Veel animo theaterspektakel r Nog maar 4 dagen! Plan voor windmolens mag door Onbegrip over besluit coffeeshop aan de poort van Middelburg aüesoverdegriep.n! VOSMEER 600 Organisatie denkt al aan extra voorstellingen Zorg over uurtje zonder huisarts Lekker sporten doe je na een goed ontbijt Meer dan 2.000 prijzen woensdag 4 november 2009 B Meer nieujp over de Mexicaanse griep vind je op THOLEN - De jongens en meisjes van openbare ba sisschool Ter Tolne in Tholen kregen gisteroch tend een wel heel bijzondere gymles. Voormalig basketbalinternational Henk Pieterse leerde hen tijdens een clinic de belangrijkste technieken van de sport. Pieterse, 2,11 meter lang, had even daarvoor ontbeten met de kinderen in het kader van het nationaal schoolontbijt. Want een goed ontbijt is nodig om een topprestatie te leveren, zo vindt de boomlange basketballer. Hij vertelde de scholieren en passant nog iets over Right to Play. Die organisatie, opgericht door Pieterse en twaalf andere topsporters, heeft als doel het la ten sporten van kinderen in ontwikkelingslanden. foto Leo Adriaansen door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De bestuurs rechter in Middelburg houdt de komst van vier windmolens aan de westkant van Sint-Maartensdijk niet tegen. Het verzoek voor een voorlopige voorziening van twee inwoners werd afgewezen. Bij de gemeente Tholen vingen de bezwaarmakers ook al bot. Dat ge beurde op formele gronden. Ze dienden hun bezwaar namelijk twee jaar te laat in. Burgemeester en wethouders verleenden in juni 2007 al een vergunning voor de vier turbines, maar het bezwaar werd pas op 29 juni van dit jaar in gediend. Omdat de twee niet in be roep gingen tegen het besluit van het college heeft de rechtbank het verzoek voor een voorlopige voor ziening, waarmee de bouw tijde lijk zou worden gestopt, niet-ont- vankelijk verklaard. Henk Vinkeles Melchers, één van de bezwaarmakers, vindt dat de vier windmolens nooit vergund hadden mogen worden. Deson danks ziet hij weinig heil meer in een verdere juridische strijd. Hij denkt eraan om als direct belang hebbende planschade te gaan ei sen van de gemeente. In de politiek bestaat ook de nodi ge weerstand tegen de molens, maar de meeste partijen vinden het te laat om ze nog tegen te hou-, den, zoals wel met de turbines in Stavenissc gebeurde. De molens in Smerdiek komen er in 2010. sint philipsland - Veel inwoners van Sint Philipsland maken zich zorgen over het feit dat ze 's och tends een uur zijn verstoken van huisartsenzorg. De Thoolse CDA- fractie wil dat het college daar een oplossing voor zoekt. De huisartsenpost in Bergen op Zoom sluit om acht uur. De huis arts in Flipland opent zijn praktijk vaak pas om negen uur. Volgens het CDA is dat een ongewenste si tuatie. De fractie wil weten wat het college daaraan denkt te doen. Het theaterspektakel Het geheim van Vosmeer, één van de hoogte punten van het feestjaar in 2010, lijkt een schot in de roos. Acteurs hebben zich massaal aangemeld en ook de publieke belangstelling zal groot zijn, zo verwacht de organisatie. door Rob Paardekam De oproep voor talenten, die de organisatie een paar maanden geleden deed, bleek niet aan do vemansoren gericht. Zo'n tachtig acteurs, zangers en dansers heb ben zich gemeld. Allemaal krijgen ze een plaatsje in de musical. „Op 16 november beginnen de audi ties", zegt pr-man Rien Tholenaar van de stichting Vosmeer 600 jaar. „Regisseur Jan Koning zal dan be kijken welke mensen geschikt zijn voor welke rol." De organisatie verwacht dat ook de publieke belangstelling zeer groot zal zijn. Er wordt al aan één of meer extra voorstellingen ge dacht. Het dorpsplein biedt straks ruimte aan vierhonderd toeschou wers. Aangezien er vier voorstellin gen staan gepland, kunnen in to taal zestienhonderd mensen Het geheim van Vosmeer zien. „Maar van de voorstelling op 7 mei wil len we een vip- en sponsoravond maken", zegt Tholenaar. „De am bachtsheerlijkheid nodigt dan een aantal gasten uit en wij ook. Je kunt dan denken aan mensen als Karla Peijs en de burgemeester. Verder zullen de grotere sponsors waarschijnlijk door ons worden uitgenodigd." Omdat er door de vip-avond één voorstelling wegvalt voor het 'ge wone publiek' is de kans aanwezig dat er een extra voorstelling komt. Als de kaartverkoop volgend jaar van start gaat, zal blijken hoe groot de belangstelling is. „Op dat moment nemen w.e een besluit", aldus Tholenaar. Hij verwacht dat er veel belangstelling zal zijn, om dat hij in het dorp al het nodige enthousiasme bespeurt. De stichting heeft ondertussen ook een goed doel gekozen, waar ze in 2010 geld voor wil inzame len. „Het gaat om een school voor lichamelijk en verstandelijk gehan dicapten in Brazilië", vertelt Jos Hommel. „Ze hebben een gebrek aan leer- en vervoermiddelen." De entreegelden van de verschil lende evenementen zullen aan het goede doel worden besteed. Ver der staat bij de lokale supermarkt een bus waarin mensen hun" statie geldbonnen ofkleingeld kunnen gooien. Daar wordt ook een film over het goede doel getoond. Ondertussen heeft de stichting nog een evenement aan de agenda van het feestjaar toegevoegd. Woensdag 30 december is er een middag voor de senioren uit het dorp. Zij worden vanaf 14.00 uur vermaakt in het dorpshuis door onder meer een tonprater, een Bei ers orkest en een zanggroep. door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeenteraad van Middelburg heeft wel heel ge makkelijk het perceel Kleverskerk- seweg 17 aangewezen als plaats voor een coffeeshop, vindt Ronald Keyts van autobedrijf Delta Cars. Het perceel Kleverskerkseweg 17 is eigendom van de gemeente Mid delburg. Op het perceel staat een aantal gebouwen. Enkele worden gehuurd door Het Traject, waar voortijdige schoolverlaters worden opgevangen. De raad wil dat in een gebouw van Het Traject de cof feeshop komt nadat Het Traject een nieuwe stek heeft gevonden. Autobedrijf Delta Cars huurt onge veer de helft van het perceel. Keyts vindt dat volkomen voorbij is ge gaan van de belangen van de be trokkenen. „Ik begrijp best dat mensen vinden dat er een coffee shop moet zijn, maar dit terrein is daarvoor totaal ongeschikt. Er is 's avonds geen enkele sociale con trole. Het ligt aan de poort van Middelburg, dicht bij de A58 en pal aan de nieuwe N57. Dan weet je precies wat voor mensen er op af gaan komen. Ik ben er gewoon bang voor." Keyts zegt bezwaar te maken zodra de gemeente de pro cedure voor vestiging van de cof feeshop in gang zet. Een ander gebouw op het terrein heeft de gemeente sinds novem ber 2008 verhuurd aan de christelij ke jeugdsoos 2Connect. Daar komen volgens woordvoer der Christian Goudappel elke za terdagavond 40 tot 150 jongeren sa men, voornamelijk in de leeftijds categorie tussen 14 en 20 jaar. 2Connect is vorige week een hand tekeningenactie tegen de coffees hop gestart. Wanneer daar een coffeeshop in gevestigd kan worden, hangt af van het vertrek van Het Traject. Het bestuur praat met de gemeen te Goes over verhuizing naar die plaats. Doe gratis mee met de Abonnee Win Weken ABONNEE VOORDEEL www.pzc.nl/winweken of bel 088-0139955* Lokaal tarief. Openingstijden telefoonnummer: ma t/m vr 10:00 tot 17:00, za 10:00 tot 12:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71