Luisterend oor gemeente wordt gemist Ontbijten op school Drie 18 en 19 Lokale radio op bezoek in Duinoord almanak IK&b Wint u...? t- E door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- fwen-Duiveland moet beter luiste ren naar haar inwoners. Dat is een van de belangrijkste uit komsten van een door FNV Lo- kaal op het eiland gehouden bliksemenquête onder 150 men sen. Goed onderwijs en betaalbare zorg staan eveneens hoog op de f prioriteitenlijst van de eilanders. Door middel van een open vraag werd aan de respondenten ge vraagd zelf zaken aan te dragen waar de gemeente in hun visie meer mee zou moeten doen. Tal van zaken komen daarbij aan de orde, maar opvallend is dat meerdere keren geklaagd wordt over een slecht luisterende lokale overheid. „Dat is volgens de bevol king een sterk verbeterpunt", con stateert John van Tiel van FNV Lo kaal Schouwen-Duiveland. „We hopen dat het college deze enquê te ter harte neemt, zodat de bevol king eens kan zeggen: 'Ze luiste ren naar ons'." Onder Schouwen-Duivelanders klinkt - zo blijkt uit de enquête - verder de roep om meer aandacht voor de werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland. Tachtig pro cent van de ondervraagden vindt dat de gemeente meer moet doen om mensen die door de crisis hun baan verliezen om te scholen en weer aan het werk te helpen. In zijn algemeenheid meer investe ren in werkgelegenheid heeft even eens hoge prioriteit bij de onder vraagde Schouwen-Duivelanders. Bij een kwart van de responden ten staat de aanpak van discrimina tie in de top drie van onderwer pen waarvan zij vinden dat de ge meente meer aandacht aan moet schenken. Breed (82 procent) klinkt de roep om stimulering van het onderwijs. Niet alleen om schooluitval te voorkomen, maar ook om te pro beren opleiding en arbeidsmarkt beter op elkaar aan te laten sluiten. Bij een op de vijf ondervraagden staat eveneens in de top drie inko menssteun voor mensen met lage inkomens en fatsoenlijk werkge verschap bij bedrijven die voor de gemeente werken. Verder wordt gepleit voor subsidie voor sociaal-culturele activiteiten en steun voor startende onderne mers. Toen ik naar het dorpshuis fietste, trok ik zo het stuur eruit Woensdag 4 november 2009 ENQUETE FNV Lokaal ondervraagt Schouwen-Duivelanders Politie bindt strijd aan met wapenbezit onder jongeren Tip? schouwen-duiveIand@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE - Klazien Mandemakers van Radio Schouwen-Duiveland was gistermid dag op bezoek in verzorgingshuis Duinoord in Burgh-Haamstede. Voor haar programma 'Mo zaïek' - voor en door ouderen - ondervroeg Mandemakers bewoners en vrijwilligers over het belang van welzijnsactiviteiten in verzor gingscentra. Op de foto is de radiopresentatri ce in gesprek met bewoner Teun Fortuyn. De opname voor het radioprogramma was op zich ook weer een van de vele activiteiten te gen de verveling in Duinoord. Mozaïek uit Burgh-Haamstede wordt uitgezonden op maandag 9 november tussen 9.00 en 10.00 uur en herhaald op vrijdagochtend 13 novem ber. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Verschillende basis scholen op Schouwen-Duiveland doen weer mee aan het jaarlijkse Nationale Schoolontbijt. Zo wordt er morgenochtend op de obs Duiveland in Sirjansland en Nieuwerkerk versgebakken brood geleverd in alle tien groepen van de school. Gisteren werd er al geza menlijk ontbeten op de school voor speciaal onderwijs De Meie in Zierikzee. Het Nationale Ont- l bijt vestigt de nadruk op een stevi ge eerste maaltijd van de dag. Veel kinderen ontbijten niet of slecht, hetgeen de schoolprestaties nega tief beïnvloedt. Het gezamenlijk ontbijt is ook in sociaal opzicht goed voor de kinderen. De actie wordt gesteund door de bakkers van Nederland en enkele zuivelproducenten. Het Nationaal Ontbijt heeft ook een goed doel. Dit jaar is dat Right to Play, dat zich inzet voor sport en spel voor kinderen in ontwikkelingslanden. ABONNEE VOORDEEL www.pzc.nl/winweken Kinderen kunnen soms handig ge bruikmaken van dingen die ze ho ren. Zo ook de driejarige zoon van dat Bevelandse stel. Hij mag graag spelen met zijn grote zus van zes, maar af en toe loopt het wat minder soepel. Omdat hij nu eenmaal jonger is, moet hij regelmatig zijn meerdere erkennen in zijn zus. Die plaagt hem daar vervolgens mee, maar de peuter weet zich dan gesteund door zijn moeder. „Hij is nog maar drie", brengt zij haar dochter dan even in herinnering. Dat zinnetje heeft hij goed in zijn oren geknoopt. Toen hij onlangs weer eens de hele woonkamer had veranderd in een Duplo-etalage en ook nog drie puzzels en een kralen- doos had omgekeerd, sommeerde zijn moeder hem dat hij eerst maar eens moest gaan opruimen. Dat zinde de peuter niet. „Ik ben noq maar drie hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53