Klaar voor BOOST 2009 1DRV BTW en buitenland: boost column PreSoft het wordt eenvoudiger! dewildezeeuw.nl 03 Arnold Vanderlyde maakt de mensen van BOOST enthousiast.. Aan de voorbereiding zal het in ieder geval niet liggen. De Junior Kamer laat niets aan het toeval over om de derde editie van BOOST, het BtB evenement bij uitstek in Zeeuws-Vlaanderen, tot een klinkend succes te maken. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De BOOST infor matiebijeenkomst in de landelijk gele gen vergaderaccommodatie Braak- manZicht was in ieder geval zeer pro fessioneel van opzet. Hoofdsponsors en leden van de Junior Kamer keken geanimeerd toe hoe Arnold Vanderly de in conclaaf ging met. de genomi neerden, achtereenvolgens Angelo de Mul (AWWS), Marleen Steijaert-de Rechter (Kidskoots Marleen) en Gi- no de Jonghe (TechnoQ). De drievoudig Europees kampioen boksen in het zwaargewicht en drie voudig winnaar van Olympisch brons houdt zich tegenwoordig onledig met managementtrainingen en heeft zich tevens ontpopt als bevlogen en tertainer. Allemaal niet verkeerd voor iemand die in zijn jonge jaren gebukt ging onder een minderwaardigheids complex door het autoritaire gedrag van vader Gerrit. Kleine Arnold, die uit zou groeien tot een zachtaardige kerel van bijna twee meter lang, was op de lagere school onzeker en onhan delbaar. Bij het minste of geringste voelde hij zich aangevallen en sloeg hij erop los. In zijn boek Fighting For Succes - al le bezoekers van de bijeenkomst in de Braakmanpolder ontvingen een door Arnold persoonlijk gesigneerd Microsoft i 0 w ,to S Websites H Webapplicaties Content Management m Webshop ERP software Maatwerk software Database ontwikkeling Management Informatie Online nieuwsbrief Zoekmachine optimalisatie PreSoft Information Systems B.V. Internet II Intranet Software Advies "3 0113-222800 ~t:: www.presoft.nl Ontwerpers - tel. 01U 36 22 U Foto: duofoto exemplaar - staat op pagina 14 een passage over zijn lagere schooltijd in Sittard: „Op school was ik een van de slechtsten van de klas, ik was nergens goed in. Tot teleurstelling van mijn vader, die zijn kinderen graag zag presteren en behoorlijk wat druk op ons legde. Ik weet nog goed hoe het was om thuis te komen met mijn rap port. Al weken wist ik dat die dag er aan zat te komen. Vrijdag, voor Kerst mis, dan was het: 'Kom maar eens hier Arnoldje. Laat maar eens zien. Je hebt er weer niets van gemaakt hè?'. Dan kreeg ik straf en lag ik 's avonds in bed te huilen." Arnold Vanderlyde nuanceert deze passage door te wij zen op het feit dat zijn uit Suriname afkomstige vader het als mijnwerker en vader van zes kinderen bepaald niet makkelijk had. Bovendien prijst hij 'het geweldige gevoel voor hu mor' van Vanderlyde senior. Een ka raktereigenschap waar zoon Arnold eveneens over lijkt te beschikken, zo als bleek tijdens de generale repetitie in De Braakman. Hij dolde met diver se hoofdsponsors, zoals met een advo caat, een notaris, een accountant en een directeur van een sleep- en ber gingsbedrijf. BOOST-voorzitter Mi chel de Ruysscher introduceerde in zijn inleidende woorden trots Arnold Vanderlyde en roemde zijn betrok kenheid bij de BOOST. De Limbur ger van origine, tegenwoordig woon achtig in Antwerpen, toog al drie keer naar Zeeuws-Vlaanderen in de aanloop naar het BOOST-evene- ment, dat gehouden wordt op vrijdag 20 november in het Terneuzense Scheldetheater. Vanderlyde is aldaar 'leading' op het podium. Vooraleer De Ruysscher het woord gaf aan de boksgoeroe grapte de Bressiaander: ,,Ik heb pas nog een robbertje gevoch ten met Arnold en heb hem wat rake klappen gegeven. Hij belde me van morgen op en zei gelukkig voldoen de hersteld te zijn om bij ons aanwe zig te zijn..." Vanderlyde pleitte ver volgens, met een knipoog naar het be drijfsleven in de regio, voor het ten allen tijde 'in beweging blijven'. „Zo lang je in beweging blijft, is de kans om geraakt te worden het kleinst." Na het officiële gedeelte werd er in de sfeervolle entourage, onder het ge not van een hapje en een drankje, al druk gespeculeerd over het naderen de BOOST-spektakel. Info /kaarten: www.jkboost.nl mr. Manfred Zurhorst is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Goes m.zurhorst@drv.nl Lange, lastige teruggaafprocedures en ingewikkelde regels voor btw-verreke- ning met het buitenland doen menig ondernemer huiveren. Staatssecretaris De Jager wil daar per 1 januari 2010 een einde aan maken. Het wordt niet alleen eenvoudiger, maar ook nog eens gunstiger. Dienst belast in land afnemer De nieuwe hoofdregel voor dienstverlening tussen ondernemers wordt dat de btw-heffing plaatsvindt in het land van de afnemer. Nog meer dan onder de huidige regels zullen uw prestaties aan buitenlandse ondernemers zonder btw-heffing plaatsvinden. De huidige hoofdregel is dat een dienst is belast in het land van de dienstverrichter. Het komt daardoor regelmatig voor dat een Nederlandse ondernemer aan zijn buitenlandse afnemer Nederlandse btw in rekening moet brengen. Ook de omgekeerde situatie kan gelden. Namelijk dat u als Nederlandse ondernemer in bijvoorbeeld Duitsland btw moet terug vragen. In de praktijk is de lastige teruggaafprocedure vaak een reden om daarvan af te zien. De nieuwe wetswijziging voorkomt dat grotendeels. Gesloten beurzen, minder voorfinancieren De wetswijziging heeft vooral effect op managementdiensten, de verhuur van vervoermiddelen en bewerkingen aan roerende zaken. De nieuwe wetgeving voorkomt dat uw buitenlandse afnemers te maken krijgen met een lange voorfinanciering van Nederlandse btw. In plaats van het onnodig rondpom pen van btw-gelden en de daarbij behorende administratieve lasten komt zo veel mogelijk een btw-systeem dat met gesloten beurzen werkt. Wij zien hier in vooral een voordeel voor ondernemers die vanuit een Nederlandse holding vennootschap managementdiensten voor hun buitenlandse dochtervennoot schappen verrichten. De nieuwe regels hebben een gunstig effect op de liqui diteitspositie van deze concerns. Teruggave via Nederlandse Belastingdienst Voor de gevallen waarin toch binnenlandse btw aan een buitenlandse onder nemer moet worden gefactureerd, voorziet de nieuwe regeling in een vereen voudiging van de buitenlandse teruggaafprocedure. Vanaf 2010 kunt u uw teruggave-verzoeken namelijk elektronisch bij de Nederlandse belastingdienst indienen. U hoeft dus niet meer te corresponderen met de buitenlandse in stanties. Hierdoor zou de teruggaafprocedure een stuk soepeler moeten gaan verlopen, dan nu doorgaans het geval is. Listing bij btw-aangifte Tegenover de vermindering van de administratieve lasten en de financierings voordelen staat een beperkte verzwaring van uw fiscale verplichtingen. Net als voor de verkopen van goederen naar andere landen, moet u vanaf 1 janu ari 2010 voortaan bij uw btw-aangifte een specificatie voegen van uw dienst verlening aan buitenlandse ondernemers. Indien uw buitenlandse omzet ho ger is dan 100.000 per kwartaal moet u dat per maand gaan doen. De Be lastingdienst zal de listing als controlemiddel gebruiken. Let er dus goed op dat de btw-nummers van uw afnemers kloppen. Deze column bevat een korte schets van de voorgenomen wijzigingen. Door die wijzigingen zult u waarschijnlijk uw administratie anders moeten inrichten. Laat u dus op tijd adviseren. Ook met vragen kunt u terecht bij onze relatie beheerders en onze speciale btw-afdeling. Zij staan u graag te woord. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van ruim 400 medewerkers en 10 vestigingen in Zuid-Hol land, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81