binnenland 15 8,5 eenvoudig Delta Lloyd op de beurs U nog 2 super scherpe voordeel weken! lelfbrt'. Mozambique vol lof over villa Kinderzegels brengen Cel voor kinderporno Wildplassende man 9,6 miljoen euro op maken met dochter neergestoken Pedofiel altijd onder Ratelband betuigt reclassering spijt aan homo's Toch restauratie van afgebrand VOC-schip 25 EURO woensdag 4 november 2009 procent van de ruim dertienduizend ontslagaanvragen in het derde kwartaal werd door het UWV geweigerd. medewerker van ondernemersor ganisatie MKB Nederland. „Grote re bedrijven hebben meestal perso neelsfunctionarissen in dienst die van de hoed en de rand weten. Maar bij kleinere bedrijven ont breekt die kennis." Slordigheid bij ontslagprocedures kan ondernemers duur komen te staan. „Fouten kunnen klauwen met geld kosten", zegt Jan Meijer, teammanager arbeid en ontslag van het UWV Werkbedrijf Zo kan een werknemer die ten on rechte voor ontslag is voorgedra gen via de kantonrechter vaak een extra hoge ontslagvergoeding be dingen als de arbeidsverhoudin gen door de miskleun van de werk gever verstoord zijn geraakt. „De kantonrechter kan dan een zo geheten correctiefactor toepassen, waardoor de werknemer bijvoor beeld anderhalf maal de normale ontslagvergoeding mee moet krij gen." Wie personeel moet ontslaan, doet er dan ook verstandig aan te voren deskundig advies in te win nen. Jan Meijer: „Ontslagrecht is heel ingewikkeld. We weten uit er varing dat bedrijven die zich goed laten voorlichten veel minder fou ten maken. We leggen ze de spelre gels op verzoek goed uit. De mees te bedrijven schakelen vervolgens een gespecialiseerde advocaat in. Dat kan duur lijken, maar je kunt je als werkgever veel ellende en kosten besparen." MAPUTO - De regering van Mozam bique is vol lof over het vakantie project van prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima. De bouw van de vakantievilla's op het Mo- zambikaanse schiereiland Machan- gulo is een goede manier om de ar moede te bestrijden, liet minister van Toerisme Fernando Sumbana Junior gisteren weten. De prins en prinses laten een va kantiehuis bouwen in een van de armste gebieden van Mozambi que. De Oranjes en de andere in- AMSTERDAM - Voor het eerst in drie jaar was er gisteren weer een serieuze beursintroductie op de Amsterdamse beurs. Verzekeraar Delta Lloyd, bekend van Delta Lloyd, Ohra en de verzekeringstak van ABN Amro, heeft als finan cieel dienstverlener voor de groot se beursintroductie van Europa ge zorgd sinds anderhalfjaar. Voorzitter Joost van der Does de Willebois van de NYSE Euronext verwacht dat Delta Lloyd de trend heeft gezet. Volgens hem bereiden amsterdam meer banken en verzekeraars een beursgang voor. Hoewel financieel dienstverleners langzaam weer naar voren durven te kijken, had Delta Lloyd zich een beter moment kunnen voorstellen om naar de beurs te gaan. ING gooide vorige week met de split sing van de bank- en verzekering- stak en de extra aandelenuitgifte roet in het eten. Alle financiële be drijven staan sindsdien onder druk en ook Delta Lloyd heeft daar veel last van gehad. Het aan deel van de verzekeraar moest tus sen de 15,50 euro en 19 euro op brengen, nadat die voor 16 euro is geïntroduceerd. Door de perikelen op de financiële markten is de koers de hele dag nauwelijks bo ven de onderkant van de band breedte uitgekomen, erkent top man Niek Hoek van Delta Lloyd. „Wat er vorige week met ING is ge beurd, daar heeft iedereen last van. Maar ik ben tevreden met de koers. Dit is beter dan dat de koers gehyped wordt." almelo delft De Kinderpostzegelactie heeft dit jaar 9,6 miljoen euro opgebracht. Hiermee is de recordopbrengst van vorig jaar geëvenaard. Kinderen van basisschool De Meander uit Spijkenisse maakten het bedrag gis termiddag bekend in Amsterdam. Ruim 200.000 kinderen gaan vanaf vandaag op pad om de verkochte zegels en kaarten te bezorgen. den haag Een 44-jarige zwakbegaafde vrouw uit Enschede moet tien maanden de cel in en tbs met dwangverple ging ondergaan wegens het maken van kinderporno met haar negenja rige dochter, is gisteren bekendge maakt Tegen de 31-jarige medever dachte, die eveneens zwakbegaafd is, wilde de rechtbank in Almelo nog geen uitspraak doen. amsterdam De rechter moet verdachten die op nieuw in de fout dreigen te gaan makkelijker onder toezicht van de reclassering kunnen stellen, ook als hun veroordeling nog niet on herroepelijk is. Het kabinet wil de wet veranderen om dat mogelijk te maken. De ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken hebben dat aan de Tweede Kamer geschreven. Positïvïteitsgoeroe Emile Ratel band neemt zijn uitspraken over homo's terug. Dat zei hij gisteren na afloop van een gesprek met ho mobelangenorganisatie COC in Amsterdam. „Ik heb alles terugge nomen. Ik bied mijn excuses aan. Ik heb het gewoon verkeerd ge daan." Hij noemde zijn uitspraken 'een beetje dom en naïef. Een 16-jarige jongen uit Delft is maandagavond neergestoken toen hij stond te plassen in de bosjes. Vier jongens van 17 en 18 jaar zijn in verband met de steekpartij aan gehouden voor verhoor, meldde de politie gisteren. De jongen werd naar een ziekenhuis gebracht en is buiten levensgevaar. De politie on derzoekt de zaak. franeker Het VOC-schip Prins Willem, dat op 30 juli bij Museumhaven Wil lemsoord in Den Helder door een brand is verwoest, wordt toch ge restaureerd. Voormalig eigenaar Libéma meldde gisteren dat het schip is verkocht aan scheepswerf Talsma uit Franeker. De scheeps werf is van plan begin 2010 te be ginnen met de restauratie. Een slechtnieuwsgesprek hoeft voor een werknemer niet altijd slecht af te lopen. Vaak hebben werkgevers het ontslag zo slecht voorbereid dat de werknemer in dienst kan blijven. foto Mare de Haan/GPD/Hollandse Hoogte vesteerders hebben beloofd zich te vens in te zetten voor verbetering van de leefomstandigheden voor de lokale bevolking, onder meer door het bouwen van scholen en een ziekenhuis. „Sommige men sen zeggen dat het immoreel is een project te beginnen in een arm gebied", aldus de minister. „Daardoor bereiken ze het tegen overgestelde. Ze bieden de bevol king in afgelegen gebieden geen toegang tot moderne faciliteiten en moderne technologieën." OVERSTAPBONUS viatelfort.nl Bel 0800-1707 Bestel telfort.nl of ShopADSL.nl Bezoek de Tetfort winkel of BelCompany Betreft jaarcontract. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5