PZC Asielzoekerscentrum herfst 2010 open BEVELANDEN- 18 en 19 17 25 VLUCHTELINGEN Bouwvergunning voor AZC naast stoomtrein in Goes verleend; Bison maakt bezwaar Poes in oog geschoten Goese (8) in Sound of Music Reconstructie Havenweg in Nieuwdorp almanak Tip? redactie@pzc.nl Drie Woensdag 4 november 2009 Crisis heeft nauwelijks vat op vliegveld Midden-Zeeland Politie bindt strijd aan met wapenbezit onder jongeren Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Een tijdelijk opvangcen trum voor asielzoekers in Goes kan pas najaar 2010 de deuren ope nen. De bouwvergunningsprocedu re loopt, maar het bouwrijp ma ken van de kavel naast de Stoom trein Goes-Borsele (SGB) en de bouw van het opvangcentrum ver gen zeker negen tot tien maanden. Buurman Bison International heeft bezwaar gemaakt tegen de bouwvergunning. Het bedrijf wil zekerstellen dat het niet door de aanwezigheid van een tijdelijk AZC wordt beperkt in zijn uitbrei dingsmogelijkheden. Ook is er eni ge vrees voor overlast van rond hangende asielzoekers. Burgemees ter Dick van der Zaag verwacht niet dat dit bezwaar de bouwproce- dure in gevaar brengt. „Er zijn op lossingen voor." Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) wilde al april dit jaar een tijdelijk asielzoekerscen trum in Goes operationeel heb ben. Een bliksemoperatie bleek echter niet mogelijk in Goes. Het COA heeft veel tijd nodig gehad om het bouwplan rond te krijgen. Dat heeft vooral te maken met de vele kabels en leidingen in de bo dem van het perceel naast de sto omtrein. Daarnaast moesten er politiek en bestuurlijk zaken worden gedaan. De gemeenteraad is in meerder heid voor vestiging van het asiel zoekerscentrum, met uitzondering van de WD die vindt dat Goes zijn plicht ruimschoots heeft ver vuld door eerder al twee asielzoe kerscentra te herbergen. De bestuursovereenkomst tussen COA en de gemeente Goes is in middels getekend. Daarin zijn ver schillende afspraken vastgelegd, onder meer over de duur van het tijdelijke AZC (maximaal vijf jaar) en kosten die met de opheffing sa menhangen. Met Goese scholen wordt nog gesproken over onder wijs aan asielzoekerskinderen en jonge, alleenstaande vluchtelingen. Aanvankelijk was het bedoeling die kinderen onder te brengen bij scholen in Middelburg en Vlissin- gen, die nu al asielkinderen lesge ven of er ervaring mee hebben. Het Goese onderwijs (zowel basis als voortgezet) is dat zijn eer te na en probeert ze in eigen stad op te vangen. goed, aldus Geelhoed. Wel moet ze voortaan een oog missen en is ze nog angstig. De lin keroogbol is kapotgeschoten en moest wor den verwijderd. De drie hagel kogeltjes zijn duidelijk zichtbaar op een röntgenfoto. Opera tief verwijderen is gevaarlijk, dus ze blijven in het kopje zitten. Geelhoed gaat ervan uit dat het een doelbewuste actie is geweest. „Het betreft een schildpadpoes en verwarring met een konijn lijkt onwaarschijnlijk." Geelhoed heeft meerdere katten en vreest voor herha ling. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl/bevelanden GOES - Sarah Heijstek (8) uit Goes speelt van 21 november tot en met 31 januari 2010 mee als Gretl in de musical The Sound of Music in het Efteling Theater in Kaatsheu vel. Na vier auditieronden is ze uit gekozen om mee te doen aan de musical van V8cV Entertainment. Ze is nu druk bezig met de repeti ties in Utrecht, meldt haar moeder Sandra Konst. Vanaf 16 november begint ze aan de doorlopen in het Efteling Theater. NIEUWDORP - De Havenweg in Nieuwdorp wordt gerecon strueerd. Zowel riolering als bestra ting worden vernieuwd. De werk zaamheden beginnen naar ver wachting in maart of april 2010. De gemeente Borsele houdt eind van het jaar een informatiebijeen komst. Het totale project kost 1.175.000 euro. De gemeenteraad moet hiervoor nog fiat geven. Kinderen kunnen soms handig ge bruik maken van dingen die ze ho ren. Zo ook de driejarige zoon van dat Bevelandse stel. Hij mag graag spelen met zijn grote zus van zes, maar af en toe loopt het wat minder soepel. Omdat hij nu eenmaal jonger is, moet hij regelmatig zijn meerdere erkennen in zijn zus. Die plaagt hem daar vervolgens mee, maar de peuter weet zich dan gesteund door zijn moeder. „Hij is nog maar drie", brengt zij haar dochter dan even in herinnering. Dat zinnetje heeft hij goed in zijn oren geknoopt. Toen hij onlangs weer eens de hele woonkamer had veranderd in een Duplo-etalage en ook nog drie puzzels en een kralen- doos had omgekeerd, sommeerde zijn moeder hem dat hij eerst maar eens moest gaan opruimen. Dat zinde de peuter niet. „Ik ben nog maar drie hoor!" SCHORE - Poes Jolanda (12) uit Schore is afge lopen vrijdag in haar oog geschoten. Eigenaar Hans Geelhoed heeft daarvan maandag aangif te gedaan bij de politie. Met poes Jolanda gaat het inmiddels naar omstandigheden www.pzc.nl/winweken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65