. Over het Thema Plaza hebben ons via onze stakeholders positieve gelui den bereikt. Daar stonden de drie sub thema's centraal: Onderwijs en On dernemen, Maatschappelijk Verant woord Ondernemen en Grensover schrijdend Ondernemen. Deze zijn gedurende de gehele beurs ruim schoots belicht. De wens is naar vo Warhten op de klanten. Foto: duofoto www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84