i8| zeeland Topjaar voor Midden-Zeeland Palletfabriek Molenpolder van de baan Provincie houdt vliegveld aan strenge De Vijf Gebroeders krijgt nieuwe buil Hardrijders op Europaweg-Zuid Hobbybeurs en kunstmarkt in Kloetinge PZC |p. bezorgers, ril woensdag 4 november 2009 B door Luc Oggel YERSEKE - In de Molenpolder in Yerseke komt geen palletfabriek meer, althans niet zo grootschalig als aanvankelijk de bedoeling was. Dat blijkt uit het ontwerpbestem- mingsplan dat momenteel ter inza- ge ligt. Molenpolder Vastgoed BV van on dernemer Dirk van der Jagt dien de ruim twee jaar geleden een ver zoek in om zijn pallethandel naar de Molenpolder te mogen verplaat sen, omdat hij aan de Grintweg niet meer kon uitbreiden. Om het plan is destijds (politiek) veel te doen geweest. Met name de groot schaligheid ervan riep weerstand op. Naar aanleiding van de vele in spraakreacties die op het vooront werp-bestemmingsplan zijn bin nengekomen, is door het college in overleg met Van der Jagt beslo ten om af te zien van een grote pal letopslag. Er worden in het bestem mingsplan alleen nog kleinschali ge bedrijven met een milieucatego rie tot 3.2 toegestaan, die maxi maal een halve hectare nodig heb ben. Dat Van der Jagt alsnog een palletbedrijfje begint in de Molen polder, is niet uitgesloten. Overigens heeft het bestemmings plan vooral tot doel om de uitbrei dingsmogelijkheden van een drie tal percelen met de bestemming in tensieve veehouderij te reguleren. Het noordelijk deel van de Molen polder is namelijk in beeld voor woningbouw. Met één agrariër is de gemeente nog steeds in onder handeling. Hij heeft toestemming om een potstal te bouwen. „Maar het is de vraag of dat verstandig is", zegt wethouder Jaap Sinke. Het ontwerpbestemmingsplan wordt dinsdag 10 november be sproken in de gemeenteraad. NIEUWDORP - Op de Europa- weg-Zuid heeft de politie gister ochtend de rijbewijzen ingevor derd van twee automobilisten die meer dan vijftig kilometer té hard reden. Om 8.00 uur werd een 27-ja- rige Duitser aan de kant gezet. Een halfuur later was het de beurt aan de 43-jarige automobilist uit de ge meente Goedereede. Op de Euro- paweg-Zuid is 80 kilometer toege staan. Beiden passeerden de laser met 130 kilometer. Vliegveld Midden-Zeeland verwacht dit jaar meer dan 28.000 vliegbewegingen. door Theo Giele Het aantal Vliegbewegin gen' op vliegveld Mid den-Zeeland gaat dit jaar een heel eind rich ting de dertigduizend. Met nog twee maanden te gaan worden ruim 28.000 starts en landingen voorspeld. De kaap van 28.000 was sinds 2002 niet meer gerond. Het lijkt wel of de economische cri sis aan de vliegerij voorbij gaat, want het aantal vliegbewegingen steeg met bijna vijfduizend ten op zichte van 2008. Dat is iets te kort door de bocht, reageert Rob Go- mersbach, directeur van exploitant Zeeland Airport BV en havenmees ter van het vliegveld bij Arnemui- den. Zonder de neergang in de eco nomie was het misschien nog wel drukker geweest: „De economi sche crisis heeft zeker invloed. Maar hoeveel, dat is moeilijk te bepalen. We hebben dit jaar veel mooi weer gekend en ook dat is, in positieve zin, van grote in vloed op het gebruik van het vliegveld." Ook aan het aantal les vluchten valt moeilijk wat af te le zen. Want het economisch tij mag nog zo mee zitten, een jaar door Maurits Sep Nog een paar maanden valt vliegveld Midden- Zeeland onder het strenge toezicht van het ministerie van Verkeer en Water staat. In de eerste helft van vol gend jaar neemt de provincie het toezicht over. vol met mist en stormen zal de cij fers drukken. Met ruim 28.000 vliegbewegingen zit Midden-Zee land nog altijd ver beneden het maximaal toegestane aantal. Verreweg het grootste deel van de vluchten (72 procent) zijn circuit- vluchten; het gaat dan om vliegtui gen die vanaf Midden-Zeeland ver- Maar minder streng zal het niet worden. Alle afspraken over veilig heid en geluid die door omwonen den zijn afgedwongen en door vliegvelddirectie en provincie ja ren geleden in een convenant zijn vastgelegd, blijven van kracht. Het convenant wordt opgeheven, maar de afspraken worden gekopieerd naar het nieuwe luchthavenbesluit trekken en er ook weer landen zo als vluchten voor parachutisten en rondvluchten boven Zeeland. De cijfers staan te lezen in het Ge bruiksplan Zeeland Airport 2010. Uit de klachtenregistratie van het ministerie van Verkeer en Water staat blijkt dat er nauwelijks offici eel geklaagd wordt over geluidover- dat de provincie als 'bevoegd ge zag' over Midden-Zeeland gaat ne men. De belangrijkste afspraken zijn: maximaal 45.000 vliegbewegin gen (starts en landingen) per jaar; de verplichting voor de vliegveld directie om te rapporteren aan de provincie; de openingstijden van het vlieg- door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Molen De Vijf Ge broeders kan vanaf volgende zo mer weer volkoren meel zeven om bloem te maken. De provincie Zee land stelt 4300 euro beschikbaar om een zogenoemde buil-installa- tie te laten maken. Een buil is een ronddraaiende zeef van fijnmazig gaas, die wordt ge bruikt voor het zeven van meel. De buil verwijdert de zemelen, zo dat bloem ontstaat. Molenaar en secretaris van de molenstichting Bas Quist is logischerwijs in zijn nopjes met het besluit van Gede puteerde Staten. „Een buil is een wezenlijk onderdeel van een tradi tionele molen. De Vijf Gebroeders had er twee. De eerste is in 1978 tij dens een restauratie, bij gebrek aan gevoel voor cultureel erfgoed, van de hand gedaan. En een jaar voordat de molen eigendom van onze stichting werd (2001), is door de vorige eigenaar de tweede buil vanwege ruimtegebrek opge ruimd." De stichting struinde markten tot in Noord-Frankrijk af maar een nieuwe buil leverde dat de stellingmolen niet op. „Daarom zijn we met de originele tekenin gen naar de meubelmakersoplei ding in Bergen op Zoom gegaan. Daar zijn ze graag bereid om, welis waar tegen betaling, een buil na te bouwen. We hopen dat dié in fe bruari of maart klaar is. Het zou mooi zijn als we de installatie in de zomer van 2010 in gebruik kun nen nemen", aldus Quist. KLOETINGE - Ambachtsvrouwe J. van Dijk van 't Velde-Rademacher Schorer van de heerlijkheid Kloe tinge opent zaterdag de hobby- en kunstmarkt in Amicitia in Kloetin ge. Ze wordt daartoe genood door Simone Courtin, kinderburgemees ter van Goes. Vanaf de opening, om 10.00 uur, biedt de markt tot 17.00 uur velerlei creativiteit, van taarten decoreren tot tapa's- berei den en servies schilderen. of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66